Beril Sezgin
Sakarya Üniversitesi – Hemşirelik
berilsezginn@hotmail.com

Merhaba, Ben Eyobus 22 turundan Beril

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki hayatımın “en”lerini yaşadığım 18 gün geçirmeme vesile oldu Eyobus. İnstagramda Eyobus’un reklamını görmemle ailemi arayıp “Bu yaz Avrupa’ya gidiyorum” demem bir oldu. Başvuru sürecinde aklımdaki otobüs yolculuğu, dil, bavul gibi bir dolu soruya profesyonellikle ve aynı zamazda samimiyetle cevap verdiler. Böylece asla yalnız yola çıkmaktan çekinmedim. Çekinmeyin çünkü daha ilk günden bir sürü dost ediniyorsunuz.Oryantasyon günü tüm tecrübelerini anlatmaya hazır bir ekiple karşılaşınca neredeyse aklımda hiç soru işareti kalmadı diyebilirim.

Ve Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. 40 kişinin birbirine günaydın dediği, dinlenme tesislerinde koştura koştura hazırlanılan, otobüste makyaj yapılan, insanların yürüdükleri kilometreleri birbirleriyle yarıştırdıkları günler başlıyor.

Koordinatörümüz de sanki katılımcıymış gibi bizimle geziyor, eğleniyor. Filmlerde gördüğümüz ülkelerin sembolleşmiş yerlerinde bizim de fotoğraflarımız oluyor. Doyasıya geziyoruz her yeri.

Konakladığımız otellerin gayet iyi seçildiğini söyleyebilirim. Ama hiçbir otel otobüste uyumanın keyfini veremedi 🙂 Turun bitmesine yakın yolculukta her haline şahit olduğum arkadaşlarımdan ayrılacak olmanın üzüntüsü vardı. Ama artık biliyorum ki bu her şeyin başlangıcı. Gezmenin insanın ufkunu açtığını ve özgürleştirdiğini öğrendiğim için ve bir sürü güzel insan tanıdığım için hep “iyi ki” diyorum. İyi ki Eyobus.