Programımız yaz aylarında ve uzun süreli bir yolculuk olacağı için ince ve rahat kıyafetler almak daha konforlu bir yolculuk için son derece önemlidir. Ayrıca sıcak bir iklimin de bizi beklediğini söylersek bolca tişört ihtiyacımız olacak.

Ancak Avrupa’nın yağışlı iklimini de göz önüne alırsak üstümüze rüzgâr ve yağmur geçirmeyen bir ceket veya yağmurluk almamızda bolca fayda var. Ayrıca küçük bir şemsiyede işinize yarayabilir. Yine güneşten etkilenen arkadaşlar için güneş kremi ve gözlüğünü almalarını tavsiye ederiz.

Valizlerimizi sadece konaklama tarihlerinde açacağız, yani toplamda yedi defa. Bu yüzden sırt çantalarımızda iki veya üç günlük kıyafet ve ihtiyaçlarımızı bulundurabiliriz. Yine Fransa Cannes’da dünyanın en güzel sahil plajında denize girebileceğimiz için yanınıza deniz havlunuzu ve mayonuzu almayı unutmayın.

Bayanlar için hava değişimi nedeniyle uzun sürebilecek periyotları için hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.

Rahat ayakkabı ve otobüs içinde kullanabileceğiniz terlikleri almayı unutmayın.

Sırt çantamız daima yanımızda olabiliyor. Şehirdeki serbest zamanlarda ise otobüste bırakabilirsiniz. Çantanızda yedek kıyafetlerinizi (iki veya üç günlük), havlu, terlik, diş fırçası, macunu varsa kullandığımız ilaçları alabilirsiniz.

Ancak sırt çantalarınıza alırken koltuklarımızın üstündeki raflara koyacağınızı unutmayın, o yüzden çok büyük bir sırt çantası almanıza gerek yok. Yine ister valiziniz de olsun ister sırt çantanızda ağrı kesici, mide hapı, vitamin hapı, soğuk algınlığı için ilaçlar almanızda büyük fayda var. Yanınıza alacağınız konserveleri de koltuk altına koyabilirsiniz.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.