YETER BERİVAN KAYA
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ – Turist Rehberliği
berivan_kaya_96_bjk@hotmail.com

Herkese selam! Eyobus-20’den Berivan ben. Keşke şuan tekrar oralarda olabilsek diye yazıma başlayayım ki ne kadar doğru kararlar vererek bu tura katıldığımızı anlamış olasınız.

Başvurmaya karar verdiğiniz anda bu tür turlar düzenleyen şirketler arasında Eyobus ün nasıl diğer şirketler arasından sıyrıldığını internet sitelerine girerek bile görebilirsiniz. Şahsen ben başvurduğumda en içime sinen, en güvenilir olan Eyobus gelmişti ki öyleymiş de..

Başvuru sürecine gelecek olursak çok stressiz ve çok hızlı geçti.? Vize olayları da eksik belge olmadıkça çok çabuk halloluyor. Eyobus sizin için zaten her şeyi düşünüp ayarlamış bile oluyor. Tura çıkmadan bir oryantasyon toplantısı oluyor ve tanışılıyor, oyunlar oynanıyor. ? Ülkelere verilen süre sizin aslında nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Genelde büyük ve daha çok merak edilen şehirlere 2 gün ayrılıyor. Yani gayet yeterli. ? Otobüste yolculuk hiç de sandığımız gibi korkutucu olmadı. Çok güzel uyuluyor. Almanya dan Giethoorn’e hiç uyanmadım? Hatta ve hatta tur bitiminde stanbul’dan eve otobüsle dönerken daha çok yoruldum ?

Ve tabi koordinatörümüz Faruk, “Arkadaşlar kaybolun ama kaybolmayın” lafıyla her zaman yanımızdaydı. Çok özledik ?Son satırlar olarak turumuzun şarkısı Yeni Türkü- telli telli tüm Eyobus 20 ye gelsin !✌