Eski bir Orta Avrupa şehir görünümünde olan Zagreb, Barok stili evleri, dar sokakları, geniş meydanları, Arnavut kaldırımları, sarayları, yeşil alan ve parkları, sokak pazarları, müzeleri ve tarihi eserleri ile gününüzü doldurabileceğiniz bir şehir. Şehir içinde ulaşım oldukça kolay, tramvaylarla sağlanmakta ve birçok yol araç trafiğine kapalı olduğundan keyifli yürüyüşlerle de şehri gezmeniz mümkün. Şehrin en hareketli yerlerinden Dolac Pazarı size güzel bir alışveriş deneyimi sunuyor. Işıklandırmalarıyla Ban Jelacic Meydanı ilgi çekiyor, birçok turistik mekân da bu meydan çevresinde yer almakta yine. Zagreb Katedrali ise bütün görkemiyle ziyaret etmeniz gereken önemli yerlerden bir tanesi.

 

Eyobus Avrupa Turu

 

Kaptol ve Gradel şehirlerinin birleşmesinden oluşan Zagreb’te kenti yürüyerek veya bisiklet kiralayarak gezebileceğiniz gibi, sevimli tramvay hattıyla da gezilecek yerlerini keşfe çıkabilirsiniz. Upper Town (Gornji Grad) ve Lower Town (Donji Grad) olmak üzere iki bölgeden oluşan Zagreb bir yandan da gece hayatının oldukça eğlenceli yaşandığı, Tkalciceva bölgesindeki popüler barları ve Jarun Gölü kıyısındaki gece kulüpleri ile de ünlü.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.