Kurumsal

Şirket Profili
EYOBUS TURİZM A.Ş.

2010 yılında gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda, gençlerle ve gençler için sloganıyla Denizli’de Avrupa Gençlik Derneği kuruldu. Dernek kısa zamanda AB programları desteğiyle 12 farklı alanda binlerce gence ücretsiz eğitimler verdi. Bu kursların yanı sıra gençlerin AB projeleriyle yurtdışına gitmesinin önünü açtı ve Denizli’de ilk EURODESK Temas Noktası oldu. 2011 yılında 15 farklı ülkeden 55 katılımcı ile “Atıktan Sanata” projesi kapsamında dünyanın en büyük geri dönüşüm heykeli olan Pamukkale travertenlerini yaptı ve ülkemizin turizm değerlerinin tanıtılmasına katkı sağladı. 2011-2015 yılları arasında ortalama 400 gence Avrupa kapılarını açtı. 2012 yılında daha çok gencin farklı kültürleri tanıması ve hayallerini gerçekleştirmesi için EYOBUS projesi tanıtıldı. “EYO”; Avrupa Gençlik Derneği’nin İngilizce adı olan European Youth Organisation’un kısaltılması olarak kullanıldı.

2012 yılında dernek üyelerinin hep birlikte seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kurulan EYOBUS; 2013-2014 yıllarında Avrupa Gençlik Derneği iktisadi işletmesi bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştirdi. 2015-2016 yıllarında artan yoğun talep doğrultusunda Türkiye’de otobüsle Avrupa turunu resmi olarak gerçekleştiren ilk “şirket” olarak faaliyetlerini sürdürdü ve yine bu alanda faaliyet gösteren firmalar arasında TURSAB’a kayıtlı tek firma olarak tescillendi. Bu kapsamda profesyonel bir ofis ve saha ekibi kuran EYOBUS TURİZM A.Ş. bünyesinde 9 sigortalı çalışan barındırmaktadır. 9 kişilik ekip başvuru işlemleri, vize işlemleri ve saha koordinatörleri olarak 3 farklı alanda profesyonelce hizmet vermektedir.

2013-2017 yılları arasında toplamda 33 otobüsle; 26 Avrupa, 3 Kuzey Avrupa (İskandinavya) turunu 1760 genç ile gerçekleştirmiştir.  Ayrıca Eyobus her yıl bir çok üniversitede, binlerce öğrenci ile buluşarak Eyobus’ın başarı hikayesini ve girişimcilik üzerine deneyimlerini öğrencilere aktarmaktadır.

Şirket bünyesinde ek olarak; Avrupa Gençlik Derneği, Puffin Hostel ve Salda Fest. Faaliyetlerini sürdürmektedir.

EyoFly; Şirketimizin Uçak ile Yapılan Yurtdışı turlarının adıdır.

Avrupa Gençlik Derneği; şirketimizin yıllık gelirinin bir kısmını ayırdığı, Cumhuriyet değerlerine uygun gençlik çalışmaları yürüten bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Puffin Hostel; İstanbul, Beşiktaş’ta yer alan hostelimiz yine bir ihtiyaçtan doğmuştur. Şirketimiz yurtdışı tur organizasyonlarına genellikle İstanbul’dan başlamaktadır. Yurtdışına giden yolcularımızın bir gün öncesi veya sonrasında konaklama ihtiyacını çok uyguna, EYOBUS güvenilirliği ve rahatlığında karşılamaları amaçlanmıştır. Ve bu kapsamda yolcularımız uluslararası ortamda dorm odalarda sadece 20 TL’ye konaklayabilmektedir.

Salda Fest; 2016 yılında şirketimizin yurtiçi faaliyet politikası çerçevesinde, ülkemizdeki ciddi bir eksikliği gidermek adına düzenlenmiş olup bu yıl maalesef terör ve ülke gündemindeki karışıklık sebebiyle geçici olarak ertelenmiştir.

Şirketimiz; 2017-2018 sezonu için iştirakcılarıyla birlikte eksik gördüğümüz tüm alanlarda düzenlemeler yaparak kontenjanlarını 720 kişi büyük Avrupa ve 156 kişi de Kuzey Avrupa olarak belirlemiştir.


EYOBUS TURİZM SEYAHAT BİL. EĞT. ORG. DAN. HİZ. A.Ş.

Tic. Sic. No: 36793 DENİZLİ

Mersis No: 0383042 904000014 Pamukkale V.D. 383 042 9040


Menu