2018 Otobüsle Avrupa turu kısa süreliğine 990 EURO’dur.

EYOBUS’ün daha önce 26 kez tamamlamış olduğu Otobüsle Avrupa Turu programında; Avrupa’nın hemen hemen bütün popüler şehirlerini özgürce keşfetme fırsatı bulacaksınız.HEMEN BAŞVUR


2018 Otobüsle Avrupa Turu’nda nerelere gidilecek?

1. Yunanistan – Selanik
2. Makedonya – Üsküp
3. Sırbistan – Belgrad
4. Macaristan – Budapeşte
5. Avusturya – Viyana
6. Slovakya – Bratislava
7. Çek Cumhuriyeti – Prag
8. Almanya – Berlin
9. Hollanda – Amsterdam, Giethoorn
10. Belçika – Brugge
11. Fransa – Paris, Cannes
12. İspanya – Barselona
13. Monako – Monte Carlo
14. İtalya – Roma, Venedik, Pisa 
15. Vatikan
16. Slovenya – Lübyana, Bled Gölü
17. Hırvatistan – Zagreb
18. Bulgaristan – Sofya

 


Otobüsle Avrupa Turuna Neler Dahil?

ULAŞIM: Rahat yolculuk için donanımlı otobüslerde şehir ve ülkeler arası seyahat edilecektir.

KONAKLAMA: 3*/4* otellerde kahvaltı dahil konaklama hizmeti. (8 gece konaklama: Roma, Venedik, Barselona, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Lübyana, Üsküp)

SİGORTA: TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

GÜMRÜK HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harcı.

PANAROMİK REHBERLİK : Tur öncesi ve sırasında turlarımız hakkında danışmanlık, gezilen şehirler hakkında ön bilgilendirme ve rehber kitapçık.

ARAÇ İÇİ İKRAM: Araç içerisinde sıcak su, çay, kahve ve soğuk su ikramları.

BAGAJ HAKKI: Bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(60*45*25*) ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.


Neler Dahil Değil?

YEME – İÇME: Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE ÖREN YERLERİ: Müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır

VİZE: Yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 140 Euro’dur.


 

 

avrupa haritası
Otobüsle Avrupa Turu Yolculuğumuz öncesinde yolcularımız arası uyumu hızlandırmak, yolculuk sırasında yabancılık çekmemek, güzergah konusunda ön bilgilendirme edinmek ve yaşayabileceğimiz tecrübeler hakkında kısa bir ön bilgi edinmek amacıyla, yolculuğa çıkmadan önce bir oryantasyon toplantısı düzenliyoruz. İstanbul’da merkezi bir noktada, salonda yapacağımız bu oryantasyon toplantısının ardından bütün Eyobüs ailesiyle birlikte araçlarımıza yerleşiyor ve 20.00’de yolculuğumuza başlıyoruz.

İstanbul oryantasyon noktamızdan özel araçlarımızla saat 20:00’de Avrupa turumuz başlıyor ve Selanik’e hareket ediyoruz. Avrupa otoyolu güzergâhı izlenerek, gece 01.00’de İpsala gümrük kapısına varıyor, sınır kapısı öncesinde, ülkeden son ihtiyaçların giderilmesi için molalar veriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Kavala güzergâhını seyrederek Selanik’e olan 350 km’lik yolumuz başlıyor. Sabah kahvaltımızı Kavala’nın huzur veren doğasında gerçekleştiriyoruz. Kavala turundan sonra Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Yol boyu bize mükemmel bir manzara ve Yunan müzikleri eşlik ediyor.

10:00 – Atatürk’ün Selanik’teki evi ve aynı zamanda Türkiye başkonsolosluğu önünde araçlarımız bizi bırakıyor ve Ata’yı ziyaretle Selanik ve Avrupa turumuz resmen başlıyor.

11.00 – Ata’yı ziyaretin ardından koordinatörlerimizin yönlendirmesiyle, aynı cadde üzerinde bulunan Yunanistan’ın en büyük kilisesi AZİZ DIMITROS’u ziyaret ediyoruz.

12.00 – Koordinatörlerimiz size İzmir’in Kordon’unu aratmayan, Selanik’in hoş sahil yoluna eşlik ediyor. Bu güzergâhta görmemiz gereken bir diğer tarihi eser BEYAZ KULE’yi de ziyaret ettikten sonra, kendimizi öğle yemeği için Selanik sahilinde buluyoruz. Sahil boyu güzel restoranlar, en taze balık ve balık ürünleri ile bizleri bekliyor olacak.

14.00 – Bir anlamda yemek molasından sonra Üsküp’e doğru hareket ediyoruz.

14.00 – Avrupa turu ile Selanik’ten hareketle başlayan yolculuğumuzda geçmemiz gereken bir gümrük kapısı ve bir freeshop molamız bulunmakta.

17.00 – Tüm gümrük işlemleri ve yolculuğumuzun ardından Üsküp’e varıyor, direkt olarak otelimize geçiyoruz.

19.00 – Yerleşmemizin ve dinlenmemizin ardından, koordinatörlerimiz eşliğinde Üsküp’ün meşhur köftesini yemek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yol üzerinde ilerlerken, Makedonya’nın en büyük meydanını, ve ülkenin tarihteki en büyük imparatoru Büyük İskender’in heykelini, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış Taş Köprü’yü ve Milli Müze’yi görme şansımız oluyor. Üsküp akşamları oldukça keyifli olduğundan, insanlar gece yarısına kadar Makedonya Meydanı ve çevresinde yürüyüşteler. Meydanın çevresinde bulunan kafelerde ve barlarda Latin dans partilerinden şık ve güzel bir akşam yemeğine birçok etkinlik bulabileceksiniz.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 11.00’de Üsküp’ten ayrılıyoruz.

Üsküp’ten Belgrad’a yeşil ile bürünmüş yollarda bizi iki adet sınır kapısı, mola yerlerimizde göreceğimiz tatlı balkan insanları bekliyor olacak. Bu 450 km’lik yol boyunca da koordinatörlerimiz liderliğinde birçok kaynaşma ve iletişimi güçlendiren aktiviteleri yer alacak.

18.00 – Molalar ve sınır kapılarının ardından Belgrad’dayız. Dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde Belgrad Kalesi’ne doğru yürüyüşe geçip Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada gün batımını izleyebilir ya da Belgrad sokaklarını o andan itibaren kendiniz keşfetmeye başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde ‘Knez Mihalijova’ caddesinden geçerken birçok sokak sanatçısı tarafından yapılan canlı müzik ve sanat performanslarına eşlik edebilirsiniz. Bu caddenin sonunda Cumhuriyet Meydanı ve onu çevreleyen alışveriş dükkânları ya da kafeteryalarda gününüzü değerlendirebilirsiniz. Akşamları ayrı bir güzel olan Belgrad’da güzel ve hareketli bir gece geçirmek isteyenlerin uğrak yerinin SCADARLIJA olduğunu birçok arkadaşınızla orada karşılaştığınızda anlayacaksınız. Bir Eyobüs klasiği haline gelen SCADARLIJA, sizleri güzel Balkan ezgileri ve Sırp Mutfağı’nın harika lezzetleri ile buluşturan, Arnavut kaldırımlı gözde bir mekan.

02.00 – Hareketimizden yarım saat önce toplanma noktamızda hazır bulunup araçlarımıza yerleşiyor ve Üsküp’te uyandığımız günü Belgrad’da sonlandırıyoruz.

10.00 – Belgrad’dan ayrılışımızın ardından, sabah saatlerinde gözlerimizi açtığımızda bizi Tuna Nehri karşılıyor. Köprülerinin güzelliğiyle dillere destan Budapeşte’de günümüzü Citadella Tepesi ile başlatıyoruz. Bu tepeden bizi önümüzdeki günde nasıl güzellikler beklediğini panoramik olarak görüyoruz. Tuna nehri ve Budapeşte ayaklarımızın altında.

11.30 – Şehrin bir diğer sembolü olan Kahramanlar Meydanı’na araçlarımızla hareket ediyoruz. Bu meydan, Macaristan tarihine etki etmiş bütün liderlerin heykellerini ve hayatlarından birkaç tasviri bulundurmakta. Bu meydanı inceledikten sonra hemen arkasında yer alan Varos Liget şehir parkına kendinizi atıp nehrin tadını çıkarabilir, hayvanat bahçesini ya da Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

14.00 – Budapeşte keşfimizi devam etmek üzere yarıda kesiyor ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele giriş yapmamızın ardından ufak bir dinlenmeye ihtiyacınız olacağı kesin ancak Budapeşte’nin bir de gece görülmesi gerekmekte. Koordinatörlerimizin ve rehber kitapçıkların yönlendirmesiyle küçük planlar yapıp kendinizi bu eşsiz şehrin kucağına atabilirsiniz. Muhteşem fotoğraflar çekineceğiniz Özgürlük Köprüsü, Buda ve Peşte arasında ilerleme fırsatı sunan eşsiz Tuna’da süzülen tekneler, paprikası ve birçok yerel yiyeceğiyle Kapalı Pazar, eğlenceli gece kulüpleri, görkemli Parlamento Binası ve birçok sokak eğlencesi ile Budapeşte sizleri bekliyor.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da Budapeşte’den ayrılıyoruz.

13.30 – Tarihinde hanedanların hüküm sürdüğü, Avrupa’nın kültür ve sanat başkentine merhaba diyoruz. İlk olarak şehrin en görkemli katedrali Stepjansdom’u görebilir, ardından alışveriş mağazalarının ve kafelerin bulunduğu Graben Caddesi’nden yürüyerek içinde Mozart heykeli bulunan Burg Parkı’na ev sahipliği de yapan Hofburg İmparatorluk Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bu sarayın ardından Schonbrunn Sarayı’nı, Osmanlı’nın Viyana Kuşatması sırasındaki başarısından dolayı Prens Eugen’e hediye edilen Belvedere Sarayı’nı veya Hunterwasser Evleri’ni görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde karnınızı doyurmak için Avusturya Mutfağı denince aklımıza gelen Schnitzel’in tadına bakabilirsiniz. Son olarak da Viyana’ya gidip klasik müzik dinlemeden olmaz diyorsanız, şehir merkezinde gidebileceğiniz bir klasik müzik konseriyle kulaklarınızın pasını silebilirsiniz.

19.00 – Viyana’dan ayrılış.

20.00 – Viyana’dan 1 saat uzaklıktaki bir diğer başkente, Bratislava’ya varıyoruz. Slovakya’nın yarım milyona yakın nüfusuyla en çok turist çeken bölgesi aynı zamanda Bratislava. Arnavut kaldırımlı sokaklarına yayılmış kafeleri, küçük ara sokaklarıyla ve Cumil Schöner Naci ve Napolyon gibi heykelleriyle popüler olan, sevimli bir şehir burası. İndikten sonra dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde şehrin işlek caddelerinden ve meydanlarndan geçip Bratislava Kalesi’ne çıkabilir ve Tuna Nehri ile süslenen bu güzel kenti bir de tepeden ve ışıklı haliyle görebilirsiniz. Ardından Bratislava şehrinin hareketli sokaklarında yürüyüş yapabilir, şehir merkezinde sizi karşılayacak ilginç heykellerle fotoğraf çektirebilir ya da bir restoranta oturup Slovak yemeklerinin ve içeceklerinin tadına bakabilirsiniz. Geceleri daha da hareketli olan bu şehirde heyecan dolu saatler geçirmek için oldukça özel bir şehir Bratislava.

02.00 – Bratislava’dan ayrılıyoruz.

09.00 – Sabah gözlerimizi Masallar Şehri ve Altın Kent olarak bilinen, dünyanın en güzel şehirlerinden Prag’da açıyoruz. Araçlarımızdan ayrılıp dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde küçük bir Prag turu yapabilirsiniz. Tarihte Çekoslovakya’nın ilan edildiği, adını Bohemya Kralı Wenceslas’tan alan tarihi ve son derece hareketli olan meydandan geçerek Orta Çağın gizemini ve karamsarlığını hissedebileceğiniz Eski Şehir Meydanı’na çıkabilirsiniz. Meydana çıkmışken 15 yy.’da yapılan ve üzerinde 12 Havari heykeli bulunan şehrin en önemli simgelerinden Astronomik Saati görme fırsatı bulacaksınız. Burdan sonra dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde Prag’ın güzel sokaklarından geçip Vltava Nehri üzerinde bulunan ve size bir tarih yolculuğunun yanısıra gün doğumu ve batımında doyumsuz bir güzellik vaat eden Karl Köprüsü’ne, köprünün bir yanında bulunan ve barışın simgesi haline gelen John Lennon Duvarı’na, bir diğer yanında bulunan Franz Kafka Müzesi’ne ve ordan da Prag’ı tüm güzelliğiyle ayaklarınızın altına seren ve Prag’da yerleşimin ilk başladığı yer olarak kabul edilen Prag Kalesi’ne geçebilirsiniz. Daha sonra dinlenmek veya Çek mutfağından bir şeyler yemek için Nazım Hikmet’in Prag günlerinde sıkça ziyaret ettiği ve oturup şiirler yazdığı Slavia Cafe’yi tercih edebilirsiniz.

14.00 – Check-in için otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşip dinlendikten sonra eşsiz tarihi güzellikleri ve eğlencesi ile Prag turunuza gündüz kaldığınız yerden devam edebilir, Prag’ın hareketli gecelerinin tadını çıkarabilirsiniz.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da Prag’dan ayrılıyoruz.

15.00 – Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından tarihi dokusu ile Avrupa’nın bohem şehri ve aynı zamanda Almanya’nın başkenti Berlin’e varıyoruz. Araçlarımız bizi Berlin’in en merkezi yeri olan ALEXANDR PLATZ Meydanı önünde bırakıyor. Bu büyük meydan ve çevresi, bizlere büyük bir alışveriş fırsatı sunuyor, teknolojiden giyime birçok ihtiyaç ve turistik alışverişi burada gerçekleştirme imkânımız oluyor. Buradan yürüyerek Berlin Katedrali’ne, onu da geçerek Brandenburg Kapısı’na çıkabilirsiniz. Ayrıca kapının yakınında 2700 kolonun farklı boyutlarda sıralanmasıyla oluşan Yahudi Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Günün geri kalanında şehrin en önemli binası olan Parlemento Binası, Berlin Duvarı ve duvarın 1.3 km’lik uzun bir parçası olan ve dünyanın farklı yerlerinden ressamların yaptığı resimlerin yer aldığı Doğu Yakası Galerisi ve tarihte Doğu-Batı geçiş noktası olarak kullanılan bir geçiş kapısı olan Checkpoint Charlie görülmesi gereken yerler olarak sizleri bekliyor.

23.00 – Berlin’de ayrılıyor ve Hollanda’ya doğru yola çıkıyoruz.

09.00 – Gece Berlin’de başlayan yolculuğumuz sabah saatlerinde Hollanda’nın doğa harikası olan köylerinden birinde, Hobbit Köyü olarak adlandırılan GIETHOORN’de son buluyor. Kanalları, minik köprüleri ve muhteşem evleri ile masalsı bir atmosferi olan bu doğa harikasının tadını çıkarıyoruz.

13.00 – Giethoorn’den ayrılıyor, Amsterdama otelimize doğru yola çıkıyoruz.

15.00 – Avrupa Turu Hollanda seyahatimizin bir sonraki durağı, kanallar, bisikletler, köprüler, özgürlükler şehri ve Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan AMSTERDAM oluyor. Saatler 15.00’i gösterdiğinde Amsterdam’da otelimizde olmayı planlıyoruz. Otele yerleşip kısa bir süre dinlenmenin ardından şehri gezmeye başlayabilirsiniz. İnanılmaz bisiklet trafiği ve benzersiz güzelliğiyle ile Amsterdam sizleri büyülemek için bekliyor olacak. Amsterdam, heyecanı çok, adrenalini yüksek bir şehir. İlk günkü zaman diliminde dünyanın en popüler bisiklet şehrinde güzel bir bisiklet deneyimi yaşayabilir, eşsiz sokak kültürünü keşfedebilir ya da sadece sokaklarında yürüyerek, kanallardan, köprülerden geçerek bu şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Günün sonunda ise muhteşem bir gece hayatı ve eğlencesi ile ünlü Red lights bölgesi sizleri bekliyor.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından, valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da otelden ayrılıyoruz.

10.30 – Amsterdam şehir merkezine varıyoruz. Bir önceki gün kaldığımız yerden gezimize devam ediyoruz. Kanalların ve köprülerin süslediği keyifli sokakları keşfetmek için bir fırsatımız daha var. İndiğimiz yerden yürüyerek şehrin en hareketli meydanı olan Dam Meydanı’na çıkabilir, orada bulunan balmumu heykel müzesi olan Madam Tussauds Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ardından Çiçek Pazarı’na bir tur atabilir, lale soğanı satın alabilirsiniz. Çok kosmopolit bir yapıyı bünyesinde barındıran şehrin Müzeler Meydanı’nda ise şehrin en ünlü ve önemli müzesi olan Rijskmuseum ve Van Gogh Müzesi bulunuyor. Ayrıca meydanda bulunan meşhur I AMSTERDAM yazısı önünde fotoğraf çekinebilirsiniz.

16.00 – Amsterdam’dan ayrılıyor ve Brugge için yola çıkıyoruz.

20.00 – Yel değirmenleri ve doğa güzellikleriyle çevrili yolların arasından geçerek Brugge’e varıyoruz.
Brugge gelen turistlerin şehri gezmeye başladıkları meydan olan Market Meydanı ile başlıyoruz. Tüm turistler güne burada başladıkları gibi yine günü bu meydanda bitiriyorlar. Brugge tarihi hakkında biraz daha bilgi edinmek için Historium müzesi gezebilir, meydandaki en dikkat çekici yapı ise 83 metre uzunluğundaki Belfry Kulesine çıkıp manzaraya bırakabilirsiniz kendinizi. Brugge’de kanal turu yapmak da yapılabilecek en keyifli aktivitelerden bir tanesi.

01.00 – Paris için uzun bir yolculuk bizi bekliyor, Brugge’den ayrılış vakti.

09.00 – Avrupa Turumuzun belki de en keyifli uyanışlarından biri. Burası dünyanın en etkileyici şehirlerinden, modanın, kültürün ve sanatın en önemli merkezlerinden biri olan Paris ve önümüzde o muhteşem yapı Eyfel Kulesi var. Gözümüzü açtığımızda ya Eyfel’e doğru ilerliyoruz ya da tam altında olmanın verdiği şaşkınlık karşılıyor bizleri. Eyfel Kulesi’nin civarında küçük bir gezintiye çıktıktan sonra, dileyenler için koordinatörlerimiz hemen bir güzergah belirliyor. Yaklaşık 2 km uzunluğunda Paris’in dünyaca ünlü caddesi Şanzelize; caddenin bir ucunda Napolyon’dan kalma ve Fransızların ulusal sembolü olan Zafer Takı; bir diğer ucunda ise ülkenin ikinci en büyük meydanı olan Concorde Meydanı; meydandan yürüme mesafesinde bulunan ve dünyanın en büyük müzelerinden biri, Da Vinci’nin Mona Lisa’sına ev sahipliği yapan Louvre müzesi; daha sonra Paris’in tarihiyle özdeşleşmiş, Gotik mimarinin en önemli yapılarından Notre Dame Katedrali; yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz, şehrin en ünlü parklarından Lüksemburg Bahçesi; Avrupa’nın en büyük sarayı Versay; müze severlerin uğrak adreslerinden Orsay ve Picasso müzeleri…

Paris bununla da bitmiyor tabii ki. Sabah başlayan Paris gezimizin en güzel ve olmazsa olmaz kısımlarından biri de, akşamüzeri şehrin en yüksek noktası olan Ressamlar Tepesine varıp, SacreCore’da günbatımını ve Paris’i izlemek. Akşam olduğunda ise Eyfel’in ışıklandırması ile birlikte Paris sokakları yine canlanıyor ve biz de tam bu canlılığın ortasında yer alıyoruz. Dileyenler ışıklandırılan Eyfel Kulesi’ne çıkıp Paris’in gece güzelliğini izleyebilir, dileyenler ise kulenin dibinde bulunan yeşil alana oturup sohbet ederek ve Eyfel’i izleyerek son saatlerinin tadını çıkarabilirler.

23.00 – Eyfel kulesi’nin ışıkla olan dansını gerimizde bırakıp, Paris’e veda ediyoruz. Barcelona’ya olan yolculuğumuz başlıyor.

15.00 – Avrupa turumuzun en uzun yolculuğunun ardından Barcelona’ya, Gaudi’nin şehrine ulaşacağız. Barcelona’ya girişimizle birlikte direkt otele hareket edeceğiz.

17.00 – Koordinatörlerimizden ulaşım veya gezi rotası konusunda bilgi alabilir ve Katalonya’nın başkenti Barcelona turunuza dilediğiniz gibi başlayabilirsiniz. Canlı caddeleri, eğlencesi, güzelliği, Picasso’su, Nou Camp’ı, Messi’si ve modern sanat akımına yön veren Gaudi’nin müthiş görsellikteki yapıları ile Akdeniz’in en güzel şehirlerinden olan Barcelona keşfedilmeyi bekliyor. Yüz yılı aşkın süredir yapımı devam eden ‘bitmeyen kilise’ La Sagrada Familia, şehrin sembolü ve gerçekten görülmeye değer bir yapı. Katalonya Meydanı ve meydandan güneye doğru inen o meşhur cadde La Rambla için şehrin kalbi diyebiliriz. La Rambla’nın sağında ve solunda bulunan aralardan sokaklardan şehrin içine dalarak Barcelona’nın güzel sokaklarını görmek ve büyülenmek isteyebilirsiniz. Ayrıca bu caddenin sağından ilerlerken karşınıza çıkacak olan meşhur kapalı Pazar La Boqueira’ya uğrayabilir, dilediğiniz deniz ürünlerinin, ister çiğ ister pişmiş olarak, tadına bakabilir ya da ayaküstü tropik meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca, masal diyarı gibi tasarlanmış olan, doğası ve ihtişamı ile sizi büyüleyecek olan Park Güell ve yine Gaudi’nin harika eserlerinden biri olan Casa Mila görülmeye değer yerlerden. Mimarisiyle büyüleneceğimiz Barcelona’da ulaşım kolaylığı ve sistemi oldukça ilgi çekici. Şehrin her noktasına metro ile ulaşım sağlayabiliyoruz. Tek ihtiyacımız olan bir harita.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da otelden ayrılıyoruz.

10.30 – Barcelona şehir merkezinde oluyoruz yine. Güzel olan şu ki, Barcelona tek günde gezecek kadar küçük değil. Nou Camp’tan Salvador Dali’nin hem evi hem müzesine, sokakları çevreleyen birçok gotik temalı eserden Montjuic Tepesine, görülmeye değer birçok yer Barcelona’da bizleri bekliyor.

00.00 – Barcelona’ya veda ediyoruz; kırmızı halı bizi bekliyor.

10.00 – Eşsiz sahil şeridiyle, kırmızı halısıyla, meşhur film festivali ile Avrupa turunun en ferah şehirlerinden biri Cannes’dayız. Saatler 10.00’ı gösterdiğinde, Cannes sahillerine kendimizi atmak için hazır olacağız. Plajları, sahil yolları, limanı ve güneşli havasıyla cıvıl cıvıl bir Akdeniz şehri burası. Dileyenler için sahil boyu büfelerde müthiş sandviçler bulunmakta. Sokaklarda lüks araçlar ve pahalı mağazalar görmek de mümkün. Sahil boyu yürümenin verdiği keyifle önünüze çıkıyor Kırmız Halı. Cannes film festivalinin yapıldığı salona gidip, kırmızı halıya ayak basabilir ya da bu eşsiz sahillerde birçok su sporu yapma imkânıyla birlikte deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

18.00 – Cannes’dan ayrılış.

20.00 – Cannes’dan başlayan yolculuğumuz kısa sürüyor, Monako’dayız. French Riviera olarak adlandırılan bu bölgede sokaklar ve sokaklarda gezen araçlar bizi nasıl bir bölgede olduğumuz hakkında biraz olsun bilgilendiriyor. Avrupa’nın vergi cenneti, lüks yaşamın uç noktalarının yaşandığı ülkedeyiz. Burada ilk olarak başkent Monaco-Ville’yi ziyaret edeceğiz.

21.00 – Araçlarımız Monaco-Ville’den sadece 900 metre uzaklıkta olan zenginliğin ve lüksün şehri Monte Carlo’ya doğru yol alıyor. Dileyen katılımcılarımız araçlarla, dileyen katılımcılarımız yürüyerek bu güzergâhta ilerleyebilir. Formula 1 yarışlarının efsane pistlerinden olan, Monaco GP’nin sahne aldığı sokaklarda önce otobüsümüzle yol alacağız, ardından bu piste ayak basacağız.

01.00 – Lüks yaşamın zirvesinde olan Monako’ya veda ediyoruz ve İtalya’ya olan yolculuğumuz başlıyor.

08.00 – Pisa şehrine varıyoruz. Burada iki saatlik vakitte, dünyanın her yerinden insanların gelip düzeltmeye çalıştığı o meşhur eğik kule Pisa’yı ziyaret ediyor ve ardından saat 10.00’da Roma’ya doğru yola çıkıyoruz.

15.30 – Üç bin yıllık bir tarihe sahip, Aşıklar Şehri Roma’dayız ve direkt olarak otelimize yerleşiyoruz. Roma, gezmeye doyamayacağımız, yürüdüğümüz adım sayısını karşılaştırarak yarışa gireceğimiz yer olacak. Koordinatörlerimiz burada size yardımcı olup, bir gezi güzergâhı belirlemenizi sağlayacaklar. Roma’nın meydanlarında tarihe ve eğlenceye doyacaksınız. Kolezyum’dan, Aşk Çeşmesi’ne Roma’nın birçok güzelliğini iki yönüyle, hem akşam hem sabah görme şansımız olacak.

09.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından, valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da otelden ayrılıyoruz.

11.00 – Otelimizden ayrılarak, koordinatörlerimiz eşliğinde metroya biniyor ve dünyanın en küçük devleti Vatikan’a gidiyoruz. Vatikan’da geçirdiğimiz zamanın ardından, bu yedi tepeli aşk şehrinde kültürel ve tarihi bir gezinti bizleri bekliyor. Geçmişten bugüne tarihi dokusunu korumuş ve şehrin simgesi haline gelen Kolezyum; dünyanın her yerinden milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve dilek tutup bozuk para attığı Aşk Çeşmesi; çeşmeye yakın, yerel halkın buluşma noktası haline gelen ve oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz İspanyol Merdivenleri, Roma’daki en eski ve en iyi korunmuş yapılardan biri olan Pantheon, halkın eğlence merkezi olan Del Popolo ve Navona meydanları, Cem Sultan’ın esir tutulduğu Sant’Angelo Kalesi, Roma’nın en eski ve popüler semti Trastevere ve çok daha fazlası…

01.00 – Roma’dan ayrılıyor, bir diğer kanallarıyla ünlü şehir olan Venedik’e doğru yola çıkıyoruz.

09.00 – Kanalları, gondolları, köprüleri ve meydanlarıyla gönüllerde taht kuran Venedik’e varıyoruz. Burası Rönesans’ın zenginliklerine açılan labirent şeklindeki sokakları, görkemli sarayları, kiliseleri, kanalları ve köprüleri ile tam bir masal şehri, dünyanın en ilginç şehirlerinden… Şehir efsanelerinden olan ok şeklinde dizilen Arnavut kaldırım taşlarını takip ederek şehrin en büyük meydanı SAN MARCO’ya ulaşabilir ve Venedik’in simgesi haline gelen gondol ile güzel bir şehir turu atabilirsiniz. Maskeli partileriyle ünlü bu şehirde maskenizi alıp sokaklarda dolaşabilir, kendinizi sokak eğlencelerinin içinde bulabilirsiniz.

16.00 – Venedik’in güzel sokaklarından otelimize doğru yol alıyoruz.

10.00 – Venedik’te otelimizde güzel bir gece geçirdikten sonra Avrupa’nın bahçesi, Slovenya’ya doğru yola çıkıyoruz. Lübyana’ya varışımızda direkt olarak Bled gölünü keşfetmeye gidiyoruz. Yeşilliği ve doğal güzelliğiyle büyüleneceğiniz Lübyana sizlere keyifli bir gezinti imkanı sunuyor. Fakat gideceğimiz yer o kadar büyüleyici ki daha yola çıktığınız ilk anda bunu hissediyorsunuz. Alplerin güneşli yüzü Bled gölüne 1 saatlik yolculuğun ardından varıyoruz. Buraya ilk ayak basmanızdan ayrılışınıza kadar sadece huzur var. Göl de yüzebilir, kayık kiralayabilir, bisiklete binebilirsiniz. Kısacası huzur bulacağınız her şeyi yapmak mümkün burada. Bled in tatlı yorgunluğunu üstümüzden atıp biraz dinlendikten hemen sonra vakit kaybetmeden şehir merkezine ve otelimize atıyoruz kendimizi. Lübyana Kalesi’nden şehrin eşsiz manzarasını izleme imkânınız olacak. Lübyana nehrinin taraflarını bağlayan efsane köprülerde dilek tutacak, nehir kenarlarında Lübyana akşamının tadını çıkarma fırsatı bulacaksınız. Şehrin en güzel noktası sayılan Preseren Meydanı ve burda bulunan göz alıcı Üçlü Köprü, girişinde Lübyana’nın simgesi olan ejderha heykeli bulunan Ejderha Köprüsü ve huzur dolu bir yer Tivoli Parkı. Burası, insanların sıcakkanlı, ulaşımın kolay ve yaşamın güvenilir olduğu bir şehir ve aklınızda bulunsun: buraya yerleşmek isteyeceksiniz…Her adım başında, hediyelik eşyalarda ve köprülerde ejderha ikonları görmek sizi şaşırtmamalı çünkü Lübyana ejderha şehri olarak geçiyor.

10.00 – Otelde kahvaltı saatimizin ardından valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da otelden ayrılıyoruz.

12.00 – Lübyana’dan ayrılıyor ve Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e doğru yola çıkıyoruz.

15.00 – Avrupa’nın en fazla yeşil alana sahip başkentlerinden Zagreb’e varıyoruz. Şehirde görmeniz gereken yerlerin çoğunun yakın olduğu Ben Jelacic Meydanı merkez oalrak kabul ediliyor. Şehrin en önemli turistik yapısı olan Zagreb Katedrali oldukça ilgi çekici ve görülmeye değer. Özgün mimarisiyle St. Mark Kilisesi 13. Yüzyıldan kalma ve yine görmeye değer bir başka eser. Burada şehrin yerlilerinin akın ettiği açık hava pazarından hediyelik eşyadan yiyeceğe birçok alışveriş ihtiyacımızı karşılama fırsatımız olacak. Ve Zagreb’in en ünlü, Avrupa’nın ise en büyük parkı olarak kabul edilen Maksimis parkına bir ziyaret gerçekleştirebilir, park içerisinde bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir ya da kano kiralayıp doğa ile iç içe olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

21:00 – Zagreb’e veda zamanı…

10.00 – Turun sonuna geldiğimizde ise komşumuza uğruyormuşçasına bir gezimiz olacak Sofya sokaklarında. Sabah saatlerinde vardığımız Sofya’da, Osmanlı’dan kalma birçok eser ile birlikte dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan Alexsander Nevsky Katedralini, Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olma özelliği taşıyan Sofya’nın sokaklarında hem Osmanlı etkisini hem de geçmişte deneyimlenmiş Sosyalizm etkisine bizzat tanıklık edeceğiz. Çarşısında birçok eski kitapları ve sahafları göreceğiz. Hemen Alexsander Nevsky Katedralinin önünde, aynı zamanda araçlarımızın da hemen yanında bulunan açık antika pazarında tarihe tanıklık eden birçok antika ürünü çok uygun fiyatlara bulma şansınız olacak.

13.00 – Yurda dönüşümüz için araçlarımız hareket ediyor, Bulgaristan ile birlikte Avrupa’yı arkamızda bırakıyoruz.

13.00’da Sofya’dan hareket ettiğimizde bizleri 550 km’lik bir yol ve iki adet gümrük kapısı bekliyor olacak. Türkiye’ye girişimizi takiben Edirne’de soluklanıyor ve buranın meşhur ciğercilerinden birinde yemek molası veriyoruz. Artık yurttayız. Bu keyifli akşam yemeğinin ardından İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık 2-3 saat sürecek seyahatimizin ardından saat 23.00 civarında İstanbul indirme noktamızda turumuzu noktalıyoruz.
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 23.06.2017 20:00 Selanik 24.06.2017 09:00 650 KM
Selanik 24.06.2017 14:00 Üsküp 24.06.2017 18:00 250 KM
Üsküp 25.06.2017 11:00 Belgrad 25.06.2017 18:00 450 KM
Belgrad 26.06.2017 02:00 Budapeşte 26.06.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 27.06.2017 10:00 Viyana 27.06.2016 13:30 250 KM
Viyana 27.06.2017 19:30 Bratislava 27.06.2017 21:00 80 KM
Bratislava 28.06.2017 02:00 Prag 28.06.2017 09:00 350 KM
Prag 29.06.2017 10:00 Berlin 29.06.2017 15:00 350 KM
Berlin 29.06.2017 23:00 Giethoorn 30.06.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 30.06.2017 13:00 Amsterdam 30.06.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 01.07.2017 17:00 Brüksel 01.07.2017 20:00 210 KM
Brüksel 02.07.2017 01:00 Paris 02.07.2017 09:00 330 KM
Paris 02.07.2017 23:00 Barselona 03.07.2017 15:00 1040 KM
Barselona 04.07.2017 23:00 Cannes 05.07.2017 10:00 650 KM
Cannes 05.07.2017 18:00 Monte Carlo 05.07.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 06.07.2017 01:00 Pisa 06.07.2017 08:00 350 KM
Pisa 06.07.2017 10:00 Roma 06.07.2017 15:30 370 KM
Vatikan 08.07.2017 01:00 Venedik 08.07.2017 09:00 550 KM
Venedik 08.07.2017 16:00 Lübyana 08.07.2017 19:00 250 KM
Lübyana 09.07.2017 14:00 Zagreb 09.07.2017 17:00 200 KM
Zagreb 09.07.2017 22:00 Sofya 10.07.2017 10:00 800 KM
Sofya 10.07.2017 13:00 İstanbul 10.07.2017 23:00 550 KM
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 13.07.2017 20:00 Selanik 14.07.2017 09:00 650 KM
Selanik 14.07.2017 14:00 Üsküp 14.07.2017 18:00 250 KM
Üsküp 15.07.2017 11:00 Belgrad 15.07.2017 18:00 450 KM
Belgrad 16.07.2017 02:00 Budapeşte 16.07.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 17.07.2017 10:00 Viyana 17.06.2016 13:30 250 KM
Viyana 17.07.2017 19:30 Bratislava 17.07.2017 21:00 80 KM
Bratislava 18.07.2017 02:00 Prag 18.07.2017 09:00 350 KM
Prag 19.07.2017 10:00 Berlin 19.07.2017 15:00 350 KM
Berlin 19.07.2017 23:00 Giethoorn 20.07.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 20.07.2017 13:00 Amsterdam 20.07.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 21.07.2017 17:00 Brüksel 21.07.2017 20:00 210 KM
Brüksel 22.07.2017 01:00 Paris 22.07.2017 09:00 330 KM
Paris 22.07.2017 23:00 Barselona 23.07.2017 15:00 1040 KM
Barselona 24.07.2017 23:00 Cannes 25.07.2017 10:00 650 KM
Cannes 25.07.2017 18:00 Monte Carlo 25.07.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 26.07.2017 01:00 Pisa 26.07.2017 08:00 350 KM
Pisa 26.07.2017 10:00 Roma 26.07.2017 15:30 370 KM
Vatikan 28.07.2017 01:00 Venedik 28.07.2017 09:00 550 KM
Venedik 28.07.2017 16:00 Lübyana 28.07.2017 19:00 250 KM
Lübyana 29.07.2017 14:00 Zagreb 29.07.2017 17:00 200 KM
Zagreb 29.07.2017 22:00 Sofya 30.07.2017 10:00 800 KM
Sofya 30.07.2017 13:00 İstanbul 30.07.2017 23:00 550 KM
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 01.08.2017 20:00 Selanik 02.08.2017 09:00 650 KM
Selanik 02.08.2017 14:00 Üsküp 02.08.2017 18:00 250 KM
Üsküp 03.08.2017 11:00 Belgrad 03.08.2017 18:00 450 KM
Belgrad 04.08.2017 02:00 Budapeşte 04.08.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 05.08.2017 10:00 Viyana 05.06.2016 13:30 250 KM
Viyana 05.08.2017 19:30 Bratislava 05.08.2017 21:00 80 KM
Bratislava 06.08.2017 02:00 Prag 06.08.2017 09:00 350 KM
Prag 07.08.2017 10:00 Berlin 07.08.2017 15:00 350 KM
Berlin 07.08.2017 23:00 Giethoorn 08.08.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 08.08.2017 13:00 Amsterdam 08.08.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 09.08.2017 17:00 Brüksel 09.08.2017 20:00 210 KM
Brüksel 10.08.2017 01:00 Paris 10.08.2017 09:00 330 KM
Paris 10.08.2017 23:00 Barselona 11.08.2017 15:00 1040 KM
Barselona 12.08.2017 23:00 Cannes 13.08.2017 10:00 650 KM
Cannes 13.08.2017 18:00 Monte Carlo 13.08.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 14.08.2017 01:00 Pisa 14.08.2017 08:00 350 KM
Pisa 14.08.2017 10:00 Roma 14.08.2017 15:30 370 KM
Vatikan 16.08.2017 01:00 Venedik 16.08.2017 09:00 550 KM
Venedik 16.08.2017 16:00 Lübyana 16.08.2017 19:00 250 KM
Lübyana 17.08.2017 14:00 Zagreb 17.08.2017 17:00 200 KM
Zagreb 17.08.2017 22:00 Sofya 18.08.2017 10:00 800 KM
Sofya 18.08.2017 13:00 İstanbul 18.08.2017 23:00 550 KM
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 22.08.2017 20:00 Selanik 23.08.2017 09:00 650 KM
Selanik 23.08.2017 14:00 Üsküp 23.08.2017 18:00 250 KM
Üsküp 24.08.2017 11:00 Belgrad 24.08.2017 18:00 450 KM
Belgrad 25.08.2017 02:00 Budapeşte 25.08.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 26.08.2017 10:00 Viyana 26.06.2016 13:30 250 KM
Viyana 26.08.2017 19:30 Bratislava 26.08.2017 21:00 80 KM
Bratislava 27.08.2017 02:00 Prag 27.08.2017 09:00 350 KM
Prag 28.08.2017 10:00 Berlin 28.08.2017 15:00 350 KM
Berlin 28.08.2017 23:00 Giethoorn 29.08.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 29.08.2017 13:00 Amsterdam 29.08.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 30.08.2017 17:00 Brüksel 30.08.2017 20:00 210 KM
Brüksel 31.08.2017 01:00 Paris 31.08.2017 09:00 330 KM
Paris 31.08.2017 23:00 Barselona 01.09.2017 15:00 1040 KM
Barselona 02.09.2017 23:00 Cannes 03.09.2017 10:00 650 KM
Cannes 13.09.2017 18:00 Monte Carlo 03.09.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 04.09.2017 01:00 Pisa 04.09.2017 08:00 350 KM
Pisa 04.09.2017 10:00 Roma 04.09.2017 15:30 370 KM
Vatikan 06.09.2017 01:00 Venedik 06.09.2017 09:00 550 KM
Venedik 06.09.2017 16:00 Lübyana 06.09.2017 19:00 250 KM
Lübyana 07.09.2017 14:00 Zagreb 07.09.2017 17:00 200 KM
Zagreb 07.09.2017 22:00 Sofya 08.09.2017 10:00 800 KM
Sofya 08.09.2017 13:00 İstanbul 08.09.2017 23:00 550 KM
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 11.07.2017 20:00 Selanik 12.07.2017 09:00 650 KM
Selanik 12.07.2017 14:00 Üsküp 12.07.2017 18:00 250 KM
Üsküp 13.07.2017 11:00 Belgrad 13.07.2017 18:00 450 KM
Belgrad 14.07.2017 02:00 Budapeşte 14.07.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 15.07.2017 10:00 Viyana 15.06.2016 13:30 250 KM
Viyana 15.07.2017 19:30 Bratislava 15.07.2017 21:00 80 KM
Bratislava 16.07.2017 02:00 Prag 16.07.2017 09:00 350 KM
Prag 17.07.2017 10:00 Berlin 17.07.2017 15:00 350 KM
Berlin 17.07.2017 23:00 Giethoorn 18.07.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 18.07.2017 13:00 Amsterdam 18.07.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 19.07.2017 17:00 Brüksel 19.07.2017 20:00 210 KM
Brüksel 20.07.2017 01:00 Paris 20.07.2017 09:00 330 KM
Paris 20.07.2017 23:00 Barselona 21.07.2017 15:00 1040 KM
Barselona 22.07.2017 23:00 Cannes 23.07.2017 10:00 650 KM
Cannes 23.07.2017 18:00 Monte Carlo 23.07.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 24.07.2017 01:00 Pisa 24.07.2017 08:00 350 KM
Pisa 24.07.2017 10:00 Roma 24.07.2017 15:30 370 KM
Vatikan 26.07.2017 01:00 Venedik 26.07.2017 09:00 550 KM
Venedik 26.07.2017 16:00 Lübyana 26.07.2017 19:00 250 KM
Lübyana 27.07.2017 14:00 Zagreb 27.07.2017 17:00 200 KM
Zagreb 27.07.2017 22:00 Sofya 28.07.2017 10:00 800 KM
Sofya 28.07.2017 13:00 İstanbul 28.07.2017 23:00 550 KM
Kalkış Yeri Hareket Saati Varış Yeri Varış Saati Kilometre
İstanbul 02.08.2017 20:00 Selanik 03.08.2017 09:00 650 KM
Selanik 03.08.2017 14:00 Üsküp 03.08.2017 18:00 250 KM
Üsküp 04.08.2017 11:00 Belgrad 04.08.2017 18:00 450 KM
Belgrad 05.08.2017 02:00 Budapeşte 05.08.2017 10:00 400 KM
Budapeşte 06.08.2017 10:00 Viyana 06.08.2016 13:30 250 KM
Viyana 06.08.2017 19:30 Bratislava 06.08.2017 21:00 80 KM
Bratislava 07.08.2017 02:00 Prag 07.08.2017 09:00 350 KM
Prag 08.08.2017 10:00 Berlin 08.08.2017 15:00 350 KM
Berlin 08.08.2017 23:00 Giethoorn 09.08.2017 09:00 610 KM
Giethoorn 09.08.2017 13:00 Amsterdam 09.08.2017 15:00 130 KM
Amsterdam 10.08.2017 17:00 Brüksel 10.08.2017 20:00 210 KM
Brüksel 11.08.2017 01:00 Paris 11.08.2017 09:00 330 KM
Paris 11.08.2017 23:00 Barselona 12.08.2017 15:00 1040 KM
Barselona 13.08.2017 23:00 Cannes 14.08.2017 10:00 650 KM
Cannes 14.08.2017 18:00 Monte Carlo 14.08.2017 20:00 60 KM
Monte Carlo 15.08.2017 01:00 Pisa 15.08.2017 08:00 350 KM
Pisa 15.08.2017 10:00 Roma 15.08.2017 15:30 370 KM
Vatikan 17.08.2017 01:00 Venedik 17.08.2017 09:00 550 KM
Venedik 17.08.2017 16:00 Lübyana 17.08.2017 19:00 250 KM
Lübyana 18.08.2017 14:00 Zagreb 18.08.2017 17:00 200 KM
Zagreb 19.08.2017 22:00 Sofya 19.08.2017 10:00 800 KM
Sofya 19.08.2017 13:00 İstanbul 19.08.2017 23:00 550 KM

 

– 17 Ekim 2017’da başlayan başvurularımız kontenjanlarımız dolana kadar devam edecektir.
– Başvurular 7 gün içinde değerlendirilir.
– EYOBÜS başvurusu yaparken aynı zamanda eyobus.com.tr adresine üye olmuş olursunuz. Ve başvuru sürecini adım adım kendi profilinizden takip edebilirsiniz.
– Kabul edilmeniz durumunda SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.
– Kabulünüzün ardından 7 gün içinde sisteme giriş yapıp katılımınızı onaylamanız veya iptal etmeniz gerekmektedir.
– Sözleşmenizi onayladıktan sonra evraklarınızı tarayıp, sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
– Evraklar incelendikten sonra bir eksiklik veya hata yoksa onaylanır. Onaylanmasının ardından son olarak evraklarınızın orijinallerini EYOBÜS ofisine kargolamanız gerekmektedir. Kargo takip bilgilerinizi sisteme girmeniz halinde ofisimizden ulaştığına dair kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.

 

Hollanda için nereden anlatmaya başlamalı? Ülkedeki özgürlüklerden, doğa harikası köylerinden, ya da eşsiz bisiklet trafiğinden mi? Birçok güzelliği içinde barındıran ülke ve bu ülkenin eşsiz başkenti Amsterdam. Öncelikle eşsiz bisiklet trafiğinden bahsedelim. Amsterdam’da motorlu taşıttan daha çok göreceğiniz şey bisikletler olacak. Şehirde ulaşımın büyük kısmı bisikletlerle yapılıyor, yollar buna göre düzenlenmiş. Siz de bisiklet kiralama yöntemini kullanarak bu şehri en güzel şekilde gezebilirsiniz. Lalesiyle ve çiçeğiyle de ünlü bu şehirde renkli çiçeklerle renklendirilmiş caddelerden geçeceksiniz. Bu şehri gezmenin en iyi yollarından biri de feribotlar. Kanallarla çevrili bu şehri keyifli gezme alternatiflerinden birisi. Şehirdeki tramvay ağı sizi haritada istediğiniz yere götürebiliyor. 200’den fazla resim, yüzlerce taslak çalışmasıyla Vangogh müzesi, 1400’lü yıllardan günümüze birçok resmi içinde barındıran Rijks Museum(Devlet Müzesi), bira severler için Heineken Experience müzesi, Anne Frank Müzesi amsterdamın önde gelen ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Bunlara ek olarak DeWallen bölgesinde RedLight District eğlence için merkezi yerlerden Amsterdam’da. Burada amsterdama özgü olan yiyeceklerden, her köşe başında bulabileceğiniz patates kızartması satan küçük dükkânlar. Ve Madame Tussauds Müzesi de bu şehre renk katan yerlerden; balmumu ile yapılmış dünyaca ünlü birçok ismin heykeli bulunmakta burada.

Eyobus Avrupa Turu

Hollanda’nın belki de Avrupa’nın en huzurlu duraklarından biri olan Giethoorn, kendine has yeşili, kanalları ve dünyanın en tatlı evleriyle kimilerine göre Kuzey’in Venedik’i kimilerine göre ise Hobbitler köyü olarak adlandırılıyor. Arabaların giremediği, sokakları olmayan bir köy Giethoorn. Eski ve yeni olarak ikiye bölünmekte ve önceden eski kısımda tek ulaşım yolu sandallar kullanılıyormuş. Şimdi ise sadece bisiklet yolu mevcut ek olarak. Salt köprüler üzerinden ulaşılabilen evlerin çoğu, minik adaların üzerine inşa edilmiş.

Makedonya ismi Yunanistan’ın Makedonya bölgesi ile karıştırılmakta ve bu sebeple de Yunanistan ve Makedonya arasında diplomatik krizlere yol açmaktadır. Yunanistan ülkenin bu ismini değiştirmesini talep etmektedir.

Eyobus Avrupa Turu

Makedonya’nın başkenti Üsküp, balkanlarda Türk izleri taşıyan ve hala az da olsa Türklerin de yaşadığı şirin bir kent. Kentin simgesi Vardar nehri üzerindeki Taş Köprüsü, eski Osmanlı çarşısı ve camileriyle gerçekten de size bir Anadolu şehrinde olduğunuz izlenimi vermekte. Üsküp ya da Makedon mutfağı bizlere hiç uzak değil. Bu mutfakta ilk akla gelen yemeklerin başında börek gelir. Arnavut böreği olarak da bilenen börekler oldukça lezzetlidir. Bir diğer önemli lezzet de köftesi. Kebap diye adlandırılır bu bölgede, bizim İzmir köftemize benzerliğiyle dikkat çekmekte ve yanında yiyebileceğiniz balkan baharatlarıyla tatlandırılmış kuru fasulyesiyle birlikte servis edilir. Özellikle Eski Çarşı’da meşhur köfteciler var.

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti ve 1. Milyondan fazla nüfusa sahip en büyük şehri. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş bir şehir olan Belgrad, Avrupa’nın en eski şehirlerinden birisi ve eski çağlardan günümüze doğu ve batı arasında önemli bir geçiş güzergâhı görevi görmektedir. Çok değil 1999 yılında savaş içinde olmuş ve NATO uçakları tarafından bombardımana maruz kalmış ve 2006 yılında Karadağ ve Sırbistan ayrı devletler olarak bağımsızlık ilanlarıyla Sırbistan’ın başkenti olmuştur.

Eyobus Avrupa Turu

Şehirde yapılabilecek aktiviteler arasında Kalemegdan Parkı ziyareti ve bu parkın içinde Belgrad Kalesini ziyaret edebiliriz. Bu meydandan Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği alanı görülüp, müthiş bir gün batımı manzarasıyla karşılaşılmakta. Şehrin ana alışveriş merkezi olan Knej Mihajlova caddesinde alışveriş yapabilir, aynı zamanda şehrin en eski mimari yapıtlarını bu cadde üzerinde görmek mümkün. Nicola Tesla müzesi ziyaret edilmesi gereken bir diğer mekân. Eğlence için ise, Scaderlija, canlı balkan müzikleriyle kafe ve restoranlarıyla eşsiz bir bölge. Arnavut kaldırımlarının süslediği sokaklarda eğlence hayatı aralıksız devam etmekte.

Tuna Nehri’nin iki kıyısında kurulmuş olan Buda ve Peşte isimli iki şehrin birleşmesi, bugün Avrupa’nın sayılı başkentlerinden biri olan Budapeşte’yi karşımıza çıkartıyor. Bu keyifli şehir bir zamanlar Doğu Blokunun Paris’i olarak adlandırılmış. Tarihinde Moğolların, Osmanlı’nın, Habsburg hanedanlığının egemenliği altında yer almış, bunlarla da bitmemiş yakın tarihte Rum istilasına, Nazi işgaline ve Rusların şehre girişine de tanıklık etmiş ama sonunda tam bağımsızlığına kavuşmuş bu güzel şehir. Bugün Macaristan’ın başkenti olan bu şehir yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip ve devamlı gelişmekte olan bir şehir. Budapeşte, bir turistik aktiviteyi kültürel ve eğlence olarak ayırt etmemenizi sağlayan bir şehir. Mimari ve sanatsal birçok yapının yanı sıra, gece kulüpleri ve kafeleri oldukça meşhur ve günün her saatini dolu geçirme imkânı sağlıyor size. Tuna nehrinin böldüğü Buda VE peşte kısımları, her iki yanda da güzel aktiviteler yer almakta. Buda bölgesinde ziyaret edeceğiniz tepeler hem tarihi önünüze getiriyor, hem de muhteşem bir tuna nehri manzarası sunuyor size. Gallert ve Şato Tepelerini mutlaka ziyaret etmeli burada. Şehrin Peşte tarafına geçtiğinizde ise sizleri alışveriş caddeleri karşılıyor bizi. Şehrin daha hareketli kısmını Peşte sağlıyor. Burada da Kahramanlar Meydanı, Aziz Stephan Kilisesi ve ulusal müze gezilebilecek yerler.

Eyobus Avrupa Turu

Buda ve peşte arasında geçişi sağlayan köprüler ise şehre farklı bir güzellik katmakta. Birkaçı yaya için de açık olan köprülerden nehrin iki yakasına yürümek ve fotoğraflar çekilmek çok keyifli.

Avrupa’nın kültür başkenti Viyana 2 milyonluk nüfusuyla Avusturya’ya da başkentlik yapıyor. Kültür sanat deyince akla ilk gelen şehirlerden Viyana. Tarihinde birçok hanedanlığın ev sahipliği yaptığı bu şehirde Romalılardan Habsburg Hanedanlığına uzanan zengin bir mimari yapı bulunmakta. Modern ve düzenli kent planlamasıyla da birçok turistin uğrak yerlerinden birisidir Viyana. Bu sanat şehrinde yapabileceğiniz şeylere sarayları ziyaretle başlayabilirsiniz. Avusturya’nın bağımsızlığının imzalandığı Belvedere Sarayı, yüzyıllarca Habsburg İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olan Habsburg Sarayı ve günümüzde dahi Avusturya hükümetinin özel davetleri için kullandığı, Mozart’ın konser verdiği Avrupa’nın en görkemli saraylarından olan Schönbrunn Sarayı turistler için biçilmiş kaftan. Bu sarayların içlerinde de dâhil olmak üzere sanat, düşünce, müzik, tarih ve daha birçok müzeye ziyaret gösterebilirsiniz. Antik Yunan, Roma, Mısır, Ortaçağ ve Rönesans dönemine ait çok sayıda eserin bulunduğu Sanat Tarihi Müzesinde sanata, son 5 yüzyılda geçen savaşlardaki malzemelerin sergilendiği Arsenal Müzesi ziyareti ile Avrupa’nın savaş tarihine, Leopold Müzesi ziyaretinizle Avrupa’nın modern sanat anlayışına ve Freud müzesi ziyaretinizle düşüncenin tarihine yolculuk etme imkanı bulabilirsiniz.

Eyobus Avrupa Turu

Küçük bir Avrupa ülkesi olan 5.5 milyonluk bu ülkenin yaklaşık yarım milyon nüfuslu başkenti ve aynı zamanda parlamentosu, devlet binaları, üniversiteleri, müzeleri ve tiyatroları ile Slovakya’nın siyasi ekonomik ve kültürel merkezidir. 1993 yılına kadar Çek Cumhuriyeti ile Çekoslovakya’yı oluşturan bu küçük ülke, günümüzde Avrupa Birliği bölgesindedir ve bir bakıma Germen ile Slav halklarının kesişme noktasıdır. Şehir bu kozmopolit yapısını hala sürdürmektedir. Şehirde görülmesi gereken yapılar genelde Old Town bögesinde yer almakta. 85 metre yükseklikteki Bratislava Kalesi, hem şehri hem de Tuna Nehrini tepeden seyir imkânı sunuyor bize. Arnavut Kaldırımlarıyla döşeli Hlavne Namesti meydanından Old Town’a giriş yaptığınızda birçok insan tasvirli heykel göreceksiniz. Bratislava heykeller şehri olarak adlandırılmakta. Bunlardan en önemlileri Caddede kanalizasyondan kafasını çıkarıp etrafı seyreden The Watcher – ‘Man at Work’ heykeli, Fransız konsolosluğu önündeki Napolyon heykeli bunlardan bir kısmı.

Eyobus Avrupa Turu

Prag, Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti ve Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri. Vltava Nehri’nin ortasından geçtiği bu şehir köprüleri, kanalları, mistik havası, mimari eserleri ve orta çağ esintileri ile tanınmakta. Prag gündüzleri tarih dolu bir gün yaşarken gece de eğlenceye doyabileceğiniz bir şehir. Gece hayatı çok hareketli, sokakları boş kalmayan bu şehirde birçok gece aktivitesi bulmanız mümkün. Turistik rotaların başında gelen Astronomik saat ziyaretiyle Old Town’a girişi yapabilir, devamında Yahudi Mahallesini ziyaret edebilirsiniz. Charles Bridge üzerinden Vltava Nehrini geçebilir, Prag kalesini ziyaret edebiliriz. Aynı zamanda kale içerisinde gotik mimarisiyle ünlü Aziz Vitus Katedrali ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Şehrin bu kısmında gezmek aslında oldukça kolay, yol üstünde birçok eser ve turistik aktivite ile karşılaşabilirsiniz. Köprüden geçtiğiniz anda Kafka müzesi sizi kendisine çekecek, ardından barışın sembol isimlerin John Lennon anısına yapılan Lennon Wall’u ziyaret edebilir renkli fotoğraflar edinebilirsiniz.

Eyobus Avrupa Turu

İkinci Dünya Savaşında ağır bombardımana maruz kalan, 28 yıl boyunca Utanç Duvarı olarak adlandırılan Berlin Duvarı ile ikiye ayrılmış şehir, kısa sürede kendini toparlayarak Avrupa’nın sayılı modern şehirlerinden birisi olmuş. Büyük meydanları, geniş caddeleri, görkemli binalarıyla Berlin, moda, sanat, kültür, politika ve alışveriş gibi birçok alanda gezginlerin ilgisini çekmekte, her zevkinize uygun bir tur yaşayabilirsiniz Berlin’de. Berlin’de gezilecek birçok merkezi meydanın yanı sıra, Savaş müzeleri Anıt mezarlıklar ve ünlü alışveriş caddeleri bulunmakta. Bunlardan en popüler olanı Alexandr Platz, çevresindeki mağazalar ve meydanın tarihte bir çok gösteriye ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Şehrin gelişmiş toplu taşıma ağını kullanarak birçok müze ve turistik aktiviteye hızlı ulaşma imkânı da bulabilirsiniz.

Eyobus Avrupa Turu

Selanik Yunanistan’ın ikinci en büyük ve en kalabalık şehirlerinden. Şehre ayak bastığınız andan itibaren kordon boyuyla birlikte İzmir’e benzerliğiyle dikkatinizi çekecek burası. Yunanistan Makedonya’sının merkezi olarak geçmekte Selanik ve Yunanistan için önemi oldukça büyük. Selanik’in bizim için de önemi yadsınamaz, Mustafa Kemal’in doğduğu şehirde ilk ziyaret noktamız Atatürk’ün evi olmakta. Aynı zamanda Türk konsolosluğu olarak da görev yapılmakta bu binada. Şehrin kordon boyu olan kısmı en hareketli kısmıdır, bu bölgeyi çevreleyen kafeler, restoranlar ve eğlence mekânlarıyla ünlü bir bölge burası. Onun haricinde gezilecek yer listesini; Aya Dimitros kilisesi, Beyaz Kule, Selanik Kalesi, birçok ünlü meydanı olarak sıralayabiliriz.

Eyobus Avrupa Turu

Aynı anda Avrupa Birliği’ne, NATO’ya ve Belçika’ya başkentlik eden şehir Brüksel. Bu önemli sıfatları dolayısıyla birçok turistin uğrak yeri olmakla birlikte, şehir planlaması ve şehrin tarihi dokusu da oldukça ilgi çekici kılıyor bu şehri. Şehrin en görkemli meydanı olan Grande Palace’a çıkıyor bütün yollar. Çevresindeki kafeler, alışveriş imkânı sunan mağazalar ve görkemli binalar süslüyor bu meydanı. Meydanın güzelliği o a kadar önemli ki, UNESCO dünya mirasları listesinde yer almakta. Belçika’yı ve de Brüksel’i tanınır yapan bir diğer unsur da ‘İşeyen Çocuk Heykeli’(Manneken-Pis) 1619’da yapılan bu eser hala korunmakta ve bu şehrin sembolü olarak kullanılmakta. Tişört baskılarından magnetler, çikolata kabartmalarına her yerde bu figürü görmek mümkün. Bu heykelle birlikte, Grande Palace çevresinde Hotel DeVille gotik mimari tarzıyla önümüzde belirecek. Öyle ki meydanın en göz alıcı binalarından Hotel DeVille.

Eyobus Avrupa Turu

Modanın, lüksün, romantizmin, Fransa’nın başkenti Paris. Dünyanın önde gelen şehirlerinden birisi, hem kültürel hem de ekonomik büyük bir öneme sahip Paris şehri. Alexandre Gustave Eiffel tarafından 1889 yılında inşa edilen Eyfel kulesi çevresinde, birçok müze ve alışveriş seçenekleriyle, görkemli mimariyle çevrelenmiş şehir. Eyfel kulesi sadece bir kule değil, çevresindeki parklarla aynı zamanda bir yaşam alanı sunuyor Paris halkına ve turistlere. Hristiyan aleminde özel yeri bulunan birçok kilise ve katedral yer almakta Paris’te. Bunların başını çekenler arasında Notre Dome Kilisesi, Sainte Chapelle, Sacre Coer gibi eserlere ev sahipliği yapmakta. Champ-Elyess, Türkçe tabir edecek olursak, Şanzelize. Alışverişe doyacağınız bu tatlı caddede her şeyi bulmak mümkün. Dünyanın en büyük saraylarından biri olan Versay sarayını, yine dünyanın en büyük müzelerinden olan Louvre müzesi, Orsay müzesi, Picasso müzesi gibi ziyaret edebileceğimiz birçok müze ve bu müzelerin içerisinde dünya sanat tarihine damga vurmuş isimlerin eserleri yer almakta.

Eyobus Avrupa Turu

Eşsiz sahil şeridiyle, kırmızı halısıyla Cannes, sanatseverler için en bilindik şehirlerden. Cannes film festivali başta olmak üzere birçok festivale ev sahipliği yapmakta. Cannes sahilleri, su sporları için oldukça ideal. French Riviera’sının en uğrak yerlerinden Cannes bölgesi. Lüks ve ihtişamın boy gösterdiği sahil şeridinin yanı sıra, tarih ve romantizmin boy gösterdiği eski şehir kısmını da gezebilirsiniz.

İspanya’nın ikinci büyük şehri ve Katalunya özerk bölgesinin başkenti. İspanya’nın Akdeniz kıyısındaki en önemli liman şehri aynı zamanda. Bir çok turistin Avrupa rotasına eklediği Barcelona, kültür, turizm, yeme-içme ve eğlence gibi her alanda tatmin edici bir deneyim sunmakta. Bir sanatçının tek bir binası değil, koca şehrini göreceksiniz. Şehrin her noktasında Gaudi’nin sanatsal dokunuşunu göreceğimiz bir şehir Barselona.

Barselona tarihi İspanya tarihinden daha eskiye dayanmaktadır, bu açıdan da tarihe ilgi duyan birçok gezginin uğrak noktası olmakta, 13. Yüzyıldan kalma katedralleri, geçmiş yüzyıllardı takip edebileceğiniz bölgeler(Bari Gotic), Montjuic Katedrali gibi mekânlar tarihe bir ışık tutuyor.

Barselona’da sanat, her köşesi mimari sanat eserleriyle dolu şehir içinde birçok farklı müze de bulundurmakta. Bunların başında iki binin üzerinde eserini burada hayata geçiren Picasso’nun eserlerinin sergilendiği Picasso Müzesi, ünlü Katalan ressam Joan Mironun sürrealist eserlerinin sergilendiği kendi adını taşıyan müze, ve Salvador Dali’nin doğduğu şehirde, Onun müzesine gitmeden olmaz.

Eyobus Avrupa Turu

Alışveriş için de birçok renkli seçenek sunuyor Barselona. LaRambla alışverişin kalbinin attığı yer. Eixample, Passeig de Gracia, Diagonal mar ve Barcelona Glories şehrin diğer alışveriş için keyifli noktalarından.

Eğlence için ise başta Barselona sokakları olmak üzere, gece hayatı da oldukça renkli barselona’da. Yalnızca 1250 metre uzunluğundaki La Rambla caddesinde yürürken sağlı sollu cadde aralarında birçok kafe ve bar, cadde üzerinde de sokak sanatçıları ve müzisyenler mevcut. Montjuic tepesine çıkarak şehrin en güzel manzarasını izleyebilirisiniz.

Estetik açıdan Gaudi’nin birçok eserinin şehrin köşelerini süslediğini belirtmiştik, bunlardan UNESCO dünya mirası listesinde olan Guel Park, Bitmeyen kilise ve Gaudi’nin en önemli eserlerinden olan Sagrada Familiya, Casa Mila, Casa Battlo bunların en önde gelenleri.

Dünya’nın en küçük ikinci devleti aynı zamanda bağımsız prenslik. Metrekareye düşen nüfus yoğunluğu açısındansa lider bir ülke Monako. Başkenti MonacoVille, prenslik sarayını görebilir askerlerin nöbet değişimini bekleyen kalabalığına siz de katılabilirsiniz. Başkentten bir diğer önemli şehir olan MonteCarlo’ya yürüyerek inmenin keyfini yaşamanız gerek. Bir km bile olmayan mesafede, dünyaca ünlü pilotların Formula1 araçlarının geçtiği piste ayak basacaksınız. Yürüyüş yolu boyunca sahil kenarında birçok yat tekne ve kumarhaneler görecek, lüksün ne derece yüksek olduğunu burada anlayacaksınız.

Eyobus Avrupa Turu

İtalya’nın 4 buçuk milyon nüfuslu başkenti. Tarihi geçmişi, antik kalıntıları ve kültürel zenginliği ile en gözde turistik kentlerden biri olma özelliğini taşımakta. Aynı zamanda Roma, İtalya’nın nüfusu en kalabalık ve yüzölçümü en geniş şehridir. Tarihi kalıntılar, korunan binalar adeta sizi bir açık hava müzesinde hissettiriyor.

Gladyatör ve vahşi hayvanların dövüştürüldüğü bir amfi tiyatro, KOLEZYUM. Romanın eski tarihine ait geçmişi hafızalarda tutan bir simge Kolezyum. Kentin en pahalı alışveriş mağazalarının, dünyaca ünlü markaların bulunduğu bölgelerden birisi Piazza Spagna, Türkçe adıyla İspanyol Merdivenleri. Tüm dünyada Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi, Antik Roma’dan kalma eserlerden olan Pantheon, Vittorio Emanuel Anıtı, Trastevere, Avantine tepesi ve Piazza Del Popolo Roma’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

Eyobus Avrupa Turu

Roma ulaşım konusunda oldukça rahat, metro ağı ile birçok noktaya küçük aktarmalar yaparak ulaşabilirsiniz.

Kanalları, gondolları, köprüleri ve meydanlarıyla gönüllerde taht kuran şehir Venedik. Doğal güzellikleri dışında Venedik sahip olduğu dini yapılar, müzeler ve bölgeler ile de dikkat çeken bir şehir. Şehri adeta iki parçaya bölen Büyük Kanal ve çevresinde yer alan tarihi yapılar görülmesi gereken yerlerinde başında geliyor. Rialto Köprüsü buradaki en dikkat çekici yapı. Tarihi şehrin turistik merkezi ise San Marco Meydanı. Meydan çevresinde birçok önemli yapı var; San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı ve Aziz Mark’ın Çan Kulesi gibi.

İtalya seyahati planlayan herkesin rotasına kattığı, dünyanın dört bir yanından herkesi ağırlayan bir şehir Pisa. İtalya’ nın kuzeyinde bulunan bu küçük şehir aslında ününü, Pisa kulesi yani herkesin bildiği eğik kule, katedral ve İtalya’nın en büyük vaftizhanesini bulunduran Mucizeler meydanından ( Piazza del Miracolide ) almaktadır. Bu yüzden Pisa’dan söz ediyorsanız aslında mucizeler meydanından bahsediyorsunuz demektir.

Vatikan, İtalyanın başkenti Roma’da yer almaktadır. Ancak bağımsız bir ülke statüsünde olan bu devlet, aynı zmanada dünyanın en küçük ülkesidir. Katoliklerin yönetim ve ruhani merkezidir bu ülke. Metro ile hatta isterseniz yürüme mesafesinde olan Vatikana ulaşım çok kolay. Müze kısmı ve normal girilip gezilebilecek ayrı kısımları mevcut.

Eyobus Avrupa Turu

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, ülkenin kültürel, ekonomik ve yönetsel merkezidir. Eski ve yeni kent olarak iki bölümden oluşan Ljubljana Şehrin temizliği ve korunmasıyla, nehir kenarında bulunan şirin kafe ve restoranlarıyla oldukça güzel bir şehir. Şehir, Save ve Ljubljanica nehirleri üzerinde kurulmuştur. Bu sebeple kanolarla teknelerle bir tur yapıp lübyanayı gezme şansı elde edebilirsiniz. Bunların haricinde, Lübyana nehrinin taraflarını birbirine bağlayan köprüler meşhurdur. Lübyana keyifli bir yürüyüş ile gezebileceğiniz, ve bundan büyük keyif alabileceğiniz nadide yerlerden. Lübyana kalesi güzel bir şehit manzarası sunmakta.

Eyobus Avrupa Turu

Eski bir Orta Avrupa şehir görünümünde olan Zagreb, Barok stili evleri, dar sokakları, geniş meydanları, Arnavut kaldırımları, sarayları, yeşil alan ve parkları, sokak pazarları, müzeleri ve tarihi eserleri ile gününüzü doldurabileceğiniz bir şehir. Şehir içinde ulaşım oldukça kolay, tramvaylarla sağlanmakta ve birçok yol araç trafiğine kapalı olduğundan keyifli yürüyüşlerle de şehri gezmeniz mümkün. Şehrin en hareketli yerlerinden Dolac Pazarı size güzel bir alışveriş deneyimi sunuyor. Işıklandırmalarıyla Ban Jelacic Meydanı ilgi çekiyor, birçok turistik mekân da bu meydan çevresinde yer almakta yine.

Eyobus Avrupa Turu

Bulgaristan’ın başkenti Sofya, hareketli bir Doğu Avrupa başkenti olan şehir, güzel Ortodoks kiliseleri, Avrupa ve Komünist tarzı mimarisi, eğlencesiyle görülmeye değer bir kent. Ayrıca ülkenin en büyük kentidir. Sofya’da gezilmesi gereken önemli yerlerin başını Alexander Levski Katedrali çekiyor, ardından Aziza Sofia Kilisesi, Ulusal arkeoloji Müzesi, Kodi Seyfullah Efendi Camii ziyaret edilmesi gereken turistik mekânlardan.

Eyobus Avrupa Turu

Kullanıcı Paneli

Bütün EYOBUS katılımcıları için özel kullanıcı paneli mevcut olup sosyal medya hesabınızla direk giriş yapabilir ya da kısa sürede kayıt olabilirsiniz. Başvuru sürecinizi takip etmeniz ve tur seçiminiz yapmanızda yardımcı olacak bu sistem aynı zamanda vize sürecinizi de kolaylaştıracak, gerekli ve eksik evrakların takibini çok daha rahata yapabileceksiniz. Bu kullanıcı paneli sayesinde evraksal olarak da hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan, ofis ile katılımcı arasındaki iletişimin sürekli aktif kılınmasına yardımcı olur. Ödeme planınızı bu panelden takip edebilir aynı zamanda ödemenizi de güvenli bir şekilde kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.


Vize İşlemleri

Yolculuğumuz öncesi vize işlemleri hakkında hepinizin aklında soru işareti olan şeyler ile ilgili bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz. – Eyobus programlarına katılabilmeniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Program dahilinde Schengen bölgesine bir çok kez giriş çıkış yapacağımız için sadece ‘çok girişli Schengen Vizesi ‘almamız gerekmektedir. – Schengen Vize ücreti 140 EURO’dur.

Eyobus Vize departmanı alanında profesyonel kişilerden oluşan, çözüm odaklı, güvenilir ve işlemlerinizi kısa sürede sonuçlandırmaya çalışan vize ekibimizdir.

2016 ve 2017 yıllarında Eyobus Vize departmanı ile başvuru yapan ortalama 1200 katılımcının %99‘unun vizesi olumlu sonuçlanmıştır.

Eyobus Vize Departmanı’ ile başvuru yapmanızın bir avantajı, istenen belgeleri eksiksiz ve hatasız göndermenize rağmen vizeden red alınması durumunda, katılım ücretinin %10’u kesilerek geri kalanı 15 gün içerisinde katılımcıya iade edilir.

Vize işlemlerinizi bireysel olarak da gerçekleştire bilirsiniz. Ancak vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, tur bedelinin iadesi yapılmayacaktır.

Vize başvuru işlemleriniz tura katılmadan 2 ay önce başlatılır. Tarafınıza göndereceğimiz evrak listenizi hazırlamaya başlarken aklınıza takılan soruları kurumumuzu arayıp ‘Vize departmanı’ ile iletişim kurup çözebilirsiniz.

Başvurular ; ‘VFS Global Vize Hizmetleri’nin ikametgahınıza göre değişiklik gösteren şehirlerdeki başvuru noktalarından, katılımcının bizzat gelmesi ile yapılır.

Hazırlamış olduğunuz evrakları size verilen Eyobus Vize departman’ı merkezine kargolamanız gerekmektedir.

Gönderdiğiniz evraklar ekibimiz tarafından tek tek kontrol edilir. Kontrol edildikten sonra evraklarınızda eksik veya hata varsa size bildirilir ve eksiklerinizi tamamlamanız için ek süre verilir. Zamanında göndermeyen katılımcılara tüm evrakları geri gönderilir ve başvurusuna bireysel olarak devam etmesi gerekmektedir.

Vize başvuru tarihleriniz konsoloslukların belirlediği süre içerisinde yapılmaktadır ve konsolosluğun grup başvuruları için vermiş olduğu tarih aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Vize randevu tarihleri seyahat gününden 30-45 gün önce olacak şekilde ayarlanacaktır. Randevuya katılımcının bizzat gitmesi gerekmektedir.

Vize ücreti 140 Euro’dur.

Eyobus Vize departmanı, randevu gününde evraklarınızı teslim edip, sizinle ilgilenecektir.

Başvurunuz konsolosluğa değil, konsolosluğun belirlediği VFS Global Vize Hizmetleri’nde yapılmaktadır. Yani görüşmeniz mülakat ya da yabancı dilde olmayacaktır. Evraklarınızı teslim edip parmak iziniz alınacaktır.

Eyobus Vize departmanı; vize işlemlerinin her aşamasında size adım adım yardım edecek ve işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.


Kimler Katılamaz?

– 18-30 yaş aralığında olmayanlar – Üniversite öğrencisi veya mezunu olmayanlar – Hangi ülkelere uçakla gidilecek diye soranlar – Hayali olmayanlar – Parasıyla değil mi tavrında olanlar – Farklı organizasyonlarla karıştıranlar – Seçilmek için araya birini sokanlar


Bavul ve Sırt Çantası Hakkında:

Avrupa Turu içib her katılımcının bir orta boy valiz ve sırt çantası alma hakkı vardır. Katılımcılar orta boy ölçülerde bavul getirebilmektedir.

Orta Boy Valiz Ölçüleri: 60 x 45 x 25 cm


Fiyat Politikası

EYOBUS fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite ve fiyat değerlendirmesini göz önünde bulunduran bir yol izler. Karşılaştırmalı değerlendirmede en uygun fiyatı vaat eder.

EYOBUS 2013 yılından günümüze toplamda düzenlediği 26 Avrupa turu ve 1800’e yakın katılımcısının geri dönütlerinden edindiği tecrübe ile nitelikli Avrupa turları düzenlemeye devam etmektedir.

Kaçak acenta faaliyetlerinin karşısında olup, TÜRSAB belgeli ve TÜRSAB garantisi altında turlar düzenlemektedir.

EYOBUS Turizm A.Ş. Türkiye seyahat acentalar birliği (TÜRSAB) bünyesinde bulunan, A grubu bir seyahat acentasıdır. EYOBUS aracı bir şirket değildir.

TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile turunuz ve tüm haklarınız güvence altındadır.

EYOBUS tur programı sırasında konaklama yapılacak otelleri özenle seçer. Katılımcıların rahat etmesi için çoğunlukla 2 kişilik odalarda, şehir merkezine ulaşımın kolay olacağı konumları tercih eder.

2013’den bu yana aralıksız çalıştığımız otobüs firmamızla, EYOBUS’ün talep ettiği ve belirlediği şoförlerle çalışma geleneği sürdürülmektedir.

EYOBUS katılımcılar için online platformda başvurular alır ve online ödeme sistemiyle sizi farklı yöntemlerle uğraştırmaz. Bilgileriniz kaydedilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Eyobus Avrupa Turu katılım ücreti 990 Euro’dur. Dilerseniz bu miktarı kredi kartınıza taksitlendirebilir ya da kullanıcı panelinize girerek taksit planı oluşturabilir ve aylık ödemenizi havale ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Tek bilet türü bulunup, ‘standart Bilet’ olarak adlandırılmaktadır. Belli tarih aralıklarında belli kesintilerle koşulsuz iptal ve iade hakkı verilir. – 90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde sadece %10 kesinti – İstenilen evrakları sağlamanıza rağmen vizeden ret almanız durumunda %10 kesinti yapılarak ücret iadesi geçekleştirilir. – Sözleşme imzalayan katılımcının, imza gününden itibaren 7 gün cayma hakkı vardır ve ödemiş olduğu tüm ücret iade edilir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.