ECE NUR ŞENER
DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ – Türk Dili ve Edebiyatı
ecesener48@gmail.com

HAYALLERİNİ ISKALAMA YAŞAMAYA BAK

 Bir EYOBUS macerasını okumaya hazır mısınız? Hayat felsefem başlıktan da anlaşıldığı üzere hayallerimi ıskalamamaktan geçiyor..

EYOBUS ilanlarını gördüğüm ilk günden itibaren onun hayaliyle gündüzünü geceye kavuşturan biriydim.. Taa ki bi Aralık gecesi başvuru onayımı görünceye kadar.. Evet başvurum onaylanmış geriye sadece ay ay taksit ödemelerim kalmıştı..

Her ay ödenen taksitlerle hayalime yaklaşıyor,kalbimin ramazan davulu gibi atışıyla heyecanımı ikiye katlayarak yazı bekliyordum.. Ve işte son taksit.. Ardından vize süreci.. Allahım nasıl stresli,endişeli bi insana dönüştüm. Ya vize onayım olmazsa ya bi sorun çıkarsa..

İşte bu noktada tüm olasılıkları planlayarak beni tüm endişeden arındıran o EYOBUS’un güzel insanları iyi ki varlar.. Her şeyi ince ince elediler sık dokudular ve ben VİZEMİ ALDIM:)Nasıl bi sevinç çığlığı attım inanın şaşar kalırsınız:) Artık bavulumun içine hayallerimi doldurup yolculuğuma çıkabilirdim.

Ama merak ettiğim bi durum daha vardı..Koordinatör kim olacaktı.? Ve biz birbirimizden nasıl haberdar olacaktık. Tabii bunların hepsi güzide kurum tarafından düşünülmüştü. Bir gece öncesinden Watsapp grubu kuruldu. Şerbet bal insan Ömer Koordinatörümüz oldu, sorularımla yılmak bilmeyen bal insan Tuğçe her konuda bizi aydınlattı.

Her şey tamamdı.. Artık yola çıkma vaktiydi. Heyecanıma ortak olduğuna göre artık hayallerinin peşinde gitme vakti geldi :)Ve unutmadan hayallerini ıskalama yaşamaya bak .:)