ONUR YARDIMCI
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ – Uluslararası İlişkiler
onryardimci@gmail.com

Merhabalarrr:)

Benim en büyük hayallerimden biri olan Avrupa Turu gerçekten benim için hayal gibiydi taa ki Eyobüs’le karşılaşana kadar:)  Eyobüs’ü buldum baktım inceledim araştırdım ve kararımı vermiştim. Bu yıl ne olursa olsun hayalimi gerçekleştirecektim. Maddi manevi tüm hazırlığımı yaparak başvurumu tamamlamıştım ve heyecan başlamaştı.  Aradan çok geçmeden başvurum onaylandı 🙂 zaten sonrası Eyobüs’ün işi. Rahat olun pasaport vize aklınıza gelen gelmeyen her şeyi zaten onlar düşünmüşler. Bu süreçte ofis ekibi gerçekten yanınızda ve cevap veremedikleri soru yok. Neyse pasaport alındı. Vizede ufacık bile bir sıkıntı yaşamadan Eyobüs’ün profesyonelliği sayesinde vizemi halletmiştim. Tabi ki heyecan hep doruktaydı:) aslında korku da yoktu değil. 18 gün otobüste nasıl geçer zamanlar yeter mi insanlarla kaynaşabilir miyim vb. korkular. Sonra valizler yolluklar her şey hazırlandı ve takvimler 1 ağustosu gösteriyordu:) yıllardır yapmak istediğim hayalimin tamda başındaydım.

Oryantasyon için verilen adrese geldim. Zaten buraya geldiğiniz andan itibaren turun gerçekten güzel geçeceğini anlıyorsunuz. Muhteşem bir toplantıdan sonra saat geldi ve otobüslere yerleştik.) Tek katıldığım turda daha ilk günden harika arkadaşlar edindim:) ve eksiğim yoktu artık.) Ülkeleri bir bir gezmeye başladık her gün başka maceralar, her gün ayrı lezzetler, kaybolmalar, ağızlar açık gezmeler.

Otobüste hayatta uyuyamam diye artistlik yapan ben 2. Gün bildiğiniz mışıl mışıl uyurken arkadaşlarım tarafından fotoğraflanarak ifşa edilmiştim. Zaten kalınan oteller gayet güzel ve dinlenmek için ideal (gecelere akmazsanız tabi.) Otobüs yolculuğu gerçekten bambaşka 🙂 Halaylar, oyun havaları , çeşitli oyunlar Aleyna’dan o sen olsan bariler :)) daha neler neler sayın okuyucular 🙂

Avrupayı gezmek ayrı o otobüsün içinde yaşananlar ayrı güzellikler. Ülkeler zaten efsane anlatılmaz izlenilmez gidilip karış karış gezilip kaybolunarak yaşanır. 🙂 Daha uzatmayayım gerçekten hayatımın en güzel 18 günü. Kelimeler yetmez kurulan dostluklar unutulmaz  o kadar gün sonra ayrılmak zaten çok zor. 🙁

Koordinatör sayın ömer zaten işin ehli 🙂 ve onla yolda olmak çok eğlenceli:) Ona burdan kocaman bi teşekkür. İyi ki yolum Eyobüs’le kesişti iyi ki bende o otobüsün içinde olabilmeyi başardım “İyi ki Eyobüs”