Letonya’nın başkenti ve aynı zamanda Baltık ülkelerinin en büyük şehri Riga. Ülke nüfusunun neredeyse yarısı başkent Riga’da yaşıyor. Şehir, kültürel, sanatsal ve finansal açıdan da ülkenin merkezi konumunda bulunuyor. Bu sebeple, birçok kültürel aktiviteye katılmak mümkün bu şehirde. Letonyalılar yaşlı insanlara oldukça saygı göstermektedir, toplu taşıma ve birçok alanda öncelik vermektedirler. Bu ülkenin yarısı ormanlarla kaplı ve irili ufaklı birçok göl içermektedir. Bunların yanı sıra Letonya Avrupa’nın en uzun kumsalına sahip olan ülkelerindendir.

Eyobus Kuzey Avrupa Turu

 

Letonya’da herbiri mimarisiyle insanı şaşırtan bir ihtişama sahip çok sayıda kiliseye rastlarsınız. Aglona Katolik Bazilikası, ülkenin en kutsal ve dünyanın dört bir yanından en çok ziyaretçi çeken mekanlardandır. St Peter˙s Lutheran Kilisesi, Riga Dome Katedrali ve Indrica Catolik Kilisesi, kentin tarihi ve mimari değeri çok büyük dini yapılarından birkaç örnektir.

Letonya olağanüstü mimari görüntüsüyle, insanın aklını başından alan bir ülkedir. Araisu Göl Kalesi, Baltık topraklarındaki ilk açık hava arkeoloji müzesi özelliğine sahipitir. 13. yüzyıldan kalma Turaida Kalesi, 18. yüzyıla ait Jelgava ve Rundale Sarayları, 15. yüzyıla dayanan bir geçmişe sahip Jaunmoku Malikanesi, ülkedeki sayısız mimari harikadan örneklerdir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.