Prag, Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti ve Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri. Vltava Nehri’nin ortasından geçtiği bu şehir; köprüleri, kanalları, mistik havası, mimari eserleri ve orta çağ esintileri ile tanınmakta. Prag gündüzleri tarih dolu bir gün yaşarken gece de eğlenceye doyabileceğiniz bir şehir. Gece hayatı çok hareketli, sokakları boş kalmayan bu şehirde birçok gece aktivitesi bulmanız mümkün.

 

Eyobus Avrupa Turu / Prag

 

Turistik rotaların başında gelen Astronomik saat ziyaretiyle Old Town’a girişi yapabilir, devamında Yahudi Mahallesini ziyaret edebilirsiniz. Charles Bridge üzerinden Vltava Nehrini geçebilir, Prag kalesini ziyaret edebiliriz. Aynı zamanda kale içerisinde gotik mimarisiyle ünlü Aziz Vitus Katedrali ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Şehrin bu kısmında gezmek aslında oldukça kolay, yol üstünde birçok eser ve turistik aktivite ile karşılaşabilirsiniz. Köprüden geçtiğiniz anda Kafka müzesi sizi kendisine çekecek, ardından barışın sembol isimlerin John Lennon anısına yapılan Lennon Wall’u ziyaret edebilir renkli fotoğraflar edinebilirsiniz.

Eyobus Avrupa Turu / Prag

 

Mutlaka görülmesi gereken yerler, şehrin ana meydanı olan Palazkeho Namesti, Bakire Meryem Katedrali, Prag Kalesi, Yahudi Mahallesi, Charles Köprüsü, St. James Katedrali, St. Barbora Katedrali, Madencilik Müzesi, Astronomik Saat Kulesi, Kafka Müzesi olarak sıralanıyor.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.