Avrupa’da farklı ülkelerde farklı lezzetler denemek sizi mutlu edecektir. Ancak damak tadı bize uygun olmaz diyen arkadaşlar için EYOBUS hazırlığı yapmadan önce bu konularda detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Örneğin 10 adet konserve almanızı öneriyoruz. Mola verdiğimiz yerlerde tüketmek için hem düşük maliyetli hem de damak tadınıza uygun. Bir çok ülkenin en merkezi yerinde Türk lokantası da rahatça bulabilirsiniz. Koordinatör arkadaşlarımız sizi bu konuda yönlendirecektir.

Arkadaşınızla gelmek ya da gelmemek sizin için bir dezavantaj değildir. Yolculuk günü yapacağımız oryantasyon toplantısında tüm arkadaşlarla kaynaşmanızı sağlayan tanışma oyunları oynayacağız. 18 gün sonunda onlarca yeni dostunuz olacağından şüpheniz olmasın.

EYOBUS programı toplamda 26 kez gerçekleştirilmiş ve her yıl katılımcıların doldurdukları anketler sonucunda düzenlemelere gidilmiştir. Gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Özellikle Roma, Barselona, Prag, Budapeşte, Amsterdam gibi şehirlerde iki tam gün geçirilirken, Bratislava, Belgrad, Sofya gibi daha küçük şehirlerde daha az zaman geçirilmesi planlanmıştır. Dolayısıyla 2018 programları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır.

AB standartları gereğinde aracımızın her 2.15 saatte bir en az 15 dk. mola vermesi gerekmektedir. 4 saatte de aralıksız 1 saat mola verme zorunluluğumuz vardır. Ancak ihtiyaç halinde ve acil durumlarda da mola verilmektedir.

Bir şehre varmadan önce mutlaka son istasyonda ve bir şehirden ayrılırken ilk istasyonda mola verilmektedir.

19 günlük süre içinde toplu gidilen yerler mutlaka oluyor. Örneğin; Selanik’te Atamızın evini ziyareti toplu şekilde gerçekleştiriyoruz. Ancak genellikle şehrin en merkezi yerinde buluşma saati belirleyip serbest zaman veriyoruz. Merak etmeyin elinizdeki haritalar ve rehber kitapçıklar ile birlikte özgürlüğün tadına varacaksınız.

İngilizce bilme şartı aranmamaktadır.

Kendinize günlük ortalama bir harcama limiti belirlemenizi tavsiye ederiz. Ortalama harcamalar günlük 20-25 Euro aralığında değişmektedir. 25 Euro harcayacağınızı düşünüyorsanız 500 Euro almanız yeterli olacaktır. Ekstra durumlar için kredi kartınız varsa yanınıza mutlaka almanızı öneririz.

Maalesef her gün ülke değiştirdiğimiz için hiçbir firmada internet olması günümüz şartlarında mümkün değildir. İnternete oturduğunuz kafe, restoran ve kalacağınız otellerde ücretsiz ağlardan bağlanabilirsiniz.

Müşterisi olduğunuz GSM operatörünün yurtdışı tarifelerinden mutlaka birini edinmenizi öneririz. Örneğin 120 dk’lık konuşma paketi sizin için ideal olabilir. Paketsiz kullanımlarda yüksek fatura ücretleri gelmektedir.

En sık karşılaştığımız sorulardan biri olarak görülmektedir. Henüz Türkiye ve Avrupa’da tüm Avrupa içinde kullanabileceğiniz uygun internet paketleri yoktur. Olan paketlerde 50 MB olarak satılmakta ve pahalıdır. Ancak bu süreç bize interneti az ve değerli kullanmayı öğretmektedir. İyi tarafından bakarsak ülkemizde canınızı sıkacak bir çok güncel haberden en azından 20 gün uzaklaşmış olacaksınız ve daha iyi insan ilişkileri kuracağız.

Eyobus Avrupa Turları ve Kuzey Avrupa Turlarında PANAROMİK REHBERLİK hizmeti vardır. Öncelikle şehirlere varmadan önce otobüste ortalama yarım saat bir bilgilendirme yapılıyor. Katılımcılara harita temini ve rehber kitapçık konusunda yardımcı olunuyor. Ayrıca koordinatörlerimiz şehirler için önceden planlanmış rotaları sizlerle paylaşarak gidilebilecek yerler hakkında bilgi veriyorlar. Kendileri de bu rotaları takip ederek onlarla gezmek isteyen katılımcılara yol gösteriyorlar. Ayrı ayrı gruplar halinde gezebilir, gitmek istediğiniz yerlere kendi planlarınızı yaparak gidebilirsiniz ya da koordinatörlerimize katılıp Panaromik şehir turu yapabilirsiniz.

Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.