Fikretcan Uyar

Fikretcan Uyar
Gazi Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği
fikretcan.uyar@gmail.com

Merhabalar ben FİKRETCAN. Eyobus ile nefis bir 17 ülke 20 şehirlik Avrupa turunu tamamladıktan sonra deneyimlerimi paylaşmak için bu yazıyı yazıyorum.

Eyobus Yolcu Görüşü

Öncelikle Eyobus çalışanlarına gerçekten güvenin. İşlerini büyük bir ciddiyetle yapan, sizi yarı yolda bırakmayacak insanlar. Sorularınızı, kaygılarınızı onlarla paylaşabilir ve sizi rahatlatacak tüm cevapları onlarda bulabilirsiniz. Başvuru süreci ise gerçekten ve gerçekten çok kolay. Eyobus’ün kendi sitesindeki yönergeleri okuduğunuz anda anlamayacağınız hiçbir şey yok. Öyle açık ve anlaşılır ki her şey. İşe bir form doldurmakla başlayacaksınız. Doldurması bile keyifli açıkçası. Ardından olur da kabul edilirseniz adım adım neler yapacağınız, ödemeleri nasıl yapacağınız açıkça belirtilmiştir. Hiç korkmayın.

Tüm bu işlemler bittikten sonra işin daha da keyifli ve heyecan verici kısmına geçiyoruz. Evet tur başlıyooor. Öncelikle İstanbul’da buluşup güzel bir oryantasyon yapıyoruz. Daha o andan itibaren turda herkes birbiriyle kaynaşmaya başlıyor. Bu yüzden tek gitmeyi dert etmeyin. Tek çıkmak çok daha eğlenceli. Bu tur boyunca Avrupa’nın en önemli şehirlerini görme fırsatınız oluyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

Tabii 19 gün içinde 20 şehri görmek için zamanı da iyi kullanmanız gerekmektedir. Tur öyle güzel organize edilmiş ki gittiğiniz tüm şehirlere verilen zaman sizin o yeri iyice gezebilmenizi sağlıyor bundan hiç şüpheniz olmasın. Size tek bir tavsiyem tura çıkmadan önce görülecek yerleri planlayın. Gerçi koordinatörler de bu konuda size yardımcı olacaktır.

Konaklamalar ise gerçekten çok güzel otellerde gerçekleştirilmektedir. Duşu, havluları, yatakları tertemiz. Her şeyi orada bulabilirsiniz.

Eyobus Yolcu Görüşü

Gelelim Eyobus çalışanlarına. Öncelikle kendileri çok yardımsever, sıcakkanlı ve iyi insanlar. Tur sürecinin en başından en sonuna kadar bizim iyi hissetmemiz için her şeyi yaptılar. Büyük bir özveriyle çalışıp bu turun güzel bir şekilde geçmesini sağladılar. Tura çıkmadan önce ofis ekibi her türlü sorumuza yanıt verdi büyük bir sabırla. İşleri çok kolaylaştırdılar. Zaten siz de bu sürece başlayınca anlayacaksınız ne demek istediğimi. Koordinatörler tur sürecinde bize eşlik eden Eyobus ekibinden kişilerdir. Öncelikle bu kavramı tanımlamak istedim çünkü daha sonra sorulacağını biliyorum 🙂 Tur süresince koordinatörlerimiz turun sağlıklı geçebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Onlara her konuda güvenebilirsiniz.

Yolculuk konusunda başta tedirgin olabilirsiniz. Otobüsle ne kadar rahat olabilir diye düşünebilirsiniz, onca yol sıkılabilirim diye düşünebilirsiniz. Ama bu yazıdan sonra artık bu kaygılarınızın geçmesini istiyorum. Çünkü otobüs bir nevi eviniz gibi, yol arkadaşlarınız da aileniz gibi oluyor. Deneyin ve görün 🙂 Herkes birbirine öylesine yardımcı oluyor ki; mesela hastalansanız ilaç veren, çay, çorba, su getiren insanlar olacak etrafınızda. Ayrıca oyunlar oynayacaksınız ve keşke bir daha oynasak diye koordinatörlere ricada bulunacaksınız. Zaten tur biterken keşke bir on gün daha dolaşsak diyeceksiniz, kusura bakmayın spoıler verdim 🙂

Öylesine güzel dostluklar kuracaksınız ki bir de. İzleyin ve görün. Turun nasıl bittiğini anlamayacaksınız bile. Bu arada unutmadan turun sağlıklı geçmesi için sizin de iyi niyetli ve pozitif bir insan olmanız gerekmektedir. Ben çok şanslıyım ki benim turumda hep öyle insanlar vardı.

Evet arkadaşlar. Benim burada söyleyeceklerim bu kadar. İletişim adresim de belli ayrıca. Aklınıza takılan tüm soruları bana da sorabilirsiniz. Elimden geldiğince size yardımcı olmaya, Avrupa hayallerinizi gerçekleştirmenize katkıda bulunmaya çalışacağım. Sağlıcakla kalın.

Eyobus Yolcu Görüşü