BERRA AKSOY
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ – Türk Dili ve Edebiyatı
seraksoy1@gmail.com

Merhaba,ben Eyobus 20’den Berra Aksoy.

Öncelikle Eyobus Avrupa Turu programıyla tanışmam ve güvenme aşamam çok zor olmadı. Çünkü daha önceki senelerde ablam geziye katılmıştı.

Kafama takılan tek soru otobüs yolculuğunun rahat olup olmamasıydı. Ulaşımda yaşadığım tecrübelere ithafen gönül rahatlığıyla rahat bir yolculuk geçirdiğimi söyleyebilirim.

Konakladığım oteller temizlik ve güvenlik açısından oldukça iyiydi. Hatta Slovenya’da kaldığım otele aşık oldum diyebilirim. 17 gün 17 ülke olmasına rağmen gezdiğim her yerde güzel anılar biriktirdim. Ülkeleri gezerken bize verilen zaman dilimi gayet yeterliydi. Ayrıca tur koordinatörümüzle sürekli iletişim halindeydim ve herhangi bir sorunda rahatlıkla ulaşabiliyorduk.

Beni bu tura iten en önemli şey aslında İtalya’ya gidilecek olmasıydı. Ve tur boyunca İtalya için gün saydım diyebilirim. Beklediğimden çok daha güzel ve büyüleyici şehirler gezdim.
Bu şehirleri gezerken hem yeni bilgiler öğrendim hem de yeni insanlar tanıma fırsatı yakaladım.

Eyobus sayesinde 17 ülke gezmekle kalmayıp tüm bunları tek başıma özgürce yapabileceğimi gördüm. Ve hayatımın en güzel dönüm noktalarından biri oldu teşekkürler Eyobus!