SIKÇA SORULAN SORULAR

Başvuru yaparken pasaportum olmak zorunda mı?

Başvuru sırasında pasaportunuz olmasına gerek yoktur. Pasaport başvurunuzu turunuzun başlamasına en geç 3 ay kalaya kadar yapabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz vergiden muaf olarak da pasaport çıkarabilirsiniz

Vize işlemleri ne zaman yapılır?

Seyahat tarihinize 3 ay kala ekip arkadaşlarımız sizinle iletişime geçiyorlar. Vize evraklarını tamamladıktan sonra vize başvurularınız sırayla başlıyor.

Vize Ücreti ne kadar?

Eğer yeşil pasaport sahibi değilseniz ve seyahat süresini kapsayan Schengen vizeniz yok ise, vize ücretimiz 160 €. Dilerseniz kendiniz Schengen Vizesi başvuru yapabilirsiniz.

Pasaport ücretleri ne kadar?

Pasaportunuzun en az 1 yıllık geçerliliği olmalıdır. Eğer öğrenciyseniz sadece defter bedeli ödeyerek pasaport çıkartabilirsiniz. (160 TL) Onun dışında 10 yıllık pasaport almanız uzun vadede daha avantajlı olacaktır.

Pasaport işlemleri nasıl oluyor?

Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihinden en az üç ay önce bulunduğunuz il ve ilçenin nufüs müdürlüğünden yapabilirsiniz. Pasaportunuzun en az 1 yıllık geçerliliği olmalıdır. Eğer öğrenciyseniz sadece defter bedeli ödeyerek pasaport çıkartabilirsiniz. (160 TL) "www.randevu.nvi.gov.tr" adresinden randevu alabilirsiniz. Nufüs müdürlüğünüzden Umuma Mahsus (bordo pasaport), Husisi (yeşil pasaport) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz.

Bir yıllık pasaport şartı nedir?

Tur bitiş tarihinden itibaren en az altı aylık pasaportunuz olması gerekmektedir. Mesela Temmuz ayındaki programa katılacaksanız, Ocak ayına kadar geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalı.

Eyobus Vize Sigortası Nedir? (Yeni)

Eyobus Vize Sigortası; sadece EYOBUS’ın gerçekleştirdiği turlar için geçerli, tüm evrakları eksiksiz ve zamanında teslim edilmesine rağmen konsolosluğun vize reddi vermesi ile sonuçlanan durumlarda ödenen tur ücretinde hiç bir kesinti olmadan %100 iade garantisi sağlamaktadır. Sadece Eyobus’a özeldir ve vize başvurusu yapan kişinin muhattabı sigorta şirketi değil, EYOBUS TURİZM A.Ş.’dir.

Eyobus Vize Sigortası (EVS) ücreti ne kadardır?

EVS ücreti 50 EURO olup kişinin talebi doğrultusunda, tur başvurusunu takip eden 30 gün içinde yapılması gerekmektedir.

KONU BAŞLIKLARI

Vize ve Pasaport İşlemleri
© Copyright 2010-2021 by Eyobus