Şeyma Uyanık

Şeyma Uyanık
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi – Beden Eğitimi ve Spor
bgm_17_msn@hotmail.com

Hayaldi, gerçek oldu.1 ay öncesine kadar hiç yurt dışına çıkmamış birisiydim. şimdi ise Avrupa’yı tavaf etmiş durumdayım. Bunu tabi ki Eyobüse borçluyum. Rüyamda görsem inanmam dedikleri bu olsa gerek. 17 ülke 20 şehir göreceksin ve bu turu otobüsle yapacaksan Cannes’de denize gireceksin deli gibi alışveriş yapacaksın kendini kaliteli hissedeceksin bir birey olduğunun farkına varacaksın ( çünkü orası yurt dışı ) Venedik’te Roma’da kaybolup kaybolmaktan bile mutluluk duyacaksın, bilmediğin bir şehirde bilmediğin bir şekilde gezip tozacak dilediğince eğleneceksin eğlencenin dibine vuracaksın. Venedik’te büyülenip Paris’e aşık olup Amsterdam’da hangover gibi bi gece yaşayacaksın otobüste 52 kişinin 52’si de arkadaşın olacak hatta tur bitimi İstanbul’da (meşhur ciğercide yemek yedikten sonra) onlardan ayrılırken salya sümük ağlayacaksınız bağlarınız hiç kopmayacak çok güzel dostluklar kuracaksın hep o günleri yad edeceksin deseler onlara gülüp geçmekten daha fazlasını yapardım 🙂

Eyobus Yolcu Görüşü

Şimdi en başa dönmek gerekirse bu yollar otobüsle biter mi anacığım dediğinizi duyar gibiyim, değil mı? İlk aklıma gelen soru buydu benim Eyobusu duyduğumda. Çok büyük yanılgıya uğradım iyi ki de uğradım beni otobüs tutardı otobüste kitap okumayı geç mesaj atamazdım. Bırakın bunları o minnacık koridorda penguen dansı bile yaptık biz halaylar çektik oyunlar oynadık şu an otobüsle tüm dünyayı dolaşabilecek duruma geldim. O otobüste yalnız Eyobusün otobüsünde yolculuk o kadar güzel geçiyor ki o otobüs hiç durmasın istiyorsun. O tur hiç bitmesin o otobüsle sonsuzluğa gitmek istiyorsun. Abartmıyorum gayet ciddiyim. Nereden başlasam nasıl anlatsam yaşadığım o güzel muhteşem günleri size hayal ettiremem. Çok kilise oldu belki ama gerçek bunlar. Şuan bu satırları yazarken bile heyecanlanıyorum o günler geliyor aklıma. Yaşamanız görmeniz Eyobüsle bir kere yolculuk yapmanız lazım zaten kesinlikle devamı gelecek kendinizi durduramayacaksınız. Etrafımdaki herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten sosyal medyada fotoğraflarımı gören bütün arkadaşlarım etrafım soru yağmuruna tutuyor ve ben de keyifle cevaplıyorum çünkü o 20 günde yaşadığın zaman günler anılar bitmek bilmiyor. Ve tabi ki kıskançlıktan kuduranlar artıyor etrafında sana daha bir farklı bakıyorlar Avrupa görmüş bir insan oluyorsun ( sen de şımarmıyorsun değil hani ) Düşünsene her gün başka bir şehirde ülkedesin ve onlar Türkiye’de seni uzaktan izliyorlar haklılar şimdi.

Eyobus Yolcu Görüşü

Bu arada otobüsten ayrıldığın vakitlerde oluyor yatak yüzü görüyorsun tabi ki 2 günde bir koca iki gün nasıl geçti hemen diyorsun. Lüks mü lüks otellerde kalıyorsun benim verdiğim ücretle bu otellerde nasıl kalırım diyorsun tekrar minnettar kalıyorsun Eyobuse. Hem de çizelge öyle güzel hazırlanmış ki en muhteşem şehirlerde konaklıyorsun iki gün Amsterdam’dasın mesela oo yeeaah şuan anılarım depreşti 🙂 Hem otellerden hiç çıkmak istemiyorsun arkadaşlarınla ( yeni tanıştığın insanlarla hemen arkadaş oluyorsun ) vakit geçirmek istiyorsun hem şehri fethetmek istiyorsun hem de otobüse dönüp eğlenceli yolculuğa devam etmek istiyorsun. Heyecan tutku adrenalin peşini hiç bırakmıyor ve rehberlerin ,rehber dediysem koordinatörlerimiz onlar bizim canımız kanımız balımız haritamız rotamız her şeyimiz oluyor turda. Yol göstericimiz en yakınlarımız ve arkadaşlarımız oluyor adeta. Örneğin bizim turda Selin, Erdem, Faruk ve sonradan katılan büyük patron Aykut vardı. Hepsi sağ olsunlar kahrımızı şımarıklığımızı nazımızı çektiler. Adamlar profesyoneller çünkü. Senin bir adim sonraki hamleni, soracağın soruyu biliyorlar. Seni hiç yormuyorlar.

Eyobus Yolcu Görüşü

Düşünsenize dünya önünüze seriliyor ve gel beni fethet keşfet ve sana bazı kişiler yardım edecek hiç zorluk çekmeyeceksin gönlünce eğlen anı yaşa özgürlüğün tadını çıkar diyor. Haydi 20 günü dilediğin gibi yaşa ve bütün yaşadıkların kendine kalsın diyorlar. Ve tabi bunu herkesle paylaşmaktan keyif alıyorsun orası da ayrı 🙂 fakat Amsterdamda olan orda kalır bunu da unutma. Artık oturduğun yerden kalk ve Eyobusle tanış. Geç bile kaldın çünkü. İstediğin soruları kafana takılanları cevaplamak için de ben buradayım.

Eyobus Yolcu Görüşü