Avrupa’nın kültür başkenti Viyana 2 milyonluk nüfusuyla Avusturya’yanın başkenti. Kültür sanat deyince akla ilk gelen şehirlerden Viyana. Tarihinde birçok hanedanlığın ev sahipliği yaptığı bu şehirde Romalılardan Habsburg Hanedanlığına uzanan zengin bir mimari yapı bulunmakta. Modern ve düzenli kent planlamasıyla da birçok turistin uğrak yerlerinden birisi Viyana.

 

Eyobus Avrupa Turu / Viyana

 

Bu sanat şehrinde yapabileceğiniz şeylere sarayları ziyaretle başlayabilirsiniz. Avusturya’nın bağımsızlığının imzalandığı Belvedere Sarayı, yüzyıllarca Habsburg İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olan Habsburg Sarayı ve günümüzde dahi Avusturya hükümetinin özel davetleri için kullandığı, Mozart’ın konser verdiği Avrupa’nın en görkemli saraylarından olan Schönbrunn Sarayı turistler için biçilmiş kaftan. Bu sarayların içlerinde de dâhil olmak üzere sanat, düşünce, müzik, tarih ve daha birçok müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Antik Yunan, Roma, Mısır, Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait çok sayıda eserin bulunduğu Sanat Tarihi Müzesinde sanata, son 5 yüzyılda geçen savaşlardaki malzemelerin sergilendiği Arsenal Müzesi ziyareti ile Avrupa’nın savaş tarihine, Leopold Müzesi ziyaretinizle Avrupa’nın modern sanat anlayışına ve Freud müzesi ziyaretinizle düşüncenin tarihine yolculuk etme imkanı bulabilirsiniz.

 

Eyobus Avrupa Turu / Viyana

 

Tuna Nehri kıyısında kurulan Viyana, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen başkentlerinden biri. 2001’den bu yana UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Viyana’nın tarihi merkezi, kendine has dokusuyla, kendinizi bir müzikaldeymiş gibi hissetmenize neden olacak kadar özgün.

Kültürü ve sanatı, özellikle de konserleri ve operalarıyla ünlü bir şehir olan Viyana’nın, muazzam atmosferine kapıldığınızda dönüşünüz çok zor oluyor. Ancak bir fırsatını bulup, göz alıcı performansların sergilendiği Devlet Opera Binası’nda bir gösteri izlemeden kentten ayrılmayın.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.