Abidin Yalçın

Abidin Yalçın
Celal Bayar Üniversitesi – Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri
abosicakekmekuzerinebalkaymak@gmail.com

Bazı reklamlar vardır; gerek sunumu, gerekse kutusu hoş fakat içi boş… Ürünü somut ya da soyut olarak aldıktan sonra ya birtakım eksikliklerle karşılaşırsınız, ya da tamamen hayal kırıklığı… İşte Eyobus benim bu tarz düşüncelerime tepki olarak doğmuş bir gençlik seyahat markası diyebilirim. Marka olmalarında önemli rolleri olan gerek seyahat koordinatörleri, gerekse ofis teknik ekibi işlerine pozitif takıntılı halde tutkuyla bağlı ve en önemlisi sizde müşteri hissi değil de arkadaş hissi uyandırmaları.

Eyobus Yolcu Görüşü

İlk olarak aklımda herhangi bir tura katılmaksızın bireysel olarak dolaşma fikri mevcuttu. Daha sonra fikrimi değiştirip turla gitme kararı aldım. Birkaç seyahat acentasını araştırdım fakat yeteri kadar tatmin edici bulmadım. Akabinde arkadaşımın bu tura göz atmamı tavsiye etmesi ve gezilecek ülkelerin ve de seyahat gün sayısının uygun olması karar vermemde önemli rol oynadı.

Eyobus Yolcu Görüşü

20 günde 17 Avrupa ülkesi ve 20 şehir. Bu şehirlerin 15’i başkentti. Otel konaklamalarının yapıldığı şehirler: Makedonya’da Üsküp, İtalya’da Roma, İspanya’da Barcelona, Hollanda’da Amsterdam, Çek Cumhuriyeti’nde Prag ve Macaristan’da Budapeşte oldu. Yıldız sayısı konusunda gayet mütevazi olan otellerde rahat birer gece geçirdiğimi söylersem yalan olmaz herhalde. Ülke başına 3-5 gün zaman ayırmak elbette harikulade olurdu fakat tur olarak özellikle tarihi ve kültürel zenginlikleri ve popülaritesi yüksek adeta “gez beni” diyen ülkelerde daha fazla zaman harcadığımızı söyleyebilirim.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ülkelerarası kilometreler kat ederken kullanılan vasıtanın da konforlu, rahat, geniş donanıma sahip olması da önemli tabi. Bu konuda da tercih edilen otobüs modeli gayet başarılıydı. Yer yer uyuyarak, yer yer çeşitli dans ve oyun kareografilerimizi sergileyerek yolculuğu daha da keyifli hale getirdik. Hatta yolculuğa fazla adapte olup son durağımız İstanbul’da otobüsten inmek istemeyen arkadaşlar oldu. Sözün özü hem seyahat, hem arkadaşlıklar güzeldi..

Eyobus Yolcu Görüşü