Pasaport başvurunuz için biz sizinle iletişime geçeceğiz. Bu yüzden başvuru sırasında pasaportunuzun olmasına gerek yoktur.
Seyahat gününden en az 3 ay önce pasaportunuzun çıkmış olması gerekmektedir. Vize işlemleri Eyobus Turizm'in uygun gördüğü tarihlerde yapılmaktadır.
Pasaportunuzun en az 1 yıllık geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaport defter bedeli 94 TL, bir yıllık harç bedeli ise 175,5 TL’dir, fakat 10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6663 sayılı Kanunun 4. maddesine göre, eğitim görmekte olup, 25 yaşını doldurmayan gençlerden pasaport harcı alınmayacaktır. Pasaport harç bedelleri hakkında daha detaylı bilgi için www.epasaport.egm.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihinden en az üç ay önce bulunduğunuz il ve ilçenin emniyet müdürlüğünden yapabilirsiniz. Emniyet müdürlüğünüzün randevu sistemi var ise, www.epasaport.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Emniyet müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler; - T.C. Nüfus cüzdanı aslı

- 2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli) - Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır. - Varsa daha önceden alınmış pasaportların aslı - Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Vize işlemleri için vize bölümünü ziyaret edebilirsiniz.
Tur bitiş tarihinden itibaren en az altı aylık pasaportunuz olması gerekmektedir. Bu süre de ortalama 7 aya denk gelmektedir. Bu sebeple en az bir yıllık pasaportunuzun olması gerekmektedir.
Nasıl yardım edebiliriz?

Eyobus Avrupa turu ya da Kuzey Avrupa Turuna katılmak istiyorsunuz ancak aklınızda bazı sorular mı var bunu için S.S.S Bölümüne göz atabilirsiniz.