Ece Metin

Ece Metin
Bilkent Üniversitesi – Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi
ecemetin93@hotmail.com

Hayatım boyunca hep sırt çantamı alıp, şehir şehir gezmek istemiştim. Daha önce hiç yurtdışı deneyiminiz olmadıysa Eyobus’le yolculuğa başlamak hayatınızda yapabileceğiniz en güzel başlangıç olur. Eyobus’ten önce yurtdışına çıkmamış biri olarak tur şirketine güven birinci önceliğimdi. Sonuçta 20 gün, az değil ve güvenmediğin insanlarla yola çıkamazsın..

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus’ten önce baktığım birçok tur şirketinde programlar dahi belli değilken, Eyobus’ün saat saat programının belli olması bu güveni sağlamalarındaki en büyük etmen oldu. Gerek internet sitesiyle, gerek her saatte ulaşabileceğiniz bir telefonla, aklıma takılan her sorunun cevabını anında alabilmek, Eyobus’ü diğer firmalardan ayıran ikinci etmen oldu.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvuru süreci en çok gözümde büyüyen kısım olmasına rağmen, çalışan kişilerin ilgisi ve yönlendirmeleriyle kolaylıkla hallettim. Her ne kadar vize işlemleriyle sizin yerinize ilgilenseler de yeşil pasaportluysanız, hayat size daha güzel 😉

Tura katılmadan önce aklımda hep ‘acaba 20 günde 20 Şehir Nasıl gezilir?’ sorusu vardı. Eyobus herşeyi o kadar güzel planlamış ki, her şehirde görülmesi gereken yerleri, şehri santim santim gezme fırsatınız oluyor. Daha önceden bize gönderiler tur rehberi sayesinde, koordinatörlerin de yardımlarıyla tur boyunca zaman sıkıntısı yaşamıyorsunuz. ‘Nasıl Gezerim?’ sorusuna gelirsek, Her ne kadar Eyobus’te tur hizmeti olmasa da, deneyimli koordinatörler sayesinde bu hizmeti fazlasıyla alıyorsunuz. Ben daha önce hiç araştırma yapmadan gitmeme rağmen bunun eksikliğini çekmedim, tabii ki siz kendi rotanızı çıkarıp, şehirleri o şekilde de gezebilirsiniz. Akla gelen en önemli sorulardan bir diğeri ‘nerelerde konaklayacağız?’, en fazla 3 günde 1 konaklama fırsatı sunarak, büyük şehirlerin tamamını gezme şansı sunuyor Eyobus. Ayrıca bir titizlik hastası olarak Eyobus’e kendi yastığımla katılmama rağmen eyobus konaklama konusunda sınırları zorlayan bir firma. Kalınacak yerler titizlikle, en küçük ayrıntısına kadar düşünülerek seçilmiş.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ya ‘otobüs yolculuğu?’.. Evet en çok dert edindiğim şeylerden biriyde buydu. Ben ki arabada dahi hiç uyuyamayan insan 7/24 uyuyup, otobüste evimde gibi hissetmeye başlamıştım. Her güne farklı bir şehirde, ‘arkadaşlar günaydın’ sesiyle başlamak paha biçilemez bir duyguydu benim için. Yol kenarlarında paylaşılan konservelerin tadı da başka hiçbir şeyde yok. ‘nasıl insanlar olur?’ ‘kafa dengi insanlar bulabilir miyim?’ diye hiç düşünmeyin, sonunda fark edeceksiniz ki Eyobus bir firmadan çok daha fazlası oluyor hayatınızda. Geriye dönüp baktığımda, o kadar güzel anılar biriktirmiş, o kadar güzel arkadaşlıklar edinmişim ki, hayatımın en güzel adımını atmışım Eyobus’le. Dostluğu, aile sıcaklığını ömür boyu hissedeceğimi bildiğim Eyobus ailesine katıldığım için, iyi ki diyorum. 🙂

Eyobus Yolcu Görüşü