Sercan Yıllı

Sercan Yıllı
İstanbul Medipol Üniversitesi – Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
sercanyilli@gmail.com

Eyobus’le ilk facebook’ta karşılaştım. Daha Eyobus’u ilk gördüğümde dedim ki “ben bu projenin bir parçası olmalıyım! ve şimdi de diyorum ki “iyi ki böyle bir projenin parçası olmuşum!” 🙂 Daha sonra hemen Eyobus’u araştırmaya başladım. “17 ülke, 20 şehir” bu benim için tam anlamıyla bir rüyaydı. Genellikle bu tarz proje başvurularında ya da yarışma başvurularında kendimi şanssız görenlerdenim. Fakat yine de böyle bir gençlik projesinin içinde yer almak için şansımı denemem gerekiyordu, bu fırsatı kaçıramazdım. Ve hemen başvuru formunu doldurdum. İki hafta içerisinde geri dönüş oldu ve artık ben de bir Eyobus yolcusuydum.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvuru sürecinden yolculuğa kadar olan süreç heyecandan geçmek bilmedi tabi ama artık belki de hayatımın en güzel zamanlarını yaşayacağım, uzun seneler geçse de herkese bu deneyimimden bahsedeceğim gün geldi çattı 🙂 Her Eyobus yolcusunda olduğu gibi bende de tedirginlikler vardı tabii ki. 17 ülke, 20 şehiri otobüsle gezmek başlı başına bir çılgınlıktı 🙂 Otobüste nasıl uyuyacağım, nasıl rahat edeceğim vs. düşünmeden edemiyordum. Fakat otobüs şöforlerimiz, koordinatörlerimiz ve otobusteki arkadaşlarım İle o kadar güzel yolculuklar geçirdim ki değil 17 ülke, 20 şehir tüm dünyayı Eyobus 12’yle gezebilirdim.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus’ten önce de yurt dışı seyehatlerim olmuştu fakat eyobus gibi bir ekiple yurt dışına seyehat etmek bambaşka bir deneyim ve duyguydu. 17 ülke, 20 şehiri 20 günde gezmek deseler “çıldırdınız mı?” derdim 🙂 ama öyle de güzel gezdik ki…Gezdiğimiz 17 ülkeden özellikle Macaristan (Budapeste), Çek Cumhuriyeti (Prag), Slovenya (Lubyana), İspanya (Barselona), İtalya (Venedik & Roma), Fransa (Cannes) beklentilerimi fazlasıyla karşılayan yerlerdi. Artık 17 ülke, 20 şehrin hepsinde ayrı bir anım, ayrı bir tecrübem oldu.

Eyobus Yolcu Görüşü

Daha oryantasyon gününde koordinatörlerimizin düzenlediği oyunlar 20 günlük serüvenin nasıl geçeceğinin göstergesiydi. Daha ilk günden bütün otobüs birbiriyle çok yakın olmuş, birbirleriyle çok iyi kaynaşmıştık. Oryantasyonun da bitmesiyle artık yola koyulmuştuk. Konaklamalarımızı 6 ülkede yaptık ve bütün oteller şehir merkezlerine yakın yerlerdeydi. Tramvay, metro veya taksi ile ulaşımımızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirdik. Konaklama zamanları belki de Eyobus’te en çok ihtiyacımız olan zamanlardı. Çünkü birinci haftadan sonra artık başımızı koyabileceğimiz bir yastık ve sıcacık bir duşu o kadar çok özlemiştik ki…

Eyobus Yolcu Görüşü

Her sabah gözlerinizi açtığınızda farklı bir ülkede, farklı bir şehirde olduğunuzu hayal edin. Bu hayali Eyobus bana 20 gün boyunca yaşatmıştı. Ve şimdi dönüp baktığımda bana kazandırdığı dostluklarla, bana kazandırdığı müthiş özgüven ve özgürlükle diyorum ki iyi ki Eyobus’un bir parçası olmuşum! E tabi sosyal medyada her gün farklı bir ülkeden ve şehirden fotoğraflar paylaşınca herkes sorar oldu Eyobus’u. Ve herkese bu deneyimi şiddetle tavsiye ediyorum. Kesinlikle hayatımdaki en özel 20 gündü. Teşekkürler Eyobus 😉

Eyobus Yolcu Görüşü