SIKÇA SORULAN SORULAR

ATM veya Bankadan ücret yatırırken hangi kura göre işlem yapmalıyım?

Kur işlemleri için portal.eyobus.com.tr adresiniz de "Parasal İşlemler > Hesap Hareketlilikleri" bölümünde ki anlık kuru takip etmelisiniz. TL yapılan ödemelerde sizin ödeme yaptığınız dakikadaki sistemdeki kur baz alınmaktadır. Euro ödemelerinizi banka üzerinden (komisyon yansıyabilir) yada mobil havale olarak euro (€) hesaplarımıza yapabilirsiniz. Bu konuda ofis arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yanıma ne kadar para almam gerekir?

Harcama oranı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Günlük ortalama 20 - 25 € arası yeterli olacaktır. Katılımcılarımızın büyük bölümü toplamda 500 €’nun yeterli olduğu konusunda bizimle hemfikir. Ekstra olarak yanınıza kredi kartı almanızı tavsiye ediyoruz. Euro geçerli olmayan ülkelerde kredi kartı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kredi kartı kullanılıyor mu?

Evet tüm kredi kartları kullanılabiliyor, özellikle euro geçmeyen ülkelerde kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yurt dışı özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İşleminiz güncel banka kuru üzerinden TL’ye dönüştürülerek hesap ekstrenize yansıyacaktır. Örneğin 10 € yaptığınız bir harcama güncel kur 7.6 ise 76 TL olarak yansıyacaktır. Detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Yanıma TL mi Euro mu almalıyım?

Paranızı kesinlikle euro (€) olarak yanınıza almalısınız.

Taksitle ödeme imkanı var mı?

Katılımcının başvurusu onaylandıktan sonra, 15 gün içinde katılım ücretinin %10’unu ödedikten sonra, kalan ay süresinde taksitlendirme yapılacaktır. Kalan 390 €’yu tur günü elden teslim ederek ödeyebilirsiniz. (Tur günü ödeyeceğiniz miktar kesinlikle € olmalı)

Ödeme planımı kendim yapabilir miyim?

15 gün içerisinde tur ücretinin %10’unu ödedikten sonra, sistemde belirtilen tarihlere bağlı kalmalısınız. Ekstra durumlarda ofis arkadaşlarımızla iletişime geçerek değişiklikler yapabilirsiniz.

Ödemeyi Türk Lirası olarak yapacağım, kaç lira yatırmalıyım?

Ödeme yapacağınız zaman kullanıcı portalındaki güncel kur baz alınacaktır. Euro (€) olarak havale yapmanızı öneririz, TL yapılan ödemelerde kur zararından Eyobus sorumlu tutulamaz.

Ödemeyi peşin olarak yapabilir miyim?

Evet, peşin ödeme yapabilirsiniz. Sınırlı sayıda geçerli olan 1 Ocak 2021 tarihine kadar yapılan peşin ödemelerde, 50 € peşin ödeme indirimi uygulanmaktadır. Ayrıca erken yapılan başvurularda ekstra olarak 50 € erken kayıt indirimi uygulanmaktadır. Bu sayede toplam 100 € indirim hakkı elde edersiniz.

KONU BAŞLIKLARI

Ödeme İşlemleri
© Copyright 2010-2021 by Eyobus