SIKÇA SORULAN SORULAR

Nerelerde ve ne yemek yiyoruz?

Avrupa’da farklı ülkelerde farklı lezzetler denemek sizi mutlu edecektir. Bir çok dünya mutfağından yemek bulabileceğiniz gibi (oldukça çok kebap ve döner dahil; özellikle Almanya’daki sayısı ve lezzeti sizi şaşırtacaktır) vegan, vejetaryen menülerde bulabilirsiniz. Tur hazırlığı öncesi attığımız bilgilendirme mailinde oldukça detaylı bir bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca Blog sitemizde bir çok lezzeti ve yerini sizin için derledik. Koordinatör arkadaşlarımız da sizi bu konuda yönlendirecektir.

Kimseyi tanımıyorum sıkılır mıyım?

Arkadaşınızla gelmek ya da gelmemek sizin için bir dezavantaj değildir. Katılımcılarımızın %80’i yalnız katılıyorlar fakat bir otobüs dolusu yeni arkadaşla geri dönüyorlar. Yolculuk günü yapacağımız oryantasyon toplantısında ve otobüs içi etkinliklerimizle tüm yolcularımızın kaynaşmanızı sağlayan tanışma oyunları oynayacağız. 20 gün sonunda onlarca yeni dostunuz olacağından şüpheniz olmasın.

Ülkeleri dolaşmak için yeterli zamanımız oluyor mu?

Evet bu konuda ekibimiz her yıl titizlikle planma yapıyor ve her yıl iyileştirme yapıyor. Gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Özellikle Roma, Barselona, Prag, Budapeşte, Amsterdam gibi şehirlerde iki tam gün geçirilirken, Bratislava, Belgrad, Sofya gibi daha küçük şehirlerde daha az zaman geçirilmesi planlanmıştır. Ulaşım konusunda size zaman kazandırmak için koordinatörlerimiz bazı yerlere otobüs ile götürüyorlar. Bu konuda zaman kaybı minimumda tutulmaktadır. Eyobus programı toplamda 39 farklı tarihte, 65 kez ve +4000 katılımcı tamamlanmıştır. Her yıl katılımcıların doldurdukları anketler sonucunda düzenlemelere gidilmiştir.

Ne sıklıkla mola veriyoruz?

Avrupa Birliği standartlarına göre otobüsler için; her 2 saatte bir en az 15 dakika, her 4 saatte bir ise aralıksız 1 saat mola verilmesi gerekmektedir. Ancak ihtiyaç halinde ve ekstra durumlarda da mola verilmektedir. Bir şehre varmadan önce mutlaka son istasyonda ve bir şehirden ayrılırken ilk istasyonda mola verilmektedir.

Toplu mu dolaşılıyor?

19 günlük süre içinde toplu gidilen yerler mutlaka oluyor. Örneğin; Selanik’te Atamızın evini ziyareti toplu şekilde gerçekleştiriyoruz. Özellikle şehirlerin en merkezi yerlerinde serbest zaman veriyoruz, ve belirli bir toplanma saatinde toplanıyoruz. Roma, Prag, Paris gibi bazı şehirlerde koordinatörünüzde panoramik bir şehir turu yapacaktır. Gerekli yönlendirmeleri şehirlere varmadan önce otobüs içinde detaylı bir şekilde yapıyorlar.

Otobüste internet var mı?

Maalesef her gün ülke değiştirdiğimiz için hiçbir firmada internet olması günümüz şartlarında mümkün değildir. İnternete oturduğunuz kafe, restoran ve kalacağınız otellerde ücretsiz ağlardan bağlanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ülkeden tüm Avrupada geçerli bir hat alabilirsiniz.

Rehberlik hizmeti var mı?

Eyobus Avrupa Turları ve Kuzey Avrupa Turlarında PANAROMİK REHBERLİK hizmeti vardır. Öncelikle şehirlere varmadan önce otobüste ortalama yarım saat bir bilgilendirme yapılıyor. Katılımcılara harita temini ve Eyoblog üzerinden bilgilendirme yazıları oluşturulmuştur. Ayrıca koordinatörlerimiz şehirler için önceden planlanmış rotaları sizlerle paylaşarak gidilebilecek yerler hakkında bilgi veriyorlar. Kendileri de bu rotaları takip ederek onlarla gezmek isteyen katılımcılara yol gösteriyorlar.

KONU BAŞLIKLARI

Tur Programı
© Copyright 2010-2021 by Eyobus