ŞİRKET GEÇMİŞİ

Girişimcilik

Eyobus ailesi 2013-2020 yılları arasında 39 farklı tarihte 65 otobüs ile +4000 genç ile yolculuklarını gerçekleştirmiştir. Ayrıca Eyobus her yıl bir çok üniversitede, binlerce öğrenci ile buluşarak Eyobus’ın başarı hikayesini ve girişimcilik üzerine deneyimlerini öğrencilere aktarmaktadır.
2010

Tema Vakfı

Eyobus yolculuğu doğa sevgisi ve çevre bilinci ile başlamıştır. Eyobus ekibi 2007 - 2010 yılları arasında gönüllü olarak tema vakfının kulüpleri arasında görev almıştır.
2011

Avrupa Gençlik Derneği - European Youth Organization

2011 yılında gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda, "gençlerle ve gençler için" sloganıyla Denizli’de Avrupa Gençlik Derneği kuruldu. Dernek kısa zamanda AB programları desteğiyle 12 farklı alanda gençlere ücretsiz eğitimler verdi. AB projeleriyle yurtdışına gitmesinin önünü açtı ve Denizli’de ilk EURODESK Temas Noktası oldu.
2012

Eyobus Tanıtıldı

Daha çok gencin farklı kültürleri tanıması ve yaratıcı hayal güçlerini farketmesi için EYOBUS projesi tanıtıldı. “EYO”; Avrupa Gençlik Derneği’nin İngilizce adı olan European Youth Organisation’un kısaltılması olarak kullanıldı.
2013

İktisadi İşletme ve Marka Tescili

2012 yılında dernek üyelerinin hep birlikte seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kurulan EYOBUS; 2013-2014 yıllarında Avrupa Gençlik Derneği iktisadi işletme bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştirdi. 2012 Yılında Marka tescili başvurusundan sonra Mercedes'le başlayan İsim hakkı mücadelesini 2014 yılında kazandı ve EYOBUS bir Türk markası olarak tescillendi.
2015

2015 Anonim Şirket ve Türsab Üyeliği

Eyobus; 2015 Nisan'da 200 Bin TL sermaye ile dernek statüsünden Anonim Şirket’e geçmiştir ve bu alanda şirketleşen ilk kurum olmuştur. Yine bu alanda faaliyet gösteren firmalar arasında TÜRSAB’a kayıtlı tek firma olarak tescillenmiştir. Bu kapsamda profesyonel bir ofis ve saha ekibi kuran EYOBUS TURİZM A.Ş. bünyesinde 9 sigortalı çalışan barındırmaktadır. 10 kişilik ekip başvuru işlemleri, vize işlemleri, yazılım ve saha koordinatörleri olarak 4 farklı alanda profesyonelce hizmet vermektedir.
2016

Kuzey Avrupa

Avrupa Turu programına gelen talepler ve eski katılımcıların tekrar bir araya gelme isteğinden dolayı Türkiye de bir çok yeniliğin öncüsü olan Eyobus, 2016 yılında Kuzey Avrupa programını paylaşarak ilk turunu gerçekleştirdi. Artan talepler üzerine 2017 yılında 2 farklı tur gerçekleştiren Eyobus, 2018 Programlarında tur sayısını 3 farklı tarihe çıkararak Kuzey Avrupa Ülkeleri için katılımcılarını kabul etmeye başladı.
2017

Kontenjanlar 2 Katına Çıkarıldı

Artık gençler arasında otobüsle avrupa turu konsepti yaygınlaştı ve bunun sadece bir tur olmadığı fikri yaygınlaştı. Bizde gençlerden gelen talebe karşılık verebilmek için operasyonu büyüttük.
2017

EyoSoft ve EyoFly

EYOFLY; Kuzey Avrupa turlarının dahil olduğu uçaklı turlarımızı kapsayan programın adıdır. Her yıl hedeflerini büyüten ve programlarını geliştirmeye çalışan Eyobus Turizm A.Ş'de Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını yürütebilmek ve Eyobus yazılımlarını geliştirmek adına EYOSOFT kuruldu. Eyosoft ekibi hem yazılım alanında oldukça başarılı bir ivme yakaladı, hemde tüm Eyobus operasyonlarını dijitalleştirdi.
2018

15 Otobüs ile Avrupa Çıkartması

Artık Avrupayı tek biletle gezdiren Interrail macerasına karşı yeni bir alternatif çıkmıştı, bu yeni maceranın adıysa otobüsle avrupa turu. Interrail yapmak kelimesi gibi yaygınlaşan Eyobus yapmak kavramı talepleri oldukça arttırdı. Bu konuda şirketimiz; 2018-2019 sezonu için iştirakçılarıyla birlikte eksik gördüğümüz tüm alanlarda düzenlemeler yaparak kontenjanlarını 880 kişilik otobüsle avrupa turu ve 104 kişiyle de Kuzey Avrupa turu olarak yolculuklarını başarıyla gerçekleştirmiştir.
2019

İnovasyon Faliyetleri

Şirkette gençleşme politikası ile beraber köklü değişiklikler oldu. Şirketin uluslararası faliyetleri başlatıldı. Yazılım alt yapısı kapsamları genişletildi, Eyobus Mobil Uygulaması fikri ortaya atıldı.
2020

Corona Virüs Pandemisi

Dünya genelinde Aralık 2019 yılında başlayan, ve tüm Dünya’yı etkisi altına alan Corona Virüs pandemisi sonrasında tüm turlarımız ertelenmiştir. Bu süreçte şirket alt yapısında bir süredir çalıştığımız, fakat yeterli zaman ayıramadığımız konulara zaman ayırdık. Bu süreç sonrası yazılım alanındaki inovasyonlarımız ile beraber, uluslararası satış kanallarımızı aktif hale getirerek, farklı milletlerden katılımcıları aramıza katacağız. Yıllardır sadece turlara yatırım yapmayarak, geliştirdiğimiz yazılım alt yapısı bu süreçte güçlü kalmamızı sağladı.
© Copyright 2010-2021 by Eyobus