EYOBUS KUZEY AVRUPA TURU

12 GÜN / 9 ÜLKE / 1420 EURO2018 Kuzey Avrupa turu kısa süreliğine ve sınırlı kontenjan ile 1420 EURO’ya düşürülmüştür.

İkincisini Temmuz 2017’da gerçekleştirdiğimiz İskandinavya turumuzunda çok yüksek memnuniyet olması sebebiyle 2018’de üç farklı tarihte gerçekleştiriyoruz.

Türk Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşların yanı sıra; Helsinki’den İsveç’e yapacağımız 17 saatlik yolculuğumuz da 17 katlı vikingline gemisi ile unutulmaz bir hal alacak.

Doğal güzellikleriyle her km’de bizi şaşırtan Norveç’i, Viking müzeleriyle sizi geçmişe götürecek İsveç’i, mutluluğun başkenti Danimarka’yı ve eğitim sisteminde devrim yaratan Finlandiya’yı bu programda bulacaksınız.

2018 Kuzey Avrupa programımız, doğada yerini yeniden alman için hazır! HEMEN BAŞVUR


2018 Kuzey Avrupa turunda nerelere gidilecek?

 

1. Litvanya – Vilnius
2. Letonya – Riga
3. Estonya – Talinn
4. Finlandiya – Helsinki
5. İsveç – Stockholm

6. Norveç – Stavanger , Flam, Bergen*
7. Danimarka – Kopenhag
8. Almanya – Hamburg
9. Hollanda – Amsterdam, Giethoorn*


Neler Dahil?

ULAŞIM: İstanbul-Vilnus gidiş ve Amsterdam-İstanbul dönüş uçuşları Türk Hava Yollarının tarifeli uçuşlarıyla gerçekleştirilecektir. Rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA: Riga, Talin, Helsinki, Bergen, Kopenhag’da 2 kişilik odalarda 1’er gece ve Amsterdam 2 gece konaklanacaktır. 3 ve 4 yıldızlı oteller tercih edilmektedir. Otellerde açık büfe kahvaltı mevcuttur. Helsinki Stokholm arasındaki 17 saatlik gemi yolculuğunda 4 kişilik kamaralarda konaklanacak olup kahvaltı bulunmamaktadır.

SİGORTA: TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

GÜMRÜK HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harcı.

REHBERLİK VE DANIŞMA: Tur öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık, gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve rehber kitapçık.

BAGAJ HAKKI: Bagaj hakkı THY’nin yurt dışı sefer hakları ile sınırlıdır.. Yolcu başına 20 kg taşıma hakkı tanınmaktadır.


Neler Dahil Değil?

YEME – İÇME: Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE ÖREN YERLERİ: Müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır

VİZE: Yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 130 Euro’dur.

 


  • EYOBUS KUZEY AVRUPA 4 (21 – 31 Temmuz 2018) – YENİ
  • EYOBUS KUZEY AVRUPA 5 (2 – 12 Ağustos 2018) – YENİ
  • EYOBUS KUZEY AVRUPA 6 (18 – 29 Ağustos 2018) – YENİ

Eyobus Kzuey Avrupa Haritası

Sabah 07.55 kalkış THY TK1409 sefer sayılı uçağımızla İstanbul Atatürk Havaalanından seyahatimize başlıyor, 10.30’da Vilnius havaalanına iniş yapıyoruz. Devamında bizi bekleyen aracımızla Vilnius şehir merkezine yol alıyor ve Kuzey Avrupa turumuza Litvanya’nın başkenti Vilnius ile başlıyoruz. Baltık ülkelerinin en uğrak başkentlerinden olan Vilnius’ta yapılacak sayıca fazla bir aktivite yok, ancak görülmesi gereken bir nokta olan Old Town Avrupa’nın en büyüklerinden ve içinde yürüyüş yapmak en keyifli aktivitelerden burada. Yerel halkın turistlere ilgisi yüksek, bu sebeple keyifli sohbetler yapmak hiç de zor değil. Saat 11.00’de başlayan Vilnius gezimizi Saat 16.00’da Riga’ya hareketle noktalıyoruz.

16.00’da Vilnius’tan hareketimizi takiben 300 km yolun ardından Riga’da oluyor ve direkt otelimize geçiş yapıyoruz. Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda Baltık ülkelerinin en büyük şehri Riga. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı başkent Riga’da yaşıyor. Şehir, kültürel, sanatsal ve finansal açıdan da ülkenin merkezi konumunda bulunuyor. Bu sebeple, birçok kültürel aktiviteye katılmak bu şehirde mümkün. Riga’da konaklama olmasının bir diğer avantajı da, bu şehrin eğlence merkezi olması. Riga’da otelde geçireceğimiz günün ertesinde, sabah kahvaltısını yapıp saat 10.00’da otelimizden ayrılıyoruz. Önceki günümüzü dinlenme ve eğlence için geçirecek olmamız göz önüne alınarak, şehir merkezine geçiyoruz ve15.00’a kadar Riga’da bulunuyoruz.

15.00’da Riga’dan Tallinn’e yine bir 300 km’lik yolun ardından varıyoruz. Tallinn’de de yine direk otelimize geçiyor, günü yorgunluğunu atıyoruz. Baltık ülkelerinin sonuncusu Estonya’nın başkenti Tallinn, aynı zamanda Baltık ülkelerinin de en küçüğü. Arnavut kaldırımlarıyla dolanmış sokakların ve günümüze kadar korunmuş tarihi yapılarıyla Tallinn, Baltık ülkelerinin en şirin başkenti olarak adlandırılmakta. Tallinn şehir merkezi Tompea Hill ve merkez şehir meydanı olarak ikiyi ayrılmış durumda. Bu tepeden güzel bir Tallinn manzarası seyredebilir, şehir merkezinde de tarih ile birlikte yolculuk edebilirsiniz. İlgisi olanlar için, Avrupa’nın en eski ve de satışları devam eden eczanesine sahip Tallinn. Bu eczanede 1422 yılına kadar uzanan kayıtlar bulunmakta. Tallinn’de de yine otel konaklamamız ardında şehri daha detaylı gezmek için vaktimiz olacak. Saatlerimiz 17.00’ı gösterdiğinde Tallinn’den ayrılıyor ve gemi ile Helsinki’ye geçiyoruz.

Yaklaşık 3 buçuk saatlik bir gemi yolculuğunun ardından Helsinki’ye iniyoruz ve direkt olarak otelimize geçiyoruz. Baltık ülkelerinin yorgunluğunu bugün atabilir ve ertesi günde otelde yapacağımız kahvaltının ardında 17.00’a kadar Helsinki’nin tadını çıkartabilirsiniz. Helsinki Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği bu şehir oldukça etkileyici. Şehrin hemen hemen tüm merkezi yerlerini deniz kıyısında göreceksiniz. Bu sebeple Baltık Denizinin kızı olarak anılır Helsinki. Bu şehirde Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilisesini görme, UNESCO tarafından koruma altına alınan Suomenlinna Kalesini ziyaret etme ve şehrin hemen her tarafında karşılaşacağımız parklarda dolaşma fırsatı bulacağız. Bu parklardan en meşhuru olan Esplanadi Parkı içinde birçok heykel barındırmakla birlikte hareketliliği ile ön plandadır. Senato Meydanını çevreleyen Protestan katedrali, Fin Senatosu ve Finlandiya Üniversitesi de görülmesi gereken yerlerden. Saatler 17.00’ı gösterdiğinde Helsinki’den ayrılıyor Stokholm’e yol alıyoruz.17 saat sürecek bu yolculuğumuz da aslında bir konaklama. Stokholme Gemi ile geçiyoruz ve gemide özel odalarda konaklamadan, Casinoya ve restoranlara birçok imkân mevcut.

Sabah saat 10.00 da gemimiz limana yanaşıyor ve seyahatimiz bitiyor. Artık Stockholm’de, Kuzeyin yıldızındayız. Adalar şehri Stokholm, Kent merkezinde bu adaları birbirine bağlayan 50 civarı köprü bulunmakta. Kentin üçte bir oranını kanalar oluşturmakta. Doğa tarihi, Modern Sanatlar, Nobel ve ulasalın da içinde yer aldığı birçok müzeyi gezebilirsiniz burada. Ulaşım için metro ağını kullanabilir, Stokholm pass kart edinip günlük bütün ulaşım ağını ve müzeleri aynı kart ile de kullanabilirsiniz. Eski kent meydanında yürüyerek güzelliği korunmuş tarihi sokaklardan geçeceksiniz. Saatlerimiz 21.00’ı gösterene kadar Stockholm’de bulunacağız.

Stockholm’den saat 21.00’da ayrılıp, yapacağımız gece yolculuğunun ardından, Norveç’in gizemli fiyortlarının tam ortasında yer alan Flam kasabasına varıyoruz. Doğal güzelliklerin zirveye ulaşacağı, oksijenin temizliğini kesintisiz hissedeceğiniz bir kasaba burası. Doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça ideal bir bölge. Meraklılarına ise, tren istasyonu içerisinde Flam Railway Müzesini ziyaret ederek demiryolunun tarihine küçük bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Gezinin en can alıcı noktasına, Flam trenine binmeye geliyor sıra. Myrdal-Flam arasındaki tarihi tren yolundan geçerek, 45 dakika sürecek doğa içinde bir seyahate çıkıyoruz. Saatlerimiz 12’.00’ı gösterdiğinde, Flam kasabasına veda ediyor ve Bergen’e yol alıyoruz

Flam Bergen arası sadece 170 km, yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuğun ardından Bergen’e ulaşıyor ve direkt olarak otelimize geçiyoruz. Otelde dinlendikten sonra, Serbest zamanınızda Bergen’i dolaşma fırsatımız oluyor. Norveç’in ikinci büyük ve en önemli turizm şehri burası. Lysef Fiyordunda yer alan ünlü Pulpit Kaya’sını çıkmadan bir yere ayrılmıyoruz tabii ki. Bryggen bölgesinde ki ahşap evler şehirde bulunan tek ahşap yapılar ve üçgen çatılarıyla oldukça ilgi çekiciler. Bergen’de konaklamamızın ardından, sabah kahvaltısını takiben Stavanger için yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardında Stavanger’e varıyoruz. Kuzey Denizinin dibinde şirin ve tarihi bir liman kenti burası. Norveç’in en büyük dördüncü şehri, 2008 Avrupa Kültür Başkenti ve önemli bir ticari şehir Stavanger. Kuzey denizinde ilk petrol burada keşfedilmiş, bu sebeple ünlü bir petrol müzesi mevcut şehirde. Old Town’a gittiğinizde, beyaz ve çevresi çiçeklerle süslenmiş ahşap evler arasında arnavutut kaldırımlı sokaklarda yürümekten oldukça keyif alacaksınız. Saatlerimiz 19.00’ı gösterdiğinde Stavanger’den ayrılıyor Kopenhag’a doğru yola çıkıyoruz.

Stavanger’den yola çıkışımızın ardından uzun bir yolculuk bizleri bekliyor. Devamındaki otel kon aklamamız bizi oldukça rahatlatacak. Turun son şehri, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a sabah saatlerinde varıyoruz. Dünyadaki en mutlu insanların burada yaşadığı söyleniyor, huzurlu ve sakin bir liman şehri Kopenhag. Zarif insanlar, birbirinden görkemli binalar, huzur ve güven dolu yaşam, müzeler ve yeşille iç içe parklar renk katıyor Kopenhag gezisine. Tivoli bahçelerine girip lunaparkta 100 yaşıngirecek elle kontrol edilen bir roller Costera binebilirsiniz.

Kopenhag otel konaklamamız ardından yola çıkıyor ve 15.00’da Almanya’nın ikinci büyük şehri Avrupa Birliği’nin de altıncı metropolü olan Hamburg’a varıyoruz. Liman şehri olan Hamburg’da, Venedik’ten daha fazla köprü bulunmaktadır. Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi şehirde bulunan en önemli yapılardan birisi ve tarihi 17. Yüzyıla kadar uzanmakta. Şehir içinde birçok park bulunmakta ve yürüyerek çok keyifli bir gezi geçirebileceğiniz bir şehir Hamburg. Yiyecek ve içecek konusunda da bize birçok güzel alternatif sunuyor Hamburg şehri. Bu keyifli günü 23.59’da Hollanda’ya hareket ile sonlandırıyoruz.

Gece 23.59’da Hamburg’dan başlayan yolculuğumuz saatler 09.00’ı gösterdiğinde, Hollanda’nın doğa harikası olan köylerinden birinde, Hobbit Köyü olarak adlandırılan GIETHORN’de son buluyor. Ve 3 saat boyunca bu doğa harikasının tadını çıkarıyoruz. Saatlerimiz 12:00’ı gösterdiğinde de rotamızın son ülkesi Amsterdam’a yolculuğumuz başlıyor.

Eşi görülmeyen doğa harikası Hobbit Köyü ile başlayan Hollanda seyahatimizin bir sonraki durağı AMSTERDAM oluyor. Saatler 15.00 ı gösterdiğinde Amsterdam’da otelimizde olmayı planlıyoruz. Ve hemen ardından şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Muhteşem bir gece hayatı ve inanılmaz bisiklet trafiğiyle Amsterdam bizleri büyülemek için bekliyor olacak. Güzel bir bisiklet serüveni yaşamak için, keyifli müze deneyimleri ve eşsiz sokak kültürü için koca bir 24 saatten fazla zamanımız olacak. Otel konaklamamız ardından, 16.00 kalkışlı THY TK1958 sefer sayılı Amsterdam – İstanbul uçağı ile Kuzey Avrupa turumuzu sonlandırıyoruz.

Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 27.06.2017 07:55 Vilnius 27.06.2017 10:30 UÇAK
Vilnius 27.06.2017 16:00 Riga 27.06.2017 20:00 300 KM
Riga 28.06.2017 15:00 Tallinn 28.06.2017 19:00 300 KM
Tallinn 29.06.2017 17:00 Helsinki 29.06.2017 20:30 GEMİ
Helsinki 30.06.2017 17:00 Stockholm 01.07.2017 10:00 GEMİ
Stockholm 01.07.2017 21:00 Flam 02.07.2017 09:00 850 KM
Flam 02.07.2017 12:00 Bergen 02.07.2017 15:00 170 KM
Bergen 03.07.2017 10:00 Stavanger 03.07.2017 13:00 210 KM
Stavanger 03.07.2017 19:00 Kopenhag 04.07.2017 09:00 1000 KM
Kopenhag 05.07.2017 10:00 Hamburg 05.07.2017 15:00 350 KM
Hamburg 05.07.2017 23:59 Giethoorn 06.07.2017 09:00 400 KM
Giethoorn 06.07.2017 12:00 Amsterdam 06.07.2017 14:00 120 KM
Amsterdam 07.07.2017 12:00 İstanbul 07.07.2017 13:55 UÇAK
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 03.08.2017 07:55 Vilnius 03.08.2017 10:30 UÇAK
Vilnius 03.08.2017 16:00 Riga 03.08.2017 20:00 300 KM
Riga 04.08.2017 15:00 Tallinn 04.08.2017 19:00 300 KM
Tallinn 05.08.2017 17:00 Helsinki 05.08.2017 20:30 GEMİ
Helsinki 06.08.2017 17:00 Stockholm 07.08.2017 10:00 GEMİ
Stockholm 07.08.2017 21:00 Flam 08.08.2017 09:00 850 KM
Flam 08.08.2017 12:00 Bergen 08.08.2017 15:00 170 KM
Bergen 09.08.2017 10:00 Stavanger 09.08.2017 13:00 210 KM
Stavanger 09.08.2017 19:00 Kopenhag 10.08.2017 09:00 1000 KM
Kopenhag 11.08.2017 10:00 Hamburg 11.08.2017 15:00 350 KM
Hamburg 11.08.2017 23:59 Giethoorn 12.08.2017 09:00 400 KM
Giethoorn 12.08.2017 12:00 Amsterdam 12.08.2017 14:00 120 KM
Amsterdam 13.08.2017 12:00 İstanbul 13.08.2017 16:00 UÇAK

Tura katılım bedeli 10 Ocak tarihinde başlayan kampanya ile birlikte 1420’dur. Bu miktarın560 Euro’su tur günü elden, 860 Euro’su ise başvurunuzu takiben ödenecektir.

Dilerseniz bu miktarı kredi kartınıza taksitlendirebilir ya da kullanıcı panelinize girerek taksit planı oluşturabilir ve aylık ödemenizi havale ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Kuzey Avrupa Turu Örnek ödeme Planı

– 26 Ekim 2016’da başlayan başvurularımız kontenjanlarımız dolana kadar devam edecektir.
– Başvurular 7 gün içinde değerlendirilir.
– EYOBÜS başvurusu yaparken aynı zamanda eyobus.com.tr adresine üye olmuş olursunuz. Ve başvuru sürecini adım adım kendi profilinizden takip edebilirsiniz.
– Kabul edilmeniz durumunda SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.
– Kabulünüzün ardından 7 gün içinde sisteme giriş yapıp katılımınızı onaylamanız veya iptal etmeniz gerekmektedir.
– Sözleşmenizi onayladıktan sonra evraklarınızı tarayıp, sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
– Evraklar incelendikten sonra bir eksiklik veya hata yoksa onaylanır. Onaylanmasının ardından son olarak evraklarınızın orijinallerini EYOBÜS ofisine kargolamanız gerekmektedir. Kargo takip bilgilerinizi sisteme girmeniz halinde ofisimizden ulaştığına dair kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

Hollanda için nereden anlatmaya başlamalı? Ülkedeki özgürlüklerden, doğa harikası köylerinden, ya da eşsiz bisiklet trafiğinden mi? Birçok güzelliği içinde barındıran ülke ve bu ülkenin eşsiz başkenti Amsterdam. Öncelikle eşsiz bisiklet trafiğinden bahsedelim. Amsterdam’da motorlu taşıttan daha çok göreceğiniz şey bisikletler olacak. Şehirde ulaşımın büyük kısmı bisikletlerle yapılıyor, yollar buna göre düzenlenmiş. Siz de bisiklet kiralama yöntemini kullanarak bu şehri en güzel şekilde gezebilirsiniz. Lalesiyle ve çiçeğiyle de ünlü bu şehirde renkli çiçeklerle renklendirilmiş caddelerden geçeceksiniz. Bu şehri gezmenin en iyi yollarından biri de feribotlar. Kanallarla çevrili bu şehri keyifli gezme alternatiflerinden birisi. Şehirdeki tramvay ağı sizi haritada istediğiniz yere götürebiliyor. 200’den fazla resim, yüzlerce taslak çalışmasıyla Vangogh müzesi, 1400’lü yıllardan günümüze birçok resmi içinde barındıran Rijks Museum(Devlet Müzesi), bira severler için Heineken Experience müzesi, Anne Frank Müzesi amsterdamın önde gelen ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bunlara ek olarak DeWallen bölgesinde RedLight District eğlence için merkezi yerlerden Amsterdam’da. Burada amsterdama özgü olan yiyeceklerden, her köşe başında bulabileceğiniz patates kızartması satan küçük dükkanlar. Ve Madame Tussauds Müzesi de bu şehre renk katan yerlerden; balmumu ile yapılmış dünyaca ünlü birçok ismin heykeli bulunmakta burada.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Rotterdam, köprüleri, tasarım binaları ve hoş sokaklarıyla özgün ve ilginç bir Hollanda şehri. Birbirinden ilginç tasarım yapılarıyla Hollanda‘nın mimari başkenti aynı zamanda burası. Ne yana baksanız çağdaş mimari yapının en iyi örneklerini görüyorsunuz. Amsterdam‘dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olan Rotterdam, özetle mimarisi, eğlence mekanları ve kültürel etkinlikleri ile gezilmesi gereken bir Hollanda şehri burası. Balıkçı kasabasının etrafında büyüyen büyük şehrin tarihi 14. yüzyıla dayanıyor. Rotterdam 1572’de İspanyol egemenliğine başkaldıran ilk Hollanda kentlerinden biri. Hollana meclisleri burada 1574’te bir araya gelmiş ve 1600’li yıllara kadar 15.000 sakini varmış. 17. yüzyılda Felemenk Cumhuriyeti’nin ikinci kenti olmuş. Şehrin ticari ruhu düzenli binalardan çok inşa edilen tersanelerden hissediliyor.

İkinci Dünya Savaşı’nda sayısız kez bombalanan ve tam bir moloz yığınına dönen Rotterdam, günümüzün Hollanda’sının kuşkusuz en fütüristik kenti. Yeniden kurulan şehir, bugün ilginç yapılarıyla tam bir dizayn ve tasarım eseri olarak karşımızda duruyor.

Dünyanın en geniş limanlarından birine sahip olan Rotterdam, dünya ticaretinde önemli bir role sahip olan Rotterdam Limanı’nın varlığı ile, hem ekonomik hem de kültürel yönden gelişmiş.

Devasa mimarisi ve ilginç renkleriyle göz dolduran Markthall Binası ve karşısında yer alan 1970’lerde Piet Blom tarafından dizayn edilmiş Kübik Evler şehrin en göze çarpan binaları arasında. Önceleri Holland America Line’a ait olan genel müdürlüğün yerindeki Hotel New York ise Kop van Zuid Bölgesi’nin tepesinde, şehrin en eski dokusunu oluşturuyor.

Yalnızca Hollanda’nın değil tüm Avrupa’nın da sayılı müzelerinden olan ve Ortaçağ’dan modern döneme dek geniş bir sanat koleksiyonunu barındıran Boijmans Van Beuningen Müzesi; fotoğraf sergileriyle Museumpark bölgesindeki Kunsthal; doğa tarihi ve fen bilimleri koleksiyonuyla göze çarpan Natuurhistorisch Müzesi de listeye eklenmeli.

Hollanda’nın belki de Avrupa’nın en huzurlu duraklarından biri olan Giethoorn, kendine has yeşili, kanalları ve dünyanın en tatlı evleriyle kimilerine göre Kuzey’in Venedik’i kimilerine göre ise Hobbitler köyü olarak adlandırılıyor. Arabaların giremediği, sokakları olmayan bir köy Giethoorn. Eski ve yeni olarak ikiye bölünmekte ve önceden eski kısımda tek ulaşım yolu sandallar kullanılıyormuş. Şimdi ise sadece bisiklet yolu mevcut ek olarak. Salt köprüler üzerinden ulaşılabilen evlerin çoğu, minik adaların üzerine inşa edilmiş.

Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda Baltık ülkelerinin en büyük şehri Riga. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı başkent Riga’da yaşıyor. Şehir, kültürel, sanatsal ve finansal açıdan da ülkenin merkezi konumunda bulunuyor. Bu sebeple, birçok kültürel aktiviteye katılmak mümkün bu şehirde. Letonyalılar yaşlı insanlara oldukça saygı göstermektedir, toplu taşıma ve birçok alanda öncelik vermektedirler. Bu ülkenin yarısı ormanlarla kaplı ve irili ufaklı birçok göl içermektedir. Bunların yanı sıra Letonya Avrupa’nın en uzun kumsalına sahip olan ülkelerindendir.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Baltık ülkelerinin sonuncusu Estonya’nın başkenti Tallinn, aynı zamanda Baltık ülkelerinin de en küçüğü. Arnavut kaldırımlarıyla dolanmış sokakların ve günümüze kadar korunmuş tarihi yapılarıyla Tallinn, Baltık ülkelerinin en şirin başkenti olarak adlandırılmakta. Tallinn şehir merkezi Tompea Hill ve merkez şehir meydanı olarak ikiyi ayrılmış durumda. Bu tepeden güzel bir Tallinn manzarası seyredebilir, şehir merkezinde de tarih ile birlikte yolculuk edebilirsiniz. İlgisi olanlar için, Avrupa’nın en eski ve de satışları devam eden eczanesine sahip Tallinn. Bu eczanede 1422 yılına kadar uzanan kayıtlar bulunmakta.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Helsinki Finlandiya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Doğa, deniz ve tarihin bir araya getirdiği bu şehir oldukça etkileyici. Şehrin hemen hemen tüm merkezi yerlerini deniz kıyısında göreceksiniz. Bu sebeple Baltık Denizinin kızı olarak anılır Helsinki. Bu şehirde Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilisesini görme, UNESCO tarafından koruma altına alınan Suomenlinna Kalesini ziyaret etme ve şehrin hemen her tarafında karşılaşacağımız parklarda dolaşma fırsatı bulacağız. Bu parklardan en meşhuru olan Esplanadi Parkı içinde birçok heykel barındırmakla birlikte hareketliliği ile ön plandadır. Senato Meydanını çevreleyen Protestan katedrali, Fin Senatosu ve Finlandiya Üniversitesi de görülmesi gereken yerlerden.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Kuzeyin yıldızındayız. Adalar şehri Stokholm, Kent merkezinde bu adaları birbirine bağlayan 50 civarı köprü bulunmakta. Kentin üçte bir oranını kanalar oluşturmakta. Doğa tarihi, Modern Sanatlar, Nobel ve Ulusal’ın da içinde yer aldığı birçok müzeyi gezebilirsiniz burada. Ulaşım için metro ağını kullanabilir, Stokholm pass kart edinip günlük bütün ulaşım ağını ve müzeleri aynı kart ile de kullanabilirsiniz. Eski kent meydanında yürüyerek güzelliği korunmuş tarihi sokaklardan geçebilirsiniz.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Flam: Doğal güzelliklerin zirveye ulaşacağı, oksijenin temizliğini kesintisiz hissedeceğiniz bir kasaba burası. Doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça ideal bir bölge. Meraklılarına ise, tren istasyonu içerisinde Flam Railway Müzesini ziyaret ederek demiryolunun tarihine küçük bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Bergen: Norveç’in ikinci büyük ve en önemli turizm şehri burası. Lysef Fiyordunda yer alan ünlü Pulpit Kaya’sını Kuzey seyahati yapanların ilk listesinde yer alıyor. Bryggen bölgesinde ki ahşap evler şehirde bulunan tek ahşap yapılar ve üçgen çatılarıyla oldukça ilgi çekiciler.

Stavanger: Kuzey Denizinin dibinde şirin ve tarihi bir liman kenti burası. Norveç’in en büyük dördüncü şehri, 2008 Avrupa Kültür Başkenti ve önemli bir ticari şehir Stavanger. Kuzey denizinde ilk petrol burada keşfedilmiş, bu sebeple ünlü bir petrol müzesi mevcut şehirde. Old Town’a gittiğinizde, beyaz ve çevresi çiçeklerle süslenmiş ahşap evler arasında arnavutut kaldırımlı sokaklarda yürümekten oldukça keyif alacaksınız.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Danimarka’nın başkenti, dünyadaki en mutlu insanların burada yaşadığı söyleniyor, huzurlu ve sakin bir liman şehri Kopenhag. Zarif insanlar, birbirinden görkemli binalar, huzur ve güven dolu yaşam, müzeler ve yeşille iç içe parklar renk katıyor Kopenhag gezisine. Tivoli bahçelerine girip lunaparkta 100 yaşına girecek elle kontrol edilen bir roller Costera binebilirsiniz.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Hamburg Almanya’nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği’ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya’nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya’nın en büyük limanına da sahiptir. Bir kanal şehri olan Hamburg’da Venedik’ten daha fazla köprü bulunmaktadır. Beatles müzik grubunnu ilk sahne aldığı yerlerden birinde, Beatles anısına meydan yapılmış ve anıt dikilmiştir.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Vilnius Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehri. Baltık ülkelerinin belki de en soluk olan şehri Vilnius. Burada gezilecek yerlerin başında, dünya miras listesinde de yeri olan ‘Eski Şehir’ bölümü. Şehrin bu kısmı avrupanın en büyük Old Town’larından aynı zamanda. Ama yürümesi keyifli, barları/kafeleri eğlenceli, insanlar da oldukça sıcak ve Vilnius gece hayatı canlı. Küçük bir parkın ortasında, 48 metre yükseklikte bulunan Gedimino kalesinden şehrin görüntüsü oldukça güzel ve izlemesi keyifli. Bu şehir adını ortasından geçen Vilnia nehrinden almış. Şimdilerin kiliseler şehri olarak anılmakta bu şehir, adım başı bir çok mezhebe ait kiliseler göreceksiniz bu şehirde.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

Kullanıcı Paneli

Bütün EYOBUS katılımcıları için özel kullanıcı paneli mevcut olup sosyal medya hesabınızla direk giriş yapabilir ya da kısa sürede kayıt olabilirsiniz. Başvuru sürecinizi takip etmeniz ve tur seçiminiz yapmanızda yardımcı olacak bu sistem aynı zamanda vize sürecinizi de kolaylaştıracak, gerekli ve eksik evrakların takibini çok daha rahata yapabileceksiniz. Bu kullanıcı paneli sayesinde evraksal olarak da hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan, ofis ile katılımcı arasındaki iletişimin sürekli aktif kılınmasına yardımcı olur. Ödeme planınızı bu panelden takip edebilir aynı zamanda ödemenizi de güvenli bir şekilde kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.


Vize İşlemleri

Yolculuğumuz öncesi vize işlemleri hakkında hepinizin aklında soru işareti olan şeyler ile ilgili bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.
– Eyobus programlarına katılabilmeniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Program dahilinde Schengen bölgesine bir çok kez giriş çıkış yapacağımız için sadece ‘çok girişli Schengen Vizesi ‘almamız gerekmektedir.
– Schengen vizesine Hollanda Konsolosluğu’ndan başvuru yapacağız.
– Schengen Vize ücreti 130 EURO’dur.

Eyobus Vize departmanı alanında profesyonel kişilerden oluşan, çözüm odaklı, güvenilir ve işlemlerinizi kısa sürede sonuçlandırmaya çalışan vize ekibimizdir.

2016 yılında Eyobus Vize departmanı ile başvuru yapan ortalama 500 katılımcının %99‘unun vizesi olumlu sonuçlanmıştır.

Eyobus Vize Departmanı’ ile başvuru yapmanızın bir avantajı, istenen belgeleri eksiksiz ve hatasız göndermenize rağmen vizeden red alınması durumunda, katılım ücretinin %10’u kesilerek geri kalanı 15 gün içerisinde katılımcıya iade edilir.

Vize işlemlerinizi bireysel olarak da gerçekleştire bilirsiniz. Ancak vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, tur bedelinin iadesi yapılmayacaktır.

Vize başvuru işlemleriniz tura katılmadan 2 ay önce başlatılır. Tarafınıza göndereceğimiz evrak listenizi hazırlamaya başlarken aklınıza takılan soruları kurumumuzu arayıp ‘Vize departmanı’ ile iletişim kurup çözebilirsiniz.

Başvurular ; ‘VFS Global Vize Hizmetleri’nin ikametgahınıza göre değişiklik gösteren şehirlerdeki başvuru noktalarından, katılımcının bizzat gelmesi ile yapılır.

Hazırlamış olduğunuz evrakları size verilen Eyobus Vize departman’ı merkezine kargolamanız gerekmektedir.

Gönderdiğiniz evraklar ekibimiz tarafından tek tek kontrol edilir. Kontrol edildikten sonra evraklarınızda eksik veya hata varsa size bildirilir ve eksiklerinizi tamamlamanız için ek süre verilir. Zamanında göndermeyen katılımcılara tüm evrakları geri gönderilir ve başvurusuna bireysel olarak devam etmesi gerekmektedir.

Vize başvuru tarihleriniz konsoloslukların belirlediği süre içerisinde yapılmaktadır ve konsolosluğun grup başvuruları için vermiş olduğu tarih aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Vize randevu tarihleri seyahat gününden 30-45 gün önce olacak şekilde ayarlanacaktır. Randevuya katılımcının bizzat gitmesi gerekmektedir.

Vize ücreti 130 Euro’dur.

VFS Global Vize Hizmetleri’nin başvuru noktaları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa’dır. Başvuru yapacağınız şehir, sizin ikametgahınıza göre değişiklik gösterir. Kullanıcı panelinizde, vize tarihinden önce açılacak olan ‘Vize İşlemleri’ sayfasında belirlemiş olduğunuz bilgiler sonucunda başvuru şehriniz belirlenecektir.

Eyobus Vize departmanı, randevu gününde evraklarınızı teslim edip, sizinle ilgilenecektir.

Başvurunuz konsolosluğa değil, konsolosluğun belirlediği VFS Global Vize Hizmetleri’nde yapılmaktadır. Yani görüşmeniz mülakat ya da yabancı dilde olmayacaktır. Evraklarınızı teslim edip parmak iziniz alınacaktır.

Eyobus Vize departmanı; vize işlemlerinin her aşamasında size adım adım yardım edecek ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.


Kimler Katılamaz?

– 18-40 yaş aralığında olmayanlar
– Üniversite öğrencisi veya mezunu olmayanlar
– Hayali olmayanlar
– Parasıyla değil mi tavrında olanlar
– Farklı organizasyonlarla karıştıranlar
– Seçilmek için araya birini sokanlar


Bavul ve Sırt Çantası Hakkında:

Bagaj hakkı THY’nin yurtdışı sefer hakları ile sınırlıdır. Yolcu başına 30 kg taşıma hakkı tanınmaktadır.


Fiyat Politikası

EYOBUS fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite ve fiyat değerlendirmesini göz önünde bulunduran bir yol izler. Karşılaştırmalı değerlendirmede en uygun fiyatı vaat eder.

EYOBUS 2013 yılından günümüze toplamda düzenlediği 17 Avrupa turu ve 1000’e yakın katılımcısının geri dönütlerinden edindiği tecrübe ile nitelikli Avrupa turları düzenlemeye devam etmektedir.

Kaçak acenta faaliyetlerinin karşısında olup, TÜRSAB belgeli ve TÜRSAB garantisi altında turlar düzenlemektedir.

EYOBUS Turizm A.Ş. Türkiye seyahat acentalar birliği (TÜRSAB) bünyesinde bulunan, A grubu bir seyahat acentasıdır. EYOBUS aracı bir şirket değildir.

TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile turunuz ve tüm haklarınız güvence altındadır.

EYOBUS tur programı sırasında konaklama yapılacak otelleri özenle seçer. Katılımcıların rahat etmesi için çoğunlukla 2 kişilik odalarda, şehir merkezine ulaşımın kolay olacağı konumları tercih eder. Yalnızca Kuzey Avrupa Turunda gemi seyahati 4 kişilik odalarda gerçekleşir.

2013’den bu yana aralıksız çalıştığımız otobüs firmamızla, EYOBUS’ün talep ettiği ve belirlediği şoförlerle çalışma geleneği sürdürülmektedir.

EYOBUS katılımcılar için online platformda başvurular alır ve online ödeme sistemiyle sizi farklı yöntemlerle uğraştırmaz. Bilgileriniz kaydedilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Eyobus Kuzey Avrupa programına katılım ücreti 1420 Euro’dur. Bu miktarın 560 Euro’su tur günü, geriye kalan 860 Euro’su ise başvurunuzu takiben yapılmaktadır. Dilerseniz bu miktarı kredi kartınıza taksitlendirebilir ya da kullanıcı panelinize girerek taksit planı oluşturabilir ve aylık ödemenizi havale ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Tek bilet türü bulunup, ‘standart Bilet’ olarak adlandırılmaktadır. Belli tarih aralıklarında belli kesintilerle koşulsuz iptal ve iade hakkı verilir.
-90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde sadece %10 kesinti
-istenilen evrakları sağlamanıza rağmen vizeden ret almanız durumunda %10 kesinti yapılarak ücret iadesi geçekleştirilir.
-Sözleşme imzalayan katılımcının, imza gününden itibaren 7 gün cayma hakkı vardır ve ödemiş olduğu tüm ücret iade edilir.

HEMEN BAŞVUR

ULAŞIM  
KONAKLAMA  
SİGORTA  
GÜMRÜK HARÇLARI  
PANAROMİK REHBERLİK  
BAGAJ HAKKI  
YEME & İÇME  
MÜZE VE ÖREN YERLERİ  
VİZE  
Menu