2018 Eyobus İskandinavya turu kısa süreliğine ve sınırlı kontenjan ile 1420 EURO’dur.

İkincisini Temmuz 2017’de gerçekleştirdiğimiz 9 Ülke 12 Şehir İskandinavya turumuzun da çok yüksek memnuniyet olması sebebiyle 2018’de üç farklı tarihte gerçekleştiriyoruz.

İskandinavya turumuzda Türk Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşların yanı sıra; Helsinki’den İsveç’e yapacağımız 17 saatlik yolculuğumuz da 17 katlı vikingline gemisi ile unutulmaz bir hal alacak.

Doğal güzellikleriyle her km’de bizi şaşırtan Norveç’i, Viking müzeleriyle sizi geçmişe götürecek İsveç’i, mutluluğun başkenti Danimarka’yı ve eğitim sisteminde devrim yaratan Finlandiya’yı bu programda bulacaksınız.

Eyobus İskandinavya programımız, doğada yerini yeniden alman için hazır! HEMEN BAŞVUR


2018 İskandinavya turunda nerelere gidilecek?

1. Litvanya – Vilnius
2. Letonya – Riga
3. Estonya – Talinn
4. Finlandiya – Helsinki
5. İsveç – Stockholm
6. Norveç – Stavanger , Flam, Bergen*
7. Danimarka – Kopenhag
8. Almanya – Hamburg
9. Hollanda – Amsterdam, Giethoorn*

 Neler Dahil?

ULAŞIM: Kuzey Avrupa turumuz İstanbul-Vilnus gidiş ve Amsterdam-İstanbul dönüş uçuşları Türk Hava Yollarının tarifeli uçuşlarıyla gerçekleştirilecektir. Rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA: Riga, Talin, Helsinki, Bergen, Kopenhag’da 2 kişilik odalarda 1’er gece ve Amsterdam’da 2 gece konaklanacaktır. 3 ve 4 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Otellerde açık büfe kahvaltı mevcuttur. Helsinki Stokholm arasındaki 17 saatlik gemi yolculuğunda 4 kişilik kamaralarda konaklanacak olup kahvaltı bulunmamaktadır.

SİGORTA: TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

GÜMRÜK HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harcı.

PANAROMİK REHBERLİK : Tur öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık, gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve rehber kitapçık.

BAGAJ HAKKI: Bagaj hakkı THY’nin yurt dışı sefer hakları ile sınırlıdır.. Yolcu başına 20 kg taşıma hakkı tanınmaktadır.


Neler Dahil Değil?

YEME – İÇME: Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE ÖREN YERLERİ: Müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır

VİZE: Yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 140 Euro’dur.


Eyobus Kuzey Avrupa Haritası

İskandinavya Gezimizin ilk günü, kalkıştan en az iki saat önce İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde yolcularımızla ortak bir noktada buluşup uçuşları ve check-in işlemleri  ve pasaport kontrol işlemlerini tamamlaması hakkında bilgi vermekteyiz. Sabah 07.55 kalkış THY TK1409 sefer sayılı uçağımızla İstanbul Atatürk Havaalanından seyahatimize başlıyoruz ve 10.30’da Litvanya’nın başkenti Vilnius havaalanına iniş yapıyoruz. Devamında bizi bekleyen alanında profesyonel Avrupalı kaptanlarımızla Vilnius şehir merkezine yol alıyor ve Kuzey Avrupa turumuza Litvanya’nın başkenti Vilnius ile başlıyoruz. Baltık ülkelerinin en uğrak başkentlerinden olan Vilnius’ta ilk olarak Old Town olarak adlandırılan bölgesinin giriş kapısı olarak adlandırdığımız Auros Vartu Caddesinden şehir gezimize başlıyoruz. Vilnius küçük bir şehir olmasına rağmen yapılacak birçok farklı aktivite bulabilirsiniz, bunların başında ise KGB müzesi yer almaktadır. Saat 11.00’da başlayan turumuzda şehrin en güzel manzarasına sahip Kalesini,  Stikliu Caddesinde yer alan yerel mağazaları, Vilnius içerinde kendi anayasası ve başbakanı bulunan Uzupis Cumhuriyeti ziyaret ederek gezimizi yerel saat 16.00’da tamamlamış oluyoruz ve Riga’ya hareket ediyoruz.

 

16.00’da Vilnius’tan hareketimizi takiben 300 km yolun ardından Riga’da oluyor ve direkt otelimize geçiş yapıyoruz. Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda Baltık ülkelerinin en büyük şehri Riga. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı başkent Riga’da yaşıyor.  Şehir, kültürel, sanatsal ve finansal açıdan da ülkenin merkezi konumunda bulunmakta ve 2014’de Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. Şehrin konaklamamızın olmasının bir diğer avantajı ise Baltık Ülkelerinin eğlence merkezi olmasıdır. Riga’da otelde geçireceğimiz günün ertesinde, sabah kahvaltısını yapıp saat 10.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Önceki günümüzü dinlenme ve eğlence için geçirecek olmamız göz önüne alınarak, şehir merkezine geçiyoruz. Riga’nın dünya Art Nouveau sanatında önemli bir yere sahip bu durumu Riga sokaklarında yaptığımız gezilerde çok daha iyi anlayabiliyoruz. Şehir gezimiz yerel saat 15.00’da sonlandırıp aracımızla rotamızın bir diğer önemli şehri olan Tallinn için yola çıkıyoruz.

15.00’da Riga’dan Tallinn’e yine bir 300 km’lik yolun ardından varıyoruz. Tallinn’de de yine direk otelimize geçiyor, günü yorgunluğunu atıyoruz. Baltık ülkelerinin sonuncusu Estonya’nın başkenti Tallinn, aynı zamanda Baltık ülkelerinin de en küçüğü. Arnavut kaldırımlarıyla dolanmış sokakların ve günümüze kadar korunmuş tarihi yapılarıyla Tallinn, Baltık ülkelerinin en şirin başkenti olarak adlandırılmakta. Tallinn şehir merkezi Tompea Hill ve merkez şehir meydanı olarak ikiyi ayrılmış durumda. Bu tepeden güzel bir Tallinn manzarası seyredebilir, şehir merkezinde de tarih ile birlikte yolculuk edebilirsiniz. İlgisi olanlar için, Avrupa’nın en eski ve de satışları devam eden eczanesine sahip Tallinn. Bu eczanede 1422 yılına kadar uzanan kayıtlar bulunmakta. Tallinn’de de yine otel konaklamamız ardında şehri daha detaylı gezmek için vaktimiz oluyor ve Alexander Nevsky Cathedralı başta olmak üzere adeta bir fantastik film platosu tadındaki şehri geziyoruz. Saatlerimiz 17.00’ı gösterdiğinde ise Tallinn’den ayrılıyor ve turumuzun ilk gemi turu ile Helsinki’ye geçiyoruz.

Yaklaşık 3 buçuk saatlik bir gemi yolculuğunun ardından Helsinki’ye iniyoruz ve direkt olarak otelimize geçiyoruz. Baltık ülkelerinin yorgunluğunu bugün atabilir ve ertesi günde otelde yapacağımız kahvaltının ardında 17.00’a kadar Helsinki’nin tadını çıkartabilirsiniz. Helsinki Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği bu şehir oldukça etkileyici. Şehrin hemen hemen tüm merkezi yerlerini deniz kıyısında göreceksiniz. Bu sebeple Baltık Denizinin kızı olarak anılır Helsinki. Bu şehirde Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilisesini görme, UNESCO tarafından koruma altına alınan Suomenlinna Kalesini ziyaret etme ve şehrin hemen her tarafında karşılaşacağımız parklarda dolaşma fırsatı bulacağız. Bu parklardan en meşhuru olan Esplanadi Parkı içinde birçok heykel barındırmakla birlikte hareketliliği ile ön plandadır. Senato Meydanını çevreleyen Protestan katedrali, Fin Senatosu ve Finlandiya Üniversitesi de görülmesi gereken yerlerden. Saatler 17.00’ı gösterdiğinde Helsinki’den ayrılıyor Stokholm’e yol alıyoruz.17 saat sürecek Titanic tadında konaklama ve eğlence imkanı olan bir gemi bu yolculuğumuz ile İsveç’in başkenti Stokholm’e geçiyoruz. Gemide özel odalarda konaklama, Casino, muazzam İsveç fiyortları ile turun en keyifli bölümlerinden biri.

Sabah saat 10.00 da gemimiz limana yanaşıyor ve  gemi seyahatimiz bitiyor. Artık Stockholm’de, Kuzeyin yıldızındayız. Tüm yolcularımızı gemiden inince aracımız ile Adalar şehri Stokholm’ün old town’u Gamla Stan’a gidiyoruz. Kent merkezinde bu adaları birbirine bağlayan 50 civarı köprü bulunmakta. Kentin üçte bir oranını kanallar oluşturmakta. Doğa tarihi, Modern Sanatlar, Nobel ve ulasalın da içinde yer aldığı birçok müzeyi gezebileceğimiz medeniyetin sonuna kadar tadına varacağınız bir şehir.. Ulaşım için özellike metro ağını kullanılmasını öneriyoruz çünkü metroları bildiğimiz metrolardan çok farklı yolcularımızın bunu deneyimlemesini özellikle önermekteyiz. Stokholm pass kart edinip günlük bütün ulaşım ağını ve müzeleri aynı kart ile de kullanabiliyoruz. Stockholm’n mimari, sanatsal, kültürel yapısını ziyaret edeceklere ise özellikle Vasa Müzesi ve Nobel Müzesinin bulunduğu özel bir öneme sahip meydanını görmelerini önermekteyiz. Saatlerimiz 21.00’ı gösterene kadar Stockholm’de bulunacağız. Sonrasında ise Kuzey’in gizemli şehirleri için yola çıkacağız.

Stockholm’den saat 21.00’da ayrılıp, yapacağımız gece yolculuğunun ardından, Norveç’in gizemli fiyortlarının tam ortasında yer alan Flam kasabasına varıyoruz. Flam’a varmadan önce Norveç’in doğası içinde yapacağımız bu yolculukta fotoğraf karesi yakalamak için aracımızın penceresinden ayrılamayacağınızı belirtmek isteriz. Doğal güzelliklerin zirveye ulaşacağı, oksijenin temizliğini kesintisiz hissedeceğiniz bir kasaba burası. Doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça ideal bir bölge. Meraklılarına ise, tren istasyonu içerisinde Flam Railway Müzesini ziyaret ederek demiryolunun tarihine küçük bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.  Flam gezimizin en can alıcı noktasına, Flam trenine binmeye geliyor sıra. Myrdal-Flam arasındaki tarihi tren yolundan geçerek, 45 dakika sürecek doğa içinde bir seyahate çıkıyoruz. Tren yolculuğunu efsaneleştiren büyük şelaleler içinde bir mistik dans show izleyebilir, kendinizi fantastik bir film karesinde hissedebilirsiniz. Tren yolcuğu tercih etmeyen yolcularımız ise botlarla fiyort turuna katılabilir ve eşsiz manzarayı farklı açılardan deneyimleyebilirler.  Saatlerimiz 12’.00’ı gösterdiğinde ise Flam kasabasına veda ediyor ve Bergen’e yol alıyoruz.

Flam Bergen arası sadece 170 km, yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuğun ardından Bergen’e ulaşıyor ve direkt olarak otelimize geçiyoruz. Otelde dinlendikten sonra, serbest zamanınızda Bergen’i dolaşma fırsatımız buluyoruz, Kuzey’in beyaz geceleri batmayan güneşi sayesinde  Norveç’in ikinci büyük ve en önemli turizm şehri olan Bergen’de Hansa House, balık pazarı, ünlü meydanı başta olmak üzere geziyoruz. Renkli mimarisi ile oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip Bergen. Özellikle balık pazarında daha önce görme/yeme fırsatı bulmadığımız deniz ürünlerini bulabiliyorsunuz.  Bergen konaklamamız ardından sabah kahvaltı sonrası  Stavanger için yola çıkıyoruz. Stavanger’e ulaşmak için muazzam fiyortlar içinde bu kez 4 farklı  gemi yolculuğu yapıyoruz. Stavanger’e gitmek ve deneyimlemek için heyecanla beklediğimiz yer olan Lysef Fiyordunda yer alan ünlü Pulpit Kaya’sını çıkmadan bir yere ayrılmıyoruz tabii ki.

İskandinavya turumuzda Stavanger’e ulaşmak için yaklaşık 3 saat muazzam fiyortlar içinde bu kez 4 farklı  gemi yolculuğu yapıyoruz. Kuzey Denizinin dibinde şirin ve tarihi bir liman kenti. Norveç’in en büyük dördüncü şehri, 2008 Avrupa Kültür Başkenti ve önemli bir ticari şehir Stavanger. Kuzey denizinde ilk petrol burada keşfedilmiş, bu sebeple ünlü bir petrol müzesi mevcut şehirde. Old Town’a gittiğinizde, beyaz ve çevresi çiçeklerle süslenmiş ahşap evler arasında arnavut kaldırımlı sokaklarda yürümekten oldukça keyif alacaksınız.Stavanger’e gitmek ve deneyimlemek için heyecanla beklediğimiz yer olan Lysef Fiyordunda yer alan ünlü Pulpit Rock’a çıkmadan bir yere ayrılmıyoruz tabii ki. Bu deneyimi yaşamak isteyen yolcularımızla binlerce turistin akın ettiği Pulpit Rock için toplamda 4 saatlik bir trekking yapıyoruz.    Saatlerimiz 19.00’ı gösterdiğinde Stavanger’den ayrılıyor Kopenhag’a doğru yola çıkıyoruz.

Stavanger’den yola çıkışımızın ardından uzun bir yolculuk bizleri bekliyor.Yolcularımıza en önemli tavsiyemiz ise  Öresund Köprüsü’nü geçerken telefonlar hazır vaziyette olmalarıdır. Öresund Köprüsü dünyanın en uzun köpürüsü olan denizin üzerinde başlayıp denizaltından devam eden mühendislik harikası bir yapı. Kopenhang’a sabah saatlerinde varıyoruz ve şehrin merkezinde, Tivoli Bahçesi manzaralı otelimizde konaklıyoruz. Dinlenme ardından şehri gezmek için otelimizden 5 dk yürüyüş mesafesinde olan şehir meydanına varıyoruz. Dünyadaki en mutlu insanların burada yaşadığı söyleniyor, bu durumu şehri gezerken yaşayan halktan, yaşam tarzlarından, zarif insanlarından kolayca anlayabiliyorsunuz. Şehri bisikletle gezmek isteyenler için Nyhavn’a (renkli evler bölgesi) gitmek oldukça keyifli bir deneyim olacaktır.  Birbirinden görkemli binalar, huzur ve güven dolu yaşam, müzeler ve yeşille iç içe parklar renk katıyor Kopenhag gezisine.  Tivoli bahçelerine girip lunaparkta 100 yaşına girecek elle kontrol edilen bir roller Costera binebilirsiniz. Kopenhang orta yerinde bulunan özerk bölge Christiana ziyaret edebilirsiniz. Christiana kendi yasası bulunan kendi kuralları içinde yaşayan hatta girişinde ”Şuan Avrupa Birliği sınırlarından çıkıyorsunuz” tabelasını göreceğiniz sıra dışı bir bölgedir. Kopenhang’tan sabah kahvaltımız sonrası aracımızla ayrılarak yine bir gemi yolcuğu ile Hamburg’a yol alıyoruz.

Kopenhag otel konaklamamız ardından yola çıkıyor ve 15.00’da Kuzey Avrupa turumuzun önemli duraklarından biri olan, Almanya’nın ikinci büyük şehri Avrupa Birliği’nin de altıncı metropolü olan Hamburg’a varıyoruz. Liman şehri olan Hamburg’da, Venedik’ten daha fazla köprü bulunmaktadır. Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi şehirde bulunan en önemli yapılardan birisi ve tarihi 17. Yüzyıla kadar uzanmakta. Şehir içinde birçok park bulunmakta ve yürüyerek çok keyifli bir gezi geçirebileceğiniz bir şehir Hamburg. Hamburg’da yolcularımızın en çok tercih ettiği yer sabah 9.00 akşam 9.00’a kadar saat açık olan ‘‘Miniature Wunderland” oyuncak müzesi oluyor. Yiyecek ve içecek konusunda da bize birçok güzel alternatif sunuyor Hamburg şehri. Bu keyifli günü 23.59’da Hollanda’ya hareket ile sonlandırıyoruz.

Gece 23.59’da Hamburg’dan başlayan yolculuğumuz saatler 09.00’ı gösterdiğinde, Hollanda’nın doğa harikası olan köylerinden birinde, Hobbit Köyü olarak adlandırılan, motorlu araç olarak sadece teknelerin kullanıldığı, ahşap köprülerle birbirine bağlı olan masal tadında GIETHORN’de son buluyor. Ve 3 saat boyunca bu doğa harikasının tadını çıkarıyoruz. Küçük teknelerle harika köyün kanallarında, doğanın içinde gezimizi tamamlıyoruz. Saatlerimiz 12:00’ı gösterdiğinde de rotamızın son ülkesi Amsterdam’a yolculuğumuz başlıyor.

Eşi görülmeyen doğa harikası Hobbit Köyü ile başlayan Hollanda seyahatimizin bir sonraki durağı AMSTERDAM oluyor. Saatler 15.00 ı gösterdiğinde Amsterdam’da otelimizde olmayı planlıyoruz. Ve hemen ardından şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Muhteşem bir gece hayatı ve inanılmaz bisiklet trafiğiyle Amsterdam bizleri büyülemek için bekliyor olacak. Güzel bir bisiklet serüveni yaşamak için, keyifli müze deneyimleri ve eşsiz sokak kültürü için 2 gün konaklamamız olan Amsterdam’da bolca zamanımız olacak. 2 gün otel konaklamamız ardından, 16.00 kalkışlı THY TK1958 sefer sayılı Amsterdam – İstanbul uçağı ile Kuzey Avrupa turumuzu sonlandırıyoruz.

Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 27.06.2017 07:55 Vilnius 27.06.2017 10:30 UÇAK
Vilnius 27.06.2017 16:00 Riga 27.06.2017 20:00 300 KM
Riga 28.06.2017 15:00 Tallinn 28.06.2017 19:00 300 KM
Tallinn 29.06.2017 17:00 Helsinki 29.06.2017 20:30 GEMİ
Helsinki 30.06.2017 17:00 Stockholm 01.07.2017 10:00 GEMİ
Stockholm 01.07.2017 21:00 Flam 02.07.2017 09:00 850 KM
Flam 02.07.2017 12:00 Bergen 02.07.2017 15:00 170 KM
Bergen 03.07.2017 10:00 Stavanger 03.07.2017 13:00 210 KM
Stavanger 03.07.2017 19:00 Kopenhag 04.07.2017 09:00 1000 KM
Kopenhag 05.07.2017 10:00 Hamburg 05.07.2017 15:00 350 KM
Hamburg 05.07.2017 23:59 Giethoorn 06.07.2017 09:00 400 KM
Giethoorn 06.07.2017 12:00 Amsterdam 06.07.2017 14:00 120 KM
Amsterdam 07.07.2017 12:00 İstanbul 07.07.2017 13:55 UÇAK
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 03.08.2017 07:55 Vilnius 03.08.2017 10:30 UÇAK
Vilnius 03.08.2017 16:00 Riga 03.08.2017 20:00 300 KM
Riga 04.08.2017 15:00 Tallinn 04.08.2017 19:00 300 KM
Tallinn 05.08.2017 17:00 Helsinki 05.08.2017 20:30 GEMİ
Helsinki 06.08.2017 17:00 Stockholm 07.08.2017 10:00 GEMİ
Stockholm 07.08.2017 21:00 Flam 08.08.2017 09:00 850 KM
Flam 08.08.2017 12:00 Bergen 08.08.2017 15:00 170 KM
Bergen 09.08.2017 10:00 Stavanger 09.08.2017 13:00 210 KM
Stavanger 09.08.2017 19:00 Kopenhag 10.08.2017 09:00 1000 KM
Kopenhag 11.08.2017 10:00 Hamburg 11.08.2017 15:00 350 KM
Hamburg 11.08.2017 23:59 Giethoorn 12.08.2017 09:00 400 KM
Giethoorn 12.08.2017 12:00 Amsterdam 12.08.2017 14:00 120 KM
Amsterdam 13.08.2017 12:00 İstanbul 13.08.2017 16:00 UÇAK

 

– 17 Ekim 2017’da başlayan başvurularımız kontenjanlarımız dolana kadar devam edecektir.
– Başvurular 7 gün içinde değerlendirilir.
– EYOBÜS başvurusu yaparken aynı zamanda eyobus.com.tr adresine üye olmuş olursunuz. Ve başvuru sürecini adım adım kendi profilinizden takip edebilirsiniz.
– Kabul edilmeniz durumunda SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.
– Kabulünüzün ardından 7 gün içinde sisteme giriş yapıp katılımınızı onaylamanız veya iptal etmeniz gerekmektedir.
– Sözleşmenizi onayladıktan sonra evraklarınızı tarayıp, sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
– Evraklar incelendikten sonra bir eksiklik veya hata yoksa onaylanır. Onaylanmasının ardından son olarak evraklarınızın orijinallerini EYOBÜS ofisine kargolamanız gerekmektedir. Kargo takip bilgilerinizi sisteme girmeniz halinde ofisimizden ulaştığına dair kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Hollanda için nereden anlatmaya başlamalı? Ülkedeki özgürlüklerden, doğa harikası köylerinden, ya da eşsiz bisiklet trafiğinden mi? Birçok güzelliği içinde barındıran ülke ve bu ülkenin eşsiz başkenti Amsterdam. Öncelikle eşsiz bisiklet trafiğinden bahsedelim. Amsterdam’da motorlu taşıttan daha çok göreceğiniz şey bisikletler olacak. Şehirde ulaşımın büyük kısmı bisikletlerle yapılıyor, yollar buna göre düzenlenmiş. Siz de bisiklet kiralama yöntemini kullanarak bu şehri en güzel şekilde gezebilirsiniz. Lalesiyle ve çiçeğiyle de ünlü bu şehirde renkli çiçeklerle renklendirilmiş caddelerden geçeceksiniz. Bu şehri gezmenin en iyi yollarından biri de feribotlar. Kanallarla çevrili bu şehri keyifli gezme alternatiflerinden birisi. Şehirdeki tramvay ağı sizi haritada istediğiniz yere götürebiliyor. 200’den fazla resim, yüzlerce taslak çalışmasıyla Vangogh müzesi, 1400’lü yıllardan günümüze birçok resmi içinde barındıran Rijks Museum(Devlet Müzesi), bira severler için Heineken Experience müzesi, Anne Frank Müzesi amsterdamın önde gelen ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bunlara ek olarak DeWallen bölgesinde RedLight District eğlence için merkezi yerlerden Amsterdam’da. Burada amsterdama özgü olan yiyeceklerden, her köşe başında bulabileceğiniz patates kızartması satan küçük dükkanlar. Ve Madame Tussauds Müzesi de bu şehre renk katan yerlerden; balmumu ile yapılmış dünyaca ünlü birçok ismin heykeli bulunmakta burada.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Rotterdam, köprüleri, tasarım binaları ve hoş sokaklarıyla özgün ve ilginç bir Hollanda şehri. Birbirinden ilginç tasarım yapılarıyla Hollanda‘nın mimari başkenti aynı zamanda burası. Ne yana baksanız çağdaş mimari yapının en iyi örneklerini görüyorsunuz. Amsterdam‘dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olan Rotterdam, özetle mimarisi, eğlence mekanları ve kültürel etkinlikleri ile gezilmesi gereken bir Hollanda şehri burası. Balıkçı kasabasının etrafında büyüyen büyük şehrin tarihi 14. yüzyıla dayanıyor. Rotterdam 1572’de İspanyol egemenliğine başkaldıran ilk Hollanda kentlerinden biri. Hollana meclisleri burada 1574’te bir araya gelmiş ve 1600’li yıllara kadar 15.000 sakini varmış. 17. yüzyılda Felemenk Cumhuriyeti’nin ikinci kenti olmuş. Şehrin ticari ruhu düzenli binalardan çok inşa edilen tersanelerden hissediliyor.

İkinci Dünya Savaşı’nda sayısız kez bombalanan ve tam bir moloz yığınına dönen Rotterdam, günümüzün Hollanda’sının kuşkusuz en fütüristik kenti. Yeniden kurulan şehir, bugün ilginç yapılarıyla tam bir dizayn ve tasarım eseri olarak karşımızda duruyor.

Dünyanın en geniş limanlarından birine sahip olan Rotterdam, dünya ticaretinde önemli bir role sahip olan Rotterdam Limanı’nın varlığı ile, hem ekonomik hem de kültürel yönden gelişmiş.

Devasa mimarisi ve ilginç renkleriyle göz dolduran Markthall Binası ve karşısında yer alan 1970’lerde Piet Blom tarafından dizayn edilmiş Kübik Evler şehrin en göze çarpan binaları arasında. Önceleri Holland America Line’a ait olan genel müdürlüğün yerindeki Hotel New York ise Kop van Zuid Bölgesi’nin tepesinde, şehrin en eski dokusunu oluşturuyor.

Yalnızca Hollanda’nın değil tüm Avrupa’nın da sayılı müzelerinden olan ve Ortaçağ’dan modern döneme dek geniş bir sanat koleksiyonunu barındıran Boijmans Van Beuningen Müzesi; fotoğraf sergileriyle Museumpark bölgesindeki Kunsthal; doğa tarihi ve fen bilimleri koleksiyonuyla göze çarpan Natuurhistorisch Müzesi de listeye eklenmeli.

Hollanda’nın belki de Avrupa’nın en huzurlu duraklarından biri olan Giethoorn, kendine has yeşili, kanalları ve dünyanın en tatlı evleriyle kimilerine göre Kuzey’in Venedik’i kimilerine göre ise Hobbitler köyü olarak adlandırılıyor. Arabaların giremediği, sokakları olmayan bir köy Giethoorn. Eski ve yeni olarak ikiye bölünmekte ve önceden eski kısımda tek ulaşım yolu sandallar kullanılıyormuş. Şimdi ise sadece bisiklet yolu mevcut ek olarak. Salt köprüler üzerinden ulaşılabilen evlerin çoğu, minik adaların üzerine inşa edilmiş.

Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda Baltık ülkelerinin en büyük şehri Riga. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı başkent Riga’da yaşıyor. Şehir, kültürel, sanatsal ve finansal açıdan da ülkenin merkezi konumunda bulunuyor. Bu sebeple, birçok kültürel aktiviteye katılmak mümkün bu şehirde. Letonyalılar yaşlı insanlara oldukça saygı göstermektedir, toplu taşıma ve birçok alanda öncelik vermektedirler. Bu ülkenin yarısı ormanlarla kaplı ve irili ufaklı birçok göl içermektedir. Bunların yanı sıra Letonya Avrupa’nın en uzun kumsalına sahip olan ülkelerindendir.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Baltık ülkelerinin sonuncusu Estonya’nın başkenti Tallinn, aynı zamanda Baltık ülkelerinin de en küçüğü. Arnavut kaldırımlarıyla dolanmış sokakların ve günümüze kadar korunmuş tarihi yapılarıyla Tallinn, Baltık ülkelerinin en şirin başkenti olarak adlandırılmakta. Tallinn şehir merkezi Tompea Hill ve merkez şehir meydanı olarak ikiyi ayrılmış durumda. Bu tepeden güzel bir Tallinn manzarası seyredebilir, şehir merkezinde de tarih ile birlikte yolculuk edebilirsiniz. İlgisi olanlar için, Avrupa’nın en eski ve de satışları devam eden eczanesine sahip Tallinn. Bu eczanede 1422 yılına kadar uzanan kayıtlar bulunmakta.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Helsinki Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği bu şehir oldukça etkileyici. Şehrin hemen hemen tüm merkezi yerlerini deniz kıyısında göreceksiniz. Bu sebeple Baltık Denizinin kızı olarak anılır Helsinki. Bu şehirde Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilisesini görme, UNESCO tarafından koruma altına alınan Suomenlinna Kalesini ziyaret etme ve şehrin hemen her tarafında karşılaşacağımız parklarda dolaşma fırsatı bulacağız. Bu parklardan en meşhuru olan Esplanadi Parkı içinde birçok heykel barındırmakla birlikte hareketliliği ile ön plandadır. Senato Meydanını çevreleyen Protestan katedrali, Fin Senatosu ve Finlandiya Üniversitesi de görülmesi gereken yerlerden.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Kuzeyin yıldızındayız. Adalar şehri Stokholm, Kent merkezinde bu adaları birbirine bağlayan 50 civarı köprü bulunmakta. Kentin üçte bir oranını kanalar oluşturmakta. Doğa tarihi, Modern Sanatlar, Nobel ve Ulusal’ın da içinde yer aldığı birçok müzeyi gezebilirsiniz burada. Ulaşım için metro ağını kullanabilir, Stokholm pass kart edinip günlük bütün ulaşım ağını ve müzeleri aynı kart ile de kullanabilirsiniz. Eski kent meydanında yürüyerek güzelliği korunmuş tarihi sokaklardan geçebilirsiniz.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Flam: Doğal güzelliklerin zirveye ulaşacağı, oksijenin temizliğini kesintisiz hissedeceğiniz bir kasaba burası. Doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça ideal bir bölge. Meraklılarına ise, tren istasyonu içerisinde Flam Railway Müzesini ziyaret ederek demiryolunun tarihine küçük bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bergen: Norveç’in ikinci büyük ve en önemli turizm şehri burası. Lysef Fiyordunda yer alan ünlü Pulpit Kaya’sını Kuzey seyahati yapanların ilk listesinde yer alıyor. Bryggen bölgesinde ki ahşap evler şehirde bulunan tek ahşap yapılar ve üçgen çatılarıyla oldukça ilgi çekiciler.

Stavanger: Kuzey Denizinin dibinde şirin ve tarihi bir liman kenti burası. Norveç’in en büyük dördüncü şehri, 2008 Avrupa Kültür Başkenti ve önemli bir ticari şehir Stavanger. Kuzey denizinde ilk petrol burada keşfedilmiş, bu sebeple ünlü bir petrol müzesi mevcut şehirde. Old Town’a gittiğinizde, beyaz ve çevresi çiçeklerle süslenmiş ahşap evler arasında arnavutut kaldırımlı sokaklarda yürümekten oldukça keyif alacaksınız.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Danimarka’nın başkenti, dünyadaki en mutlu insanların burada yaşadığı söyleniyor, huzurlu ve sakin bir liman şehri Kopenhag. Zarif insanlar, birbirinden görkemli binalar, huzur ve güven dolu yaşam, müzeler ve yeşille iç içe parklar renk katıyor Kopenhag gezisine. Tivoli bahçelerine girip lunaparkta 100 yaşına girecek elle kontrol edilen bir roller Costera binebilirsiniz.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Hamburg Almanya’nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği’ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya’nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya’nın en büyük limanına da sahiptir. Bir kanal şehri olan Hamburg’da Venedik’ten daha fazla köprü bulunmaktadır. Beatles müzik grubunnu ilk sahne aldığı yerlerden birinde, Beatles anısına meydan yapılmış ve anıt dikilmiştir.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Vilnius Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehri. Baltık ülkelerinin belki de en soluk olan şehri Vilnius. Burada gezilecek yerlerin başında, dünya miras listesinde de yeri olan ‘Eski Şehir’ bölümü. Şehrin bu kısmı avrupanın en büyük Old Town’larından aynı zamanda. Ama yürümesi keyifli, barları/kafeleri eğlenceli, insanlar da oldukça sıcak ve Vilnius gece hayatı canlı. Küçük bir parkın ortasında, 48 metre yükseklikte bulunan Gedimino kalesinden şehrin görüntüsü oldukça güzel ve izlemesi keyifli. Bu şehir adını ortasından geçen Vilnia nehrinden almış. Şimdilerin kiliseler şehri olarak anılmakta bu şehir, adım başı bir çok mezhebe ait kiliseler göreceksiniz bu şehirde.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Kullanıcı Paneli

Bütün EYOBUS katılımcıları için özel kullanıcı paneli mevcut olup sosyal medya hesabınızla direk giriş yapabilir ya da kısa sürede kayıt olabilirsiniz. Başvuru sürecinizi takip etmeniz ve tur seçiminiz yapmanızda yardımcı olacak bu sistem aynı zamanda vize sürecinizi de kolaylaştıracak, gerekli ve eksik evrakların takibini çok daha rahata yapabileceksiniz. Bu kullanıcı paneli sayesinde evraksal olarak da hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan, ofis ile katılımcı arasındaki iletişimin sürekli aktif kılınmasına yardımcı olur. Ödeme planınızı bu panelden takip edebilir aynı zamanda ödemenizi de güvenli bir şekilde kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.


Vize İşlemleri

Yolculuğumuz öncesi vize işlemleri hakkında hepinizin aklında soru işareti olan şeyler ile ilgili bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.
– Eyobus programlarına katılabilmeniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Program dahilinde Schengen bölgesine bir çok kez giriş çıkış yapacağımız için sadece ‘çok girişli Schengen Vizesi ‘almamız gerekmektedir.
– Schengen vizesine Hollanda Konsolosluğu’ndan başvuru yapacağız.
– Schengen Vize ücreti 140 EURO’dur.

Eyobus Vize departmanı alanında profesyonel kişilerden oluşan, çözüm odaklı, güvenilir ve işlemlerinizi kısa sürede sonuçlandırmaya çalışan vize ekibimizdir.

2016 ve 2017 yıllarında Eyobus Vize departmanı ile başvuru yapan ortalama 1200 katılımcının %99‘unun vizesi olumlu sonuçlanmıştır.

Eyobus Vize Departmanı’ ile başvuru yapmanızın bir avantajı, istenen belgeleri eksiksiz ve hatasız göndermenize rağmen vizeden red alınması durumunda, katılım ücretinin %10’u kesilerek geri kalanı 15 gün içerisinde katılımcıya iade edilir.

Vize işlemlerinizi bireysel olarak da gerçekleştire bilirsiniz. Ancak vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, tur bedelinin iadesi yapılmayacaktır.

Vize başvuru işlemleriniz tura katılmadan 2 ay önce başlatılır. Tarafınıza göndereceğimiz evrak listenizi hazırlamaya başlarken aklınıza takılan soruları kurumumuzu arayıp ‘Vize departmanı’ ile iletişim kurup çözebilirsiniz.

Başvurular ; ‘VFS Global Vize Hizmetleri’nin ikametgahınıza göre değişiklik gösteren şehirlerdeki başvuru noktalarından, katılımcının bizzat gelmesi ile yapılır.

Hazırlamış olduğunuz evrakları size verilen Eyobus Vize departman’ı merkezine kargolamanız gerekmektedir.

Gönderdiğiniz evraklar ekibimiz tarafından tek tek kontrol edilir. Kontrol edildikten sonra evraklarınızda eksik veya hata varsa size bildirilir ve eksiklerinizi tamamlamanız için ek süre verilir. Zamanında göndermeyen katılımcılara tüm evrakları geri gönderilir ve başvurusuna bireysel olarak devam etmesi gerekmektedir.

Vize başvuru tarihleriniz konsoloslukların belirlediği süre içerisinde yapılmaktadır ve konsolosluğun grup başvuruları için vermiş olduğu tarih aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Vize randevu tarihleri seyahat gününden 30-45 gün önce olacak şekilde ayarlanacaktır. Randevuya katılımcının bizzat gitmesi gerekmektedir.

Vize ücreti 140 Euro’dur.

VFS Global Vize Hizmetleri’nin başvuru noktaları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa’dır. Başvuru yapacağınız şehir, sizin ikametgahınıza göre değişiklik gösterir. Kullanıcı panelinizde, vize tarihinden önce açılacak olan ‘Vize İşlemleri’ sayfasında belirlemiş olduğunuz bilgiler sonucunda başvuru şehriniz belirlenecektir.

Eyobus Vize departmanı, randevu gününde evraklarınızı teslim edip, sizinle ilgilenecektir.

Başvurunuz konsolosluğa değil, konsolosluğun belirlediği VFS Global Vize Hizmetleri’nde yapılmaktadır. Yani görüşmeniz mülakat ya da yabancı dilde olmayacaktır. Evraklarınızı teslim edip parmak iziniz alınacaktır.

Eyobus Vize departmanı; vize işlemlerinin her aşamasında size adım adım yardım edecek ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.


Kimler Katılamaz?

– 18-48 yaş aralığında olmayanlar
– Üniversite öğrencisi veya mezunu olmayanlar
– Hayali olmayanlar
– Parasıyla değil mi tavrında olanlar
– Farklı organizasyonlarla karıştıranlar
– Seçilmek için araya birini sokanlar


Bavul ve Sırt Çantası Hakkında:

İskandinavya turu için bagaj hakkı THY’nin yurtdışı sefer hakları ile sınırlıdır. Yolcu başına 30 kg taşıma hakkı tanınmaktadır.


Fiyat Politikası

EYOBUS fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite ve fiyat değerlendirmesini göz önünde bulunduran bir yol izler. Karşılaştırmalı değerlendirmede en uygun fiyatı vaat eder.

EYOBUS 2013 yılından günümüze toplamda düzenlediği 17 Avrupa turu ve 1000’e yakın katılımcısının geri dönütlerinden edindiği tecrübe ile nitelikli Avrupa turları düzenlemeye devam etmektedir.

Kaçak acenta faaliyetlerinin karşısında olup, TÜRSAB belgeli ve TÜRSAB garantisi altında turlar düzenlemektedir.

EYOBUS Turizm A.Ş. Türkiye seyahat acentalar birliği (TÜRSAB) bünyesinde bulunan, A grubu bir seyahat acentasıdır. EYOBUS aracı bir şirket değildir.

TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile turunuz ve tüm haklarınız güvence altındadır.

EYOBUS tur programı sırasında konaklama yapılacak otelleri özenle seçer. Katılımcıların rahat etmesi için çoğunlukla 2 kişilik odalarda, şehir merkezine ulaşımın kolay olacağı konumları tercih eder. Yalnızca Kuzey Avrupa Turunda gemi seyahati 4 kişilik odalarda gerçekleşir.

2013’den bu yana aralıksız çalıştığımız otobüs firmamızla, EYOBUS’ün talep ettiği ve belirlediği şoförlerle çalışma geleneği sürdürülmektedir.

EYOBUS katılımcılar için online platformda başvurular alır ve online ödeme sistemiyle sizi farklı yöntemlerle uğraştırmaz. Bilgileriniz kaydedilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Eyobus Kuzey Avrupa programına katılım ücreti 1470 Euro’dur. Bu miktarın 470 Euro’su tur günü, geriye kalan 1000 Euro’su ise başvurunuzu takiben yapılmaktadır. Dilerseniz bu miktarı kredi kartınıza taksitlendirebilir ya da kullanıcı panelinize girerek taksit planı oluşturabilir ve aylık ödemenizi havale ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Tek bilet türü bulunup, ‘standart Bilet’ olarak adlandırılmaktadır. Belli tarih aralıklarında belli kesintilerle koşulsuz iptal ve iade hakkı verilir.
-90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde sadece %10 kesinti
-istenilen evrakları sağlamanıza rağmen vizeden ret almanız durumunda %10 kesinti yapılarak ücret iadesi geçekleştirilir.
-Sözleşme imzalayan katılımcının, imza gününden itibaren 7 gün cayma hakkı vardır ve ödemiş olduğu tüm ücret iade edilir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.