Anlamı ve amacı yoksa her yolculuk yorucudur. Özgürlüğe yolculuğunuzda da mutlaka yorulacaksınız ama bunlar sizi çok yıpratmayan, tatlı yorgunluklar olarak kalacak. Otobüs yolculuğunu konforlu hale getiren en önemli öge elbette ki otobüstür. Şirketimiz en fazla 2 yaşında otobüslerle çalışmayı prensip haline getirmiştir. Otobüsler tam donanımlıdır. Yolculuğumuzdaki ikinci önemli öge de bizce yollar. Gitmiş olduğumuz 18 ülkenin en az 15’inde çok rahat yollar ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Yolculuğunuz boyunca birçok kere otobüste olduğunuzu bile unutacaksınız
Koltuk numaranız kura ile belirlenmektedir. Ancak kuraya koltuk arkadaşınızı birlikte katılmaktasınız. Her sonuçta ikili numaralar bulunmaktadır. Bu yüzden istediğiniz kişi ile oturabilirsiniz.
Otobüste yaklaşık 1 ton yani 5000 adet bardak su mevcuttur. Bu da otobüs içinde sınırsız ve ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Yolculuğunuzu daha keyifli ve sağlıklı hale getirmek için çay, bitki çayı ve kahve ücretsiz olarak temin edilmektedir.
AB standartları gereğinde aracımızın her 2.15 saatte bir en az 15 dk. mola vermesi gerekmektedir. 4 saatte de aralıksız 1 saat mola verme zorunluluğumuz vardır. Ancak ihtiyaç halinde ve acil durumlarda da mola verilmektedir.

Bir şehre varmadan önce mutlaka son istasyonda ve bir şehirden ayrılırken ilk istasyonda mola verilmektedir.

Aracımız sadece yurt dışına çalışan iki tecrübeli şoför tarafından kontrol edilmektedir.
2018’da çıkardığımız programa göre ortalama 10 bin km yol gideceğiz.
En sık karşılaştığımız sorulardan biri olarak görülmektedir. Henüz Türkiye ve Avrupa’da tüm Avrupa içinde kullanabileceğiniz uygun internet paketleri yoktur. Olan paketlerde 50 MB olarak satılmakta ve pahalıdır. Ancak bu süreç bize interneti az ve değerli kullanmayı öğretmektedir. İyi tarafından bakarsak ülkemizde canınızı sıkacak bir çok güncel haberden en azından 20 gün uzaklaşmış olacaksınız ve daha iyi insan ilişkileri kuracağız.
Maalesef her gün ülke değiştirdiğimiz için hiçbir firmada internet olması günümüz şartlarında mümkün değildir. İnternete oturduğunuz kafe, restoran ve kalacağınız otellerde ücretsiz ağlardan bağlanabilirsiniz.
Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.