Gizem Coşkun

Gizem Coşkun
Gaziantep Üniversitesi – Gıda Mühendisliği
coskungizemm@gmail.com

Dünya haritasına uzun uzuun bakmaktan çıkıp, hayallerime kapı açan bir programdı Eyobus! Ben asla bir turla yeni yerler keşfetmem deyip 15 dakika sonra başvurduğum bu programda aslında lafımı çokta çiğnemediğimi fark ettim.

Eyobus Yolcu Görüşü

Bize katılan ekibin arkadaş gibi olması, hastalıkta sağlıkta yanımızda olmaları (Roma’da ben serum yerken başucumda bekleyen koordinatörleri) ve aynı zamanda bu kadar profesyonel davranmaları turdan ziyade bir otobüs dolusu arkadaşın Avrupa gezisi gibi hissettirdi.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvuru sırasında sorduğumuz sorularla adeta ‘saçma olsa da sorun, yeter ki öğrenin’ diyen hocalar gibi en küçük çaplı sorunlara bile oluşturdukları algoritmalarla kafamızda soru işareti bırakmadan gönül rahatlığıyla bu işe girdik. Gittiğimiz her şehirde bize verilen zamanla aslında eline bir haritayı alıp dünyanın ne kadar farklı, renkli ve keşfedilmeye değer olduğunu gördüm. Evet, bunu görmeye yetecek kadar zamanım oldu 🙂 Çünkü hiç bilmediğin bir yerde 5 dakika içinde yaşadığın o küçük hatıra hipokampusün en görkemli yerine yerleşip kısacık ömründe uzunca hatırlamana sebep olabilir. .

Eyobus Yolcu Görüşü

Oyunlarla ve güzel arkadaşlıklarla geçirdiğim otobüs yolculuğunun bana kattıkları inanılmazdı. Eğer bir yol hayallerinize gidiyorsa yaşanan bütün meşakkatin her anına değdiğini hissediyorsunuz. Yani ben otobüste uyuyamam derseniz, o kadar gez toz, her yeri görmek için büyük bir efor sarf ettikten sonra uyuyan güzel gibi uyuyorsunuz. En azından benim için öyleydi. Hala uyuyamadıysanız (sanmıyorum ama) konaklama yapılan şehirlerde kafanızı yastığa koyduğunuz gibi mışıl mışıl uyursunuz. Otellerin temiz ve güzel olması bu işi kolaylaştırır diye düşünüyorum. Geriye filmlerden veya belgesellerden gördüğünüz, belki daha gitmeden aşık olduğunuz bu şehirlerin sokaklarının tadını çıkarmak, insanoğlunun bu zamana kadar ki bütün kargaşasında bıraktıkları harikulade eserleri görmek ve hayallerinizin kilometrelerce uzakta göründüğü gibi olmadığını keşfetmek kalıyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü