Modanın, lüksün, romantizmin, Fransa’nın başkenti Paris. Dünyanın önde gelen şehirlerinden birisi, hem kültürel hem de ekonomik büyük bir öneme sahip Paris şehri. Alexandre Gustave Eiffel tarafından 1889 yılında inşa edilen Eyfel kulesi çevresinde, birçok müze ve alışveriş seçenekleriyle, görkemli mimariyle çevrelenmiş şehir. Eyfel kulesi sadece bir kule değil, çevresindeki parklarla aynı zamanda bir yaşam alanı sunuyor Paris halkına ve turistlere.

 

Eyobus Avrupa Turu

 

Bir çok kilise ve katedral yer almakta Paris’te. Bunların başını çekenler arasında Notre Dome Kilisesi, Sainte Chapelle, Sacre Coer gibi eserlere ev sahipliği yapmakta. Champ-Elyess, Türkçe tabir edecek olursak, Şanzelize. Alışverişe doyacağınız bu tatlı caddede her şeyi bulmak mümkün. Dünyanın en büyük saraylarından biri olan Versay sarayını, yine dünyanın en büyük müzelerinden olan Louvre müzesi, Orsay müzesi, Picasso müzesi gibi ziyaret edebileceğimiz birçok müze ve bu müzelerin içerisinde dünya sanat tarihine damga vurmuş isimlerin eserleri yer almakta.

 

Eyobus Avrupa Turu / Paris

Eşsiz sahil şeridiyle, kırmızı halısıyla Cannes, sanatseverler için en bilindik şehirlerden. Cannes film festivali başta olmak üzere birçok festivale ev sahipliği yapmakta. Cannes sahilleri, su sporları için oldukça ideal. French Riviera’sının en uğrak yerlerinden Cannes bölgesi. Lüks ve ihtişamın boy gösterdiği sahil şeridinin yanı sıra, tarih ve romantizmin boy gösterdiği eski şehir kısmını da gezebilirsiniz.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.