İrem Yüzer

İrem Yüzer
Atatürk Üniversitesi – Hukuk Fakültesi
iremyuzer_017@hotmail.com

En büyük hayallerimden biri dünyayı dolaşmaktı ve bu hayalimi nasıl gerçekleştireceğimi düşünürken internetten turlara bakmaya başladım. Onlarca firma çıktı karşıma, bunlardan hangisine güvenebileceğimi bloglardan araştırırken eyobüs’ü buldum. Avrupa gençlik derneği kapsamında oluşması ve kurumsal bir şirket olması Eyobüs’ü seçmemde ki en büyük sebep oldu. Sitesinden girip başvuru yaptım ve o şanslı kişilerden birisi ben oldum.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü

Hayallerini kurduğum, sabırsızlıkla beklediğim o gün gelip çatmıştı oryantasyonun yapılacağı yere ilk giriş yaptığımda karşımda muhteşem bir organizasyon ekibi beni bekliyordu. Heyecanım bir kat daha artmıştı taa ki onlarda aile sıcaklığını, kardeşlik duygusunu tadana kadar.. İlk başta uykusuzluk ve otobüs yolculuğu gözümde büyüyordu ancak hayatımda ki en özel anlar, en iyi arkadaşlıklar o otobüste gerçekleşti. Saatlerce geçen otobüs yolcuğunda kahkahalarla renkleşen muhabbetler, bağıra bağıra söylenen şarkılar, yeni hayat hikayeleri ve mutlu fotoğraf kareleriyle süslenen anılar. 1 sırt çantası, 1 valiz, özgürlüğe kavuşmamı, kendi güvenimi kazanmamı sağlayan 20 günde 17 ülke 20 şehir, anlatılması mümkün olmayan yaşanması gereken 17 ülke… Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, İtalya, Vatikan, Monaco, İspanya, Fransa, İsveç, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, çek cumhuriyeti, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Macaristan, Bulgaristan.

Eyobus Yolcu Görüşü

Konaklama olarak sunulan oteller muhteşemdi. Otobüste geçirilen uykusuzluğun verdiği mutluluğun üstüne odayla kavuşma anımız paha biçilemez derecedeydi. Konaklama sürecinde otelde geçirdiğimiz saatler dinlenmemiz için yeterliydi. Otelde geçen sürenin ardından daha dinç ve hareketli biçimde yolculuklar devam etti. Yorgunluk, uykusuzlukta olsa geçirdiğim 20 gün unutulmazdı. Tur tanıtımında bahsedilenler, verilen tüm vaatler yerine getirilerek tur tamamlandı. Geriye dönüp sadece o günleri gülümseyerek hatırlamak kaldı. Ben yazmakla bitmeyecek anılar biriktirdim. Avrupa turu düşünen herkese Eyobüs şiddetle tavsiyemdir. Katkılarından dolayı tüm Eyobüs ekibine teşekkürler 🙂

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü