Şeyma Cihan

Şeyma Cihan
Bahçeşehir Üniversitesi – Halkla İlişkiler
seyma-cihan@hotmail.com

Merhaba ben Şeyma. Katılmış olduğum Eyobus 16 turunda yaşadığım deneyimleri ve tecrübeleri sizlere aktarmak istiyorum. İlk olarak, günümüzde yurt dışına seyahat etmek için katılabileceğimiz binlerce farklı tur programı var. En büyük hayalim özgür bir şekilde dünyayı gezmek ve buna bir yerden başlama kararı almıştım. Araştırmaya başladığımda birçok tur şirketine denk geldim fakat istediğimi tam olarak bulabilmiş değildim ta ki Eyobuse denk gelene kadar. Her şeyden önce sloganıyla kişiliğimi bağdaştırıp bu firmanın turlarını incelemeye başladım. Araştırdığım ve edindiğim bilgilere göre Eyobus bu işte en iyisiydi. Çok fazla blogda Eyobus’e dair övgüler gördüm, daha önce gitmiş olan kişilerle Facebook üzerinden bağlantı kurup fikirlerini sordum ve aldığım cevap “keşke bir kere daha gitme şansım olsa” oldu. Son derece profosyonel bir şekilde hareket eden bu tur programına başvurmaya karar verdim.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvurumu yaptığımda 5 iş günü içerisinde yanıt geldi ve kabul edildim. Ödeme imkanları oldukça rahat olduğu için herhangi bir problem yaşamadım. Gerekli evraklar için ofis ekibi sürekli benimle iletişim halinde oldu ve en ufak bir problemle karşılaştığımda çözüm odaklı çalışmalar yaptılar.

Tur programından bahsedecek olursak eğer gitmeden önce 17 günün Avrupa’yı gezmek için yeterli olmayacağına dair önyargım vardı, fakat tura gittiğimde yanıldığımı gördüm. Seçilen ülkeler Avrupa’nın en güzel ülkeleri olup tur programı yolcular için en iyi şekilde hazırlanmıştı. Ayrıca herkesin gitmek istediği popular ülkelere daha çok zaman dilimi verilmişti. gittiğim her ülkede yeterince gezme fırsatım oldu. Bunların yanında kafamdaki en büyük soru işaretlerinden birisi de konaklama idi. Acaba 6 yerde konaklama yeterli olur mu sorusunu kendime çok sordum. Programın profesyonelce hazırlanması sayesinde konaklama problemi yaşamadım, zamanında otellerimize girdik ve otellere ayrılan zaman dilimleri yeterliydi. Otobüs içinde ise bizimle ilgilenen kordinatörlerimiz ve gelemedikleri halde sürekli bizimle iletişim halinde olan ofis ekibi her şekilde memnuniyetimiz için uğraşıp işlerini en doğru şekilde yerine getirdiler.

Eyobus programının rehberlik hizmeti olmadığı halde kordinatörlerimiz bilgilerini her zaman bizimle paylaştılar. Son olarak otobüs yolculuğu yapamam, ben koltukta uyuyamam, duş almadan duramam, nerelerde yemek yiyebilirim, yeteri kadar mola veriliyor mu gibi sorularınız illaki olacaktır. Otobüsler sürekli mola veriyor, her ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Ayrıca her mola noktasında yemek yemeniz için cafeler mevcut. Otobüs özgürlüğe giden yolun en güzel parçasıydı, umarım Eyobus deneyimimle size de yardımcı olabilmişimdir. 🙂