SIKÇA SORULAN SORULAR

Otobüs yolculuğu çok yorucu oluyor mu?

Anlamı ve amacı yoksa her yolculuk yorucudur. Özgürlüğe yolculuğunuzda da mutlaka yorulacaksınız ama bunlar sizi çok yıpratmayan, tatlı yorgunluklar olarak kalacak. Tabiki size yorucu olmadığını söylemiyoruz, ama buna değeceğini söylüyoruz. Ayrıca otobüs yolculuğunu konforlu hale getiren en önemli öge elbette ki otobüstür. Şirket olarak 2020 Model Mercedes otobüslerle çalışıyoruz. Yolculuğumuzdaki ikinci önemli öge de bizce yollar. Gitmiş olduğumuz 18 ülkenin en az 15’inde çok rahat yollar ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Dinlenme tesisleri Avrupa ülkelerinde bizdeki olduğundan çok daha farklı ve konforlu. Yolculuğunuz boyunca birçok kere otobüste olduğunuzu bile unutacaksınız. Yolculuk sonrası ilk sabah koltuğunuzu özleyeceksiniz, olur mu öyle şey demeyin :) Bizden söylemesi, bu konuda yolcularımızda ilgili röportajlarımızı izlemelisiniz.

İstediğimiz kişi ile birlikte oturabiliyor muyuz?

Koltuk numaranız kura ile belirlenmektedir. Arkadaşınız ile birlikte kuraya katılabilirsiniz, bu sayede birlikte oturabilirsiniz.

Otobüste su ve sıcak meşrubat ücretli mi?

Hayır bu konuda sizden ücret talep etmiyoruz. Bu konuda tur sonuna kadar alabildiğimizin en fazlasını almaya çalışıyoruz. Bu yüzden orta boy valiz (65 40 25* cm; 70 litre) sınırı getirdik. Tüm tur boyunca size yetecek kadar su alıyoruz, bu sayede 1 €, 2 € gibi fiyatlardan su almamanızı sağlıyoruz. (3000 adet küçük su alıyoruz; 30 koli)

Ne sıklıkla mola veriyoruz?

Avrupa Birliği standartlarına göre otobüslerimiz her 2 saat yolculukta en az 15 dakika, her 4 saatte bir ise aralıksız 1 saat mola vermesi gerekmektedir. Biz de bu sürelere bağlı kalarak bir mola organizasyonu yapıyoruz. Ayrıca ihtiyaç halinde ve acil durumlarda da mola verilmektedir. Bir şehre varmadan önce mutlaka son istasyonda ve bir şehirden ayrılırken ilk istasyonda mola veriyoruz.

Kaç tane şoför var?

Aracımız sadece yurt dışına çalışan iki tecrübeli şoför tarafından kontrol edilmektedir. Bu konuda yıllarca aynı ve tecrübeli şoförlerle çalışıyoruz.

Kaç km yol gideceğiz?

2020’de çıkardığımız programa göre ortalama 10 bin km yol gideceğiz. Arada bu bilgiyle çekilişlerimizde hediye veriyoruz :)

Telefonumdan 3G interneti kullanmamı önerir misiniz?

En sık karşılaştığımız sorulardan biri budur. Bazen bir, iki dakikalık kullanımlar binlerce liralık faturalara çıkmaktadır. Bazı yüksek tarifeler günlük 50 TL gibi fiyatlara Türkiye’deki tarifenizi geçerli kılan imkanlar sunuyor.

İnternet erişimini nasıl sağlayacağım?

İsterseniz yurt dışından tüm Avrupa’da geçerli bir sim kartı alabilirsiniz. Sadece internet paketli ve uygun fiyatlı hatlat mevcut. Fakat Avrupa’da birçok yerde (restoran, mola yerleri, şehir meydanları gibi yerler) ücretsiz internet bulabilirsiniz.

Otobüste internet var mı?

Maalesef her gün ülke değiştirdiğimiz için hiçbir firmada internet olması günümüz şartlarında mümkün değildir.

KONU BAŞLIKLARI

Otobüsle Yolculuk
© Copyright 2010-2021 by Eyobus