Güneş Selvan

Güneş Selvan
Dokuz Eylül Üniversitesi – Hemşirelik

Merhaba, 2016 yazı eyobus-15 katılımcısıyım. Hayatımın en güzel deneyimini bütün ayrıntılarıyla anlatacak olmaktan çok mutluyum. Öncelikle başvuru sürecine deyineyim. Aralık ayında Eyobus’ün internet sayfasından başvuruların başladığını haber aldım. Bir önceki yaz yakın bir arkadaşım Eyobus’e katıldığı ve çok memnun kaldığı için başvuru tarihlerini dört gözle bekliyordum. Hemen başvurumu yolladım. Kısa bir süre sonra başvuru kabul mesajım geldi.. Hemen başvuru işlemlerim başladı ve Eyobus ekibi sayesinde bütün belgelerim sorunsuz bir şekilde halloldu. Yeşil pasaportlu olduğum için vize işlemleriyle ilgilenmediğimden bütün işlemlerim sıkıntısız çözüldü. Ödemelerimde de hiçbir sıkıntı çıkmadan tur gününü beklemeye başladım.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ve beklediğim gün geldi çattı. Müthiş bir ekiple 20 günlük bir serüvene başladık. İlk durağımız Yunanistan’dı. Daha sonra Sırbistan, İtalya, Vatikan, Monako, İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Slovenya, Macaristan ve Bulgaristan’ın en güzel şehirlerini harika bir enerjiyle gezdik. Eminim hepiniz otobüsle hangi şehre ne kadar zaman ayırabilirsin ki diyorsunuzdur. Ama emin olun öyle güzel ve denk vakit ayırabiliyorsunuz ki. Aklınızda o konuda hiçbir sıkıntı olmasın.

Eyobus Yolcu Görüşü

Konaklamalara gelirsek. Çoğu ülkede İBİS otel zincirlerinde kaldık. Çok temiz ve profesyonel otellerdi. Bazı ülkelerde 2 bazı ülkelerde 3 kişilik otellerde kaldık. Odalarımız gayet rahat ve konforluydu. Hiçbir sıkıntı yaşamadık.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ve işin en güzel yanı, EYOBUS EKİBİ. 20 günde nasıl aileniz olunur sorusunun cevabı bence tam olarak orda. Tur boyunca ne sıkıntınız varsa kendilerinin gibi büyük bir özenle ilgileniyorlar. Kafanızda hiçbir soru işareti kalmasın. Ve inanılmaz eğlenceli ve anlayışlı insanlar. Onlarla sorun yaşamak için özel bir çaba sarf etmeniz gerekir. Ve eminim hepinizin aklındaki soru 20 günü bir otobüste nasıl geçer? Gerçekten ciddi bir sağlık sıkıntısız yoksa muhteşem geçiyor. Otobüs eviniz yol arkadaşlarınız aile fertleriniz oluyor. Zaten bir ülkeden diğerine giderken çoğunlukla uyuyakalıyorsunuz ve yolun nasıl geçtiği hakkında hiçbir fikriniz olmuyor. Uyandığınızda bambaşka bir ülkedesiniz düşünsenize. Aklınızdaki sorular biraz olsun cevap bulduysa ne mutlu bana. Eğer bütün Avrupa’yı 50 muhteşem insanla 20 günde keşfetmeyi düşünüyorsanız hiç durmayın derim. YOLA ÇIKIN.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü