Ecem Kavrak

Ecem Kavrak
Hacettepe Üniversitesi – İşletme
ecemkavrak@gmail.com

Çocukluğumdan beri hep hayal ettiğim şey dünyayı gezmekti, tabi bu uzun süre bana çocukça ve ulaşılması zor bir hayal gibi gelmişti, ta ki Eyobüs ile tanışana kadar. Eyobüs’e sosyal medya aracılığıyla ulaştım ve bu organizasyonun benim en büyük hayalimi gerçekleştirmek için güzel bir fırsat olduğunun farkındaydım bu yüzden hemen başvuru formunu doldurup beklemeye başladım.

Başvuru yapmamdan çok kısa bir süre sonra Eyobüs’ten beni aradılar ve başvurumun kabul edildiğini söylediler o an yaşadığım en mutlu anlardan birisiydi. Tur programına kadar 2-3 aylık bir zamanım kalmıştı ve bu süreç boyunca Eyobüs ofis ekibi tur ile ilgili ne sorun yaşasam kısa sürede telefon ve mail aracılığıyla çözdüler ve yardımcı oldular daha tura gitmeden Eyobüs’ün güvenilirliğini burada hissetmiştim.

Eyobus Yolcu Görüşü

Artık gitme vakti gelmişti aldım çantamı ve yola koyuldum ilk önce çok sıcak bir oryantasyon programıyla karşılaştım ve 20 gün boyunca aynı otobüste gideceğim insanları gitmeden tanıma fırsatı buldum. Bu programdan sonra yola çıkıldı ve ülkeler gezilmeye başlandı. Gittiğimiz ülkelerde ve şehirlerde bize verilen belli vakitler oluyordu ve bu verilen zamanı kendi istediğimiz gibi değerlendiriyorduk, eğer planınızı doğru yaparsanız şehirlerde gezmek için yeterli vaktiniz oluyor. Ben tura gitmeden önce şehirlerin listelerini çıkarıp nerede neyi gezmeliyim gibi bir program yapmıştım ve bu yüzden hiçbir şehirde vakit problemi yaşamadım. Kendi rotanızı çizemiyorsanız Eyobüs koordinatörleriniz de size yardımcı olacaklardır mutlaka bu konuda endişe etmenize hiç gerek yok.

Eyobus Yolcu Görüşü

Otel konaklamalarımız da her 2-3 günde bir oluyordu ve kaldığımız otellerden şehir merkezine ulaşmak kolaydı, oldukça da konforlu otellerde konakladık. Otobüs yolculuğu başta gözümde büyümüştü ama motivasyonum oldukça yüksekti ve bunu göze alarak gelmiştim. Yolculuğa başladıktan sonra gördüm ki bunu gözümde büyütmek oldukça saçmaymış, otobüsle giderken geçtiğiniz ülkelerin detaylarını daha fazla yakalama fırsatına sahip oluyorsunuz aynı zamanda ekibinizdeki insanları tanıyıp, güzel dostluklar edinebiliyorsunuz. Emin olun otobüs yolculuğu size çok şey katacak ve kendinizi daha çok tanıyacaksınız.

Tur boyunca ufak tefek de olsa sorunlar elbet yaşanıyor ama bu konuda deneyimli koordinatörlerin bizimle olması sorunun büyümeden çözülmesini sağlıyordu Eyobüs’e katılmamın en büyük sebebi de aslında böyle deneyimli ve güvenilir bir ekibe sahip olmasıydı.

Eyobus Yolcu Görüşü

Turun sonuna yaklaştık ve bir gün Paris’te uyuyup ertesi gün Amsterdam’da uyandığımız rüyanın da sonuna geldik ama bir sürü yeni dostluğun da başlangıcındaydık artık hepimiz her gün daha da büyüyen Eyobüs ailesinin bir parçasıyız.

Eyobus Yolcu Görüşü