İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti. İspanya’nın Akdeniz kıyısındaki en önemli liman şehri aynı zamanda. Bir çok turistin Avrupa rotasına eklediği Barcelona, kültür, turizm, yeme-içme ve eğlence gibi her alanda tatmin edici bir deneyim sunmakta. Bir sanatçının tek bir binası değil, koca şehrini göreceksiniz. Şehrin her noktasında Gaudi’nin sanatsal dokunuşunu göreceğimiz bir yer Barselona.

 

Eyobus Avrupa Turu

Barselona tarihi İspanya tarihinden daha eskiye dayanmaktadır. Bu açıdan da tarihe ilgi duyan birçok gezginin uğrak noktası olmakta. 13. Yüzyıldan kalma katedralleri, geçmiş yüzyıllardır takip edebileceğiniz bölgeler(Bari Gotic), Montjuic Katedrali gibi mekânlar tarihe bir ışık tutuyor.

Barselona’da her köşesi mimari sanat eserleriyle dolu, şehir içinde birçok farklı müze de bulundurmakta. Bunların başında iki binin üzerinde eserini burada hayata geçiren Picasso’nun eserlerinin sergilendiği Picasso Müzesi, ünlü Katalan ressam Joan Mironun sürrealist eserlerinin sergilendiği kendi adını taşıyan müze, ve Salvador Dali’nin müzesine gitmeden olmaz.

 

Eyobus Avrupa Turu

 

Alışveriş için de birçok renkli seçenek sunuyor Barselona. LaRambla alışverişin kalbinin attığı yer. Eixample, Passeig de Gracia, Diagonal mar ve Barselona Glories şehrin diğer alışveriş için keyifli noktalarından.

Eğlence için ise başta Barselona sokakları olmak üzere, gece hayatı da oldukça renkli Barselona’da. Yalnızca 1250 metre uzunluğundaki La Rambla caddesinde yürürken sağlı sollu cadde aralarında birçok kafe ve bar, cadde üzerinde de sokak sanatçıları ve müzisyenler mevcut. Montjuic tepesine çıkarak şehrin en güzel manzarasını izleyebilirisiniz.

Estetik açıdan Gaudi’nin birçok eserinin şehrin köşelerini süslediğini belirtmiştik, bunlardan UNESCO dünya mirası listesinde olan Guel Park, Bitmeyen kilise ve Gaudi’nin en önemli eserlerinden olan Sagrada Familiya, Casa Mila, Casa Battlo bunların en önde gelenleri.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.