Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, ülkenin kültürel, ekonomik ve yönetsel merkezidir. Eski ve yeni kent olarak iki bölümden oluşan Ljubljana Şehrin temizliği ve korunmasıyla, nehir kenarında bulunan şirin kafe ve restoranlarıyla oldukça güzel bir şehir.

 

Eyobus Avrupa Turu

 

Şehir, Save ve Ljubljanica nehirleri üzerinde kurulmuştur. Bu sebeple kanolarla teknelerle bir tur yapıp lübyanayı gezme şansı elde edebilirsiniz. Bunların haricinde, Lübyana nehrinin taraflarını birbirine bağlayan köprüler meşhurdur. Lübyana keyifli bir yürüyüş ile gezebileceğiniz, ve bundan büyük keyif alabileceğiniz nadide yerlerden. Lübyana kalesi güzel bir şehit manzarası sunmakta.

 

Eyobus Avrupa Turu

 

Bled gölü çevresi Alp dağlarının eteğinde bulunan, görüldüğü ilk andan itibaren kendine hayran bırakan bir doğa harikası. Bled gölünde yapılabilecek bir çok aktivite var. Gölde kayık kiralayıp gezebilir, yüzebilir ve hatta gölün ortasındaki adada olan kiliseye gidip eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz bisiklete binebilir gölün çevresini bisikletle gezebilirsiniz. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarının buluştuğu yer olan Bled kesinlikle gidilip görülmesi ve havasının solunması gerekiyor.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.