Adnan Basri Gültekin

Adnan Basri Gültekin
İstanbul Teknik Üniversitesi – Uçak Mühendisliği
adnanbasrigultekin_1@hotmail.com

Bu tura bir arkadaşımın tavsiyesiyle katıldım. İyi ki de katılmışım dediğim bir 20 gün geçirdim. Gerek ekibin gerek şöförlerin gerekse de turdaki katılımcıların professiyonelliği çok iyiydi.

Eyobus Yolcu Görüşü

2016 yılının ilk Eyobüs turu olan Eyobüs 12 programına katıldım. Başvuru yapmak için gerekli olan her türlü bilgiyi internet sitesinden kolayca buldum. İstenilen belgeler ve dğier evraklar anlaşılır ve sadeydi. Tur programı önceki turlardan katılımcıların doldurduğu anketler göz ününe alınarak hazırlanmıştı. Yapılan ödemelerde her türlü olanaklar kolaylaştırıcı unsurlar sağlandı.

Eyobus Yolcu Görüşü

Gidilen ülkeler hem katılımcılar hem de ekip için daha az yorucu hale getirilmişti. Bazı yerlerde 1 günden fazla kalmıştık ve çok keyif almıştık ekibimizle. Bazı yerlerde ise 4-5 saat durmuştuk çünkü gezilecek ve görülecek yerler bakımından konaklanan yerler daha çok esere ev sahipliği yapıyordu. Konaklamalar 20 günde 6 gece olacak şekilde ayarlanmıştı ve tam pilim bitti dediğiniz anda sizi yeniden şarz edecek yerlerde seçilmişti. Ayrıca konaklanan yerler birçok mimari sosyal ve kültürel yapıya ev sahipliği yapıyordu ve bu konaklamal oralarda (mesela Roma. Roma’yı gezmek 1 günümüzü almıştı ertesi gün ise vatikan’a grupça gitmiştik) size olabildiğince fazla yeri gezme olanağı sağlıyordu.

Eyobus Yolcu Görüşü

Koordinatörler katı bir professiyonellik izlemediler. Tur boyunca hep beraber eğlendik hep beeaber güldük. Kafamıza takılan yerlerde bizlere yardımcı olmaktan geri durmadılar. 20 gün boyunca ekibimizin en rahat şekilde turu tamamlaması için uğraştılar. Eyobüs ekibinin 2. kısmı ofis ekibiydi ve çok fazla evrak işinin altındaydılar. Buna rağmen ne zaman ararsak arayalım gerekli yardımı yapmaktan geri kalmadılar. Dilleri çok sade ve kibardı ve 20 gün evimiz diyebileceğimiz otobüs çok eğlenceliydi. En başlarda bacaklarımız ağrısa da gezmek her şeye değerdi. İyi ki bu tura katılmışım çünkü unutulmaz anılarım oldu.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü