Aslı Sebatlı

Aslı Sebatlı
Uludağ Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği
aslisebatli@gmail.com

İçimde her zaman bir tutku olan Kuzey Avrupa ile ilgili araştırma yaparken tesadüfen Eyobüs ile karşılaştım. İster tesadüf diyelim isterseniz şans… Başlangıçta biraz tereddüt etsem de ne duruyorsun dedim kendi kendime, hemen başvurdum ve serüven başladı. Başvuru esnasında tur programı ile ilgili aklıma takılan en ufak ayrıntıdan vize sürecindeki resmi işlemlere kadar hazırlık aşamasında karşılaşılabilecek her türlü sorunda Eyobüs vize ekibi ve diğer ofis çalışanları büyük bir özveriyle yardım ediyorlardı. Ekibin hazırlık aşamasındaki profesyonelliği, yola çıktığımız andan itibaren evlerimize geri dönene kadar tüm program boyunca da kendisini fazlasıyla hissettirdi.

Eyobus Yolcu Görüşü

7

Tüm bu profesyonelliğin yanında sıcacık arkadaş ortamı Eyobüs’ü diğer turlardan apayrı bir yere taşıyor. Norveç’in fiyordlarını inleten şen kahkahalarımız kuzeyin soğukluğunu alıp götürürken, yol boyu söylediğimiz şarkılar türkülerse aşılmaz sandığımız mesafeleri yok ediyor. Yol demişken… Otobüsle uzun yolculuğa çıkmak yorucu olur diye düşünenleriniz olabilir. Alacağınız birkaç ufak tedbir ile bu yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıca unutmayalım ki her yolculuk biraz yorucudur önemli olan geride bıraktığınız anılar ve biriktirdiğiniz insanlardır.

Eyobus Yolcu Görüşü

Yolculuğun ardından konaklama yapacağınız otellere gittiğinizde tatlı yorgunluğunuzu kolaylıkla üzerinizden atacağınızı size garanti edebilirim. Eyobüs’ten önce kendi kendime kaldığım hostellerle kıyaslandığında, öğrenci için fazlasıyla lüks denebilecek otellerde 3-4 kişilik odalarda ve oldukça konforlu bir şekilde konaklıyoruz. Ama genellikle koordinatör arkadaşlarımızın minik sürprizleri oluyor ve 2 kişilik konaklama imkanı sunuyorlar.

Eyobus Yolcu Görüşü

Turun içeriğine gelince, aslında bu durumu en iyi Eyobüs’ün kendi sloganıyla açıklayabilirim: “Özgürlük, aradığın yerde olmayabilir ama kalkıştığın yolculuk seni özgürleştirebilir.” Koordinatör arkadaşlarımız bizi yeni bir şehre gittiğimizde şehrin gezip görülebilecek turistik yerleriyle ilgili kısaca bilgilendiriyorlar ama siz özgür ruhunuz nereye gitmek isterse oraya gidebilirsiniz. Sabit bir tur programı ya da alışılagelmiş bir rehberlik hizmeti yok, siz ve yol arkadaşlarınız dilediğiniz şekilde gittiğiniz şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Avrupa’nın arnavut kaldırımlı daracık taş sokaklarını doyasıya gezmek için turun size vermiş olduğu vakit fazlasıyla yeterli, size düşen kaybola kaybola şehrin tadını çıkarmak ve yeni kültürlere yolculuk etmek.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ben Eyobüs ile hayalim olan Kuzey Avrupa macerasından çok daha fazlasını elde ettim. Eğer siz de sırt çantanızı alıp özgürlüğe yolculuk etmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin, Eyobüs yol arkadaşınız olmak için çoktan hazır!

Eyobus Yolcu Görüşü