İtalya’nın 4 buçuk milyon nüfuslu başkenti. Tarihi geçmişi, antik kalıntıları ve kültürel zenginliği ile en gözde turistik kentlerden biri olma özelliğini taşımakta. Aynı zamanda Roma, İtalya’nın nüfusu en kalabalık ve yüzölçümü en geniş şehridir. Tarihi kalıntılar, korunan binalar adeta sizi bir açık hava müzesinde hissettiriyor.

 

Eyobus Avrupa Turu

Gladyatör ve vahşi hayvanların dövüştürüldüğü bir amfi tiyatro, KOLEZYUM. Romanın eski tarihine ait geçmişi hafızalarda tutan bir simge Kolezyum. Kentin en pahalı alışveriş mağazalarının, dünyaca ünlü markaların bulunduğu bölgelerden birisi Piazza Spagna, Türkçe adıyla İspanyol Merdivenleri. Tüm dünyada Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi, Antik Roma’dan kalma eserlerden olan Pantheon, Vittorio Emanuel Anıtı, Trastevere, Avantine tepesi ve Piazza Del Popolo Roma’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

 

Eyobus Avrupa Turu

Roma ulaşım konusunda oldukça rahat, metro ağı ile birçok noktaya küçük aktarmalar yaparak ulaşabilirsiniz.

 

Eyobus Avrupa Turu

Kanalları, gondolları, köprüleri ve meydanlarıyla gönüllerde taht kuran şehir Venedik. Doğal güzellikleri dışında Venedik sahip olduğu dini yapılar, müzeler ve bölgeler ile de dikkat çeken bir şehir. Şehri adeta iki parçaya bölen Büyük Kanal ve çevresinde yer alan tarihi yapılar görülmesi gereken yerlerinde başında geliyor. Rialto Köprüsü buradaki en dikkat çekici yapı. Tarihi şehrin turistik merkezi ise San Marco Meydanı. Meydan çevresinde birçok önemli yapı var; San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı ve Aziz Mark’ın Çan Kulesi gibi.

Eyobus Avrupa Turu

İtalya seyahati planlayan herkesin rotasına kattığı, dünyanın dört bir yanından herkesi ağırlayan bir şehir Pisa. İtalya’ nın kuzeyinde bulunan bu küçük şehir aslında ününü, Pisa kulesi yani herkesin bildiği eğik kule, katedral ve İtalya’nın en büyük vaftizhanesini bulunduran Mucizeler meydanından ( Piazza del Miracolide ) almaktadır. Bu yüzden Pisa’dan söz ediyorsanız aslında mucizeler meydanından bahsediyorsunuz demektir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.