Sizi Arayalım!
Galeri Katılımcı Yorumları Portal Giriş Hemen Başvur
S.S.S. İletişim Bankalar Neden Eyobus? Biz kimiz Destek Hattı: +90 0850 885 03 96

Otobüsle EyoBus Avrupa Turu

19 Gün - 18 Ülke - 23 Şehir
1790.00 Euro - 1 Ocak 2023’e kadar 1720.00 Euro 100 Euro Erken kayıt - 100 Euro peşin ödeme indirimi

EyoBus Avrupa Turu

Eyobus’ın daha önce 65 farklı tarihte 90 otobüsle tamamlamış olduğu Otobüsle Avrupa Turu Programı'nda; Avrupa’nın en gözde şehirlerinden,en gizli saklı kalmış güzelliklerine özgürce keşfetme fırsatı bulacaksın.
Hiçbir ekstra ücret ödemeden, sadece 18-30 yaş arası gençlerle bu maceraya katılmaya ne dersin?  HEMEN BAŞVUR !!


2024 Avrupa turunda nerelere gidilecek?

1. Yunanistan – Selanik
2. Makedonya – Üsküp 
3. Sırbistan – Belgrad
4. Macaristan – Budapeşte  
5. Avusturya – Viyana
6. Slovakya – Bratislava
7. Çek Cumhuriyeti – Prag 
8. Almanya – Berlin
9.Hollanda- Amsterdam, Giethoorn  
10. Belçika – Brüksel
11. Fransa – Paris, Nice  
12. İspanya – Barselona   
13. Monako – Monte Carlo
14. İtalya – Pisa, Roma, Venedik
15. Vatikan
16. Slovenya – Lübyana, Bled Gölü  
17. Hırvatistan – Zagreb
18. Bulgaristan – Sofya


Neler Dahil?

ULAŞIM: Avrupa turunda 2023 model Mercedes Torismo araçlar kullanılmaktadır.

KONAKLAMA: 3*/4* otellerde kahvaltı dahil 9 GECE konaklama hizmeti. Konaklamalarımız 2 kişi olacak şekilde yapılmaktadır. 

SİGORTA: TURSAB onaylı, paket tur sigortası ve seyahat sağlık sigortası.

PANAROMİK REHBERLİK: Tur öncesi yol rehberiniz Eyoblog ve Koordinatörler tarafından ön bilgilendirme.

BAGAJ HAKKI: Bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(60*45*25*) ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır.


Neler Dahil Değil?

YEME – İÇME: Otel kahvaltıları hariç, bütün bireysel giderler.

MÜZE VE ÖREN YERLERİ: Müze giriş ücretleri bireysel karşılanmaktadır

GÜMRÜK HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harcı.

VİZE: Yurt dışı çıkış belgeniz yeşil ve diplomatik olmadığı sürece Schengen vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Vize ücreti 220 Euro’dur.          

HEMEN BAŞVUR

Ücrete Neler Dahil?

  ULAŞIM

   KONAKLAMA

  SİGORTA

 PANAROMİK REHBERLİK

  BAGAJ HAKKI

 

Ücrete Neler Dahil Değil?

  YEME & İÇME

  MÜZE VE ÖREN YERLERİ

GÜMRÜK HARCI

  VİZE

 

AVRUPA TUR TAKVİMİMİZ

Bilmeniz Gerekenler

EyoBus Avrupa Turu hakkında başvuru yaparken ve yaptıktan sonra bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik. Aklınıza takılan diğer sorular için lütfen iletişime geçiniz.

Seyahat tarihinize 3 ay kala ekip arkadaşlarımız sizinle iletişime geçiyorlar. Vize evraklarını tamamladıktan sonra vize başvurularınız sırayla başlıyor.

19 günlük süre içinde toplu gidilen yerler mutlaka oluyor. Örneğin; Selanik’te Atamızın evini ziyareti toplu şekilde gerçekleştiriyoruz. Özellikle şehirlerin en merkezi yerlerinde serbest zaman veriyoruz, ve belirli bir toplanma saatinde toplanıyoruz.

Birinci olarak tüm yolculara eşit bir hak tanımak için ölçülendirme sistemi yapılmıştır. Diğer sebebi ise, otobüslerde sizler için getirmiş olduğumuz su (3000 adet küçük su alıyoruz; 30 koli), çay, kahve, bardak gibi ürünlerin miktarının yeterli olabil

Web sitemizdeki menüde yer alan kullanıcı paneli (portal) bölümünden giriş yapabilirsiniz. Başvuru sırasında yeni bir üyelik oluşturuyorsunuz ve tüm adımlar için bu kısmı kullanıyorsunuz. Şifrenizi unutmanız halinde ise şifremi unuttum kısmından şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

İstanbul Oryantasyon Toplantısı

10:00  Avrupa Turu Yolculuğumuz öncesinde yolcularımız arası uyumu hızlandırmak, program konusunda ön bilgilendirme edinmek ve yaşayabileceğimiz tecrübeler hakkında kısa bir ön bilgi edinmek amacıyla, yolculuğa çıkmadan önce bir oryantasyon toplantısı düzenliyoruz. İstanbul’da merkezi bir noktada, salonda yapacağımız bu oryantasyon toplantısının ardından otobüsümüze yerleşiyor ve 20.00’de İpsala Sınır Kapısı’nda doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

İstanbul - Selanik - Üsküp

10:00 Selanik Atatürk Evi Müzesi: Avrupa Turu başlangıç noktamız olarak kabul ettiğimiz yer olan Atamızın evi ile turumuza başlıyoruz. Burası aynı zamanda Türkiye Başkonsolosluğu olarak kullanılmaktadır.
11:00 Atamızın ziyaretinin ardından koordinatörlerimizin yönlendirmesiyle, aynı cadde üzerinde bulunan Yunanistan’ın en büyük kilisesi Aziz Dimitrios Kilisesi’ni (Aya Dimitri) ziyaret ediyoruz.
12:00 Selanik Sahili & Beyaz Kule: Koordinatörlerimiz size İzmir’in Kordon’unu anımsatan, Selanik’in hoş sahil yoluna kadar eşlik ediyor. Bu güzergâhta görmemiz gereken bir diğer tarihi eser Beyaz Kule’yi de ziyaret ettikten sonra, kendimizi öğle yemeği için Selanik sahilinde buluyoruz. Sahil boyu güzel restoranlar, en taze balıklar ve balık ürünleri ile bizleri bekliyor olacak. Kızarmış Kalamar (Kalamari) ise en çok tercih edilen ve sevilen deniz ürünü.
14:00 Güzel bir öğle yemeğinin ardından ikinci durağımız Üsküp (Skopje) yolculuğumuz başlıyor.
17:00 Gümrük işlemlerinin ve yolculuğumuzun ardından Üsküp’e varıyor, direkt olarak otelimize geçiyoruz.
19:30 Yerleşmemizin ve dinlenmemizin ardından, koordinatörlerimiz eşliğinde Üsküp şehrini keşfetmeye doğru yola dışarı çıkıyoruz. Üsküp Türk Çarşısı bölgesinden geçerek Büyük İskender Heykeli’nin de bulunduğu Makedonya Meydanı’na doğru ilerliyoruz. Üsküp, akşamları oldukça keyifli olduğundan, insanlar gece yarısına kadar Makedonya Meydanı ve çevresinde zaman geçiriyor ve eğleniyorlar. Meydanın çevresinde bulunan kafelerde ve barlarda Latin dans partileri gibi etkinlikler sıkça yapılıyor ve geç saatlere kadar devam ediyor.
20:00 Akşam yemeğinde ise ünlü Üsküp Köftesi var. En sevilen akşam yemeği menüsü ise: Üsküp Köfte, Şopska Salatası ve Trileçe.


 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Üsküp - Belgrad

10:30 Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından Üsküp’ten ayrılıyoruz. Üsküp’ten Belgrad’a yeşile bürünmüş yollarda iki adet sınır kapısı geçeceğiz. Yolculuk boyunca koordinatörler eşliğinde kaynaşma etkinlikleri sizi bekliyor olacak.
18:00 Beyaz şehir olarak bilinen Belgrad’dayız. Dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde Belgrad Kalesi’ne (Kalemegdan) doğru yürüyüşe geçip Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada gün batımını izleyebilirsiniz. Dileyen arkadaşlar ise Nikola Tesla müzesini ziyaret edebilir. İlerleyen saatlerde Knez Mihailova caddesinden geçerken birçok sokak sanatçısı tarafından yapılan canlı müzik ve sanat performanslarına eşlik edebilirsiniz. Bu Avrupa’nın en büyük ikinci yaya caddesi. Bu caddenin sonunda Cumhuriyet Meydanı’nı ve onun etrafına çevrelenmiş dükkanları, mağazaları gezebilirsiniz. Akşamları ayrı bir güzel olan Belgrad’da güzel ve hareketli bir gece geçirmek isteyenlerin uğrak yeri Skadarlija bölgesine gidip Arnavut kaldırımlı yollara atılan masalarda, Balkan ezgileriyle birlikte Balkan lezzetlerini deneyebilirsiniz.
02:00 Hareketimizden yarım saat önce toplanma noktamızda hazır bulunup otobüsümüze yerleşiyoruz, Üsküp’te uyandığımız günü Belgrad’da sonlandırıyoruz.

Belgrad - Budapeşte

 10:00 Tuna Nehri’ne vuran gün ışığıyla birlikte dillere destan bir Budapeşte sabahına başlıyoruz. Bu güzelliği kuşbakışı görmek için Buda Kalesi’ne çıkıyoruz. Şehri Buda ve Pest olarak ikiye bölen Tuna Nehri, panoramik olarak adeta ayaklarınızın altında. 12:00 Şehrin bir diğer sembolü olan Kahramanlar Meydanı’na hareket ediyoruz. Bu meydan, Macaristan tarihine etki etmiş bütün liderlerin heykellerini ve de hayatlarından birkaç tasviri göstermektedir. Bu meydanı inceledikten sonra hemen arkasında yer alan Varos Liget şehir parkına kendinizi atıp nehrin tadını çıkarabilir ya da güzel Budapeşte sokaklarında zamanını değerlendirebilirsiniz. Budapeşte keşfimizi devam etmek üzere yarıda kesiyor ve 14:30 gibi otelimize doğru hareket ediyoruz.
18:30 Otele giriş yapmamızın ardından ufak bir dinlenmeye ihtiyacınız olacağı kesin ancak Budapeşte’nin bir de gece görülmesi gerekmekte. Koordinatörlerimizin ve Eyoblog yönlendirmesiyle küçük planlar yapıp kendinizi bu eşsiz şehrin kucağına atabilirsiniz. Muhteşem fotoğraflar çekineceğiniz Özgürlük Köprüsü, Buda ve Peşte arasında ilerleme fırsatı sunan eşsiz Tuna’da süzülen tekneler, paprikası ve birçok yerel yiyeceğiyle Kapalı Pazar, eğlenceli gece kulüpleri, görkemli Parlamento Binası ve birçok sokak eğlencesi mevcut. Ayrıca “Margitsziget” adasını scooter, bisiklet gibi araçlarla keşfedebilir ya da Tuna Nehri üzerinde teknelerle tura çıkabilirsiniz.

 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Budapeşte - Viyana - Bratislava

 09:30 Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Valizleri otobüse yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından Budapeşte’den ayrılıyoruz. Bugün turun özel günlerinden biri çünkü kahvaltıyı Budapeşte’de yapıp, öğlen yemeğini Viyana’da, akşam yemeğini ise Bratislava’da yiyoruz.
13:00 Avrupa’nın kültür ve sanat başkentine merhaba diyoruz. İlk olarak şehrin görkemli saraylarından biri olan Belvedere Sarayı ile başlıyoruz. Ünlü “The Kiss’’  (öpücük)” eseri de burada bulunuyor.
15:00 Şehir merkezinde ise ilk durağımız koordinatörlerimiz ile birlikte şehrin kalbinde bulunan Stephanplatz Meydanındaki Aziz Stephan Katedrali. Alışveriş mağazalarının ve kafelerin bulunduğu Graben Caddesi’nden yürüyerek içinde Mozart heykeli bulunan Burg Parkı’na ev sahipliği de yapan Hofburg İmparatorluk Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bu sarayın ardından Schonbrunn Sarayı’nı, Hunterwasser Renkli Evleri’ni görmek isteyebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde karnınızı doyurmak için Avusturya Mutfağı denince aklımıza gelen schnitzelin tadına bakabilirsiniz. (En ünlüsü: Figlmüller) Son olarak da Viyana’ya gidip klasik müzik dinlemeden olmaz diyorsanız, şehir merkezinde gidebileceğiniz bir klasik müzik konseriyle kulaklarınızın pasını silebilirsiniz.
19:00 Viyana’dan ayrılıp, Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. 
20:00 Viyana’dan 1 saat uzaklıktaki bir diğer başkente, Bratislava’ya varıyoruz. Slovakya’nın yarım milyona yakın nüfusuyla en çok turist çeken bölgesi. Arnavut kaldırımlı sokaklarına yayılmış kafeleri, küçük ara sokaklarıyla ve Cumil, Schöner Naci ve Napolyon gibi heykelleriyle popüler olan, sevimli bir şehir burası. İndikten sonra dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde şehrin işlek caddelerinden ve meydanlarından geçip Bratislava Kalesi’ne çıkabilir ve Tuna Nehri ile süslenen bu güzel kenti bir de tepeden ve ışıklı haliyle görebilirsiniz. Ardından Bratislava şehrinin hareketli sokaklarında yürüyüş 
yapabilir, şehir merkezinde sizi karşılayacak ilginç heykellerle fotoğraf çektirebilir ya da Slovak yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.
02:00 Avrupa’nın Masal Şehri Prag’a gitmek üzere Bratislava’dan ayrılıyoruz.

Bratislava - Prag

09:00 Sabah gözlerimizi Altın Şehir olarak da bilinen, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Prag’da açıyoruz. Otobüsten ayrılıp dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde küçük bir Prag turu yapabilirsiniz. Tarihte Çekoslovakya’nın ilan edildiği, adını Bohemya Kralı Wenceslas’tan alan tarihi ve son derece hareketli olan meydandan geçerek Orta Çağın gizemini ve karamsarlığını hissedebileceğiniz Eski Şehir Meydanı’na çıkabilirsiniz. Meydana çıkmışken 15 yy.’da yapılan ve üzerinde 12 Havari heykeli bulunan şehrin en önemli simgelerinden Astronomik Saati görme fırsatı bulacaksınız. Her saat başında saatin mekanik gösterisini izleyebilirsiniz. Şehir turunuz boyunca ünlü Prag tatlısı olan Trdelnik’i denemelisiniz. Dilerseniz koordinatörlerimiz eşliğinde Prag’ın güzel sokaklarından geçip Vltava Nehri üzerinde bulunan ve size bir tarih yolculuğunun yanı sıra gün doğumu ve batımında doyumsuz bir güzellik vaat eden Karl Köprüsü’ne (Charles Bridge), köprünün bir yanında bulunan ve barışın simgesi haline gelen John Lennon Duvarı’na, bir diğer yanında bulunan Franz Kafka Müzesi’ne ve oradan da Prag’ı tüm güzelliğiyle ayaklarınızın altına seren ve Prag’da yerleşimin ilk başladığı yer olarak kabul edilen Prag Kalesi’ne geçebilirsiniz. Daha sonra dinlenmek veya Çek mutfağından bir şeyler yemek için Nazım Hikmet’in Prag günlerinde sıkça ziyaret ettiği ve oturup şiirler yazdığı Slavia Cafe’yi tercih edebilirsiniz. Oradan da modern mimarinin önemli eserlerinden biri olan Dans Eden Ev’i (Dancing House) görebilirsiniz.
14:00 Check-in için otelimize hareket ediyoruz. Otele yerleşip dinlendikten sonra eşsiz, tarihi güzellikleri ve eğlencesi ile Prag turunuza gündüz kaldığınız yerden devam edebilir, Prag’ın hareketli gecelerinin tadını çıkarabilirsiniz.


   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Prag - Berlin

10:00 Otelde kahvaltı saatimizin ardından, yolculuk hazırlıkları başlıyor. Otobüse yerleşip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 10.00’da Prag’dan Berlin’e doğru yola çıkıyoruz.
15:00 Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından tarihi dokusu ile Avrupa’nın bohem şehri ve aynı zamanda Almanya’nın başkenti Berlin’e varıyoruz. Otobüsümüz direkt olarak bizi tarihi bir öneme sahip Berlin Duvarı’nın 1.3 km’lik uzun bir parçası olan ve üzerinde dünyanın farklı yerlerinden ressamların yaptığı resimlerin yer aldığı Doğu Yakası Galerisi’ne (East Side Gallery) götürüyor. Sonrasında Berlin’in en merkezi meydanı olan Alexanderplatz’a geçiyoruz. Bu büyük meydan ve çevresi, bizlere büyük bir alışveriş fırsatı sunuyor; teknolojiden giyime birçok ihtiyaç ve turistik alışverişi burada gerçekleştirme imkânımız oluyor. Buradan yürüyerek Berlin Katedrali’ne, onu da geçerek Brandenburg Kapısı’na çıkabilirsiniz. Ayrıca kapının yakınında 2700 kolonun farklı boyutlarda sıralanmasıyla oluşan Yahudi Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz. Günün geri kalanında şehrin en önemli binası olan Parlemento Binası ve tarihte Doğu-Batı geçiş noktası olarak kullanılan bir geçiş kapısı olan Checkpoint Charlie ve şehrin çoğu yerinden görülen 368 metre uzunluğuyla TV Kulesi görülmesi gereken yerler olarak sizleri bekliyor. Ayrıca burada Berlin’in ünlü Türk Dönerini yiyebilir, üçüncü dalga kahveleri deneyebilirsiniz.
23:00 Berlin’den ayrılıyor ve Hollanda’nın Hobbit köylerini andıran Giethoorn’e doğru yola çıkıyoruz.

Berlin - Giethoorn - Amsterdam

09:00 Sabah saatlerimizde bir doğa harikası olan Giethoorn’de gözlerimizi açıyoruz. Burada teknelerle masalsı evlerin, doğal güzelliklerin yanından, kanallardan geçiyoruz. Elektrikli teknelerle adeta tüm köyü karış karış geziyoruz. Motorlu araçlardan eser yok, zaten taşıtınız olsa dahi kullanabileceğiniz yol olmayan bu köyü keşfetmenin oldukça heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. Saat 12:00 itibariyle bizi bizden alacak bir başka Hollanda köyü olan Zaanse Schans’a doğru yola çıkıyoruz.
13:30 Değirmenler Köyü (Zaanse Schans), otobüsü park ettiğimiz anda girişimdeki kakao fabrikası sebebiyle daha ilk dakikadan güzel kokularla bizi karşılıyor. İçerisinde 18. Yüzyıl Hollanda’sını görebileceğiniz tam anlamıyla kanalları köprüler, evler, tarımsal yaşam izleri bulunan kasabada peynirlerin ve çikolataların tadına bakabilirsiniz. Ünlü değirmenlerin hepsi hâlâ işlevsel ve farklı alanlarda çalışıyorlar. İçlerine girip gezebilirsiniz.
16:00 Avrupa Turu Hollanda seyahatimizin bir sonraki durağı; kanallar, bisikletler, köprüler, özgürlükler şehri ve Kuzey’in Venedik’i olarak adlandırılan Amsterdam oluyor. Saatler 16.00’yı gösterdiğinde Amsterdam’da otelimizde olmayı planlıyoruz. Otele yerleşip kısa bir süre dinlenmenin ardından şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Amsterdam

Sabah otel kahvaltısından sonra şehir gezimize devam ediyoruz. İnanılmaz bisiklet trafiği ve benzersiz güzelliğiyle Amsterdam sizleri büyülemeye devam edecek. Amsterdam, heyecanı çok, adrenalini yüksek bir şehir. İlk günkü zaman diliminde dünyanın en popüler bisiklet şehrinde güzel bir bisiklet deneyimi yaşayabilir, eşsiz sokak kültürünü keşfedebilir ya da sadece sokaklarında yürüyerek, kanallardan, köprülerden geçerek bu şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Günün sonunda ise muhteşem bir gece hayatı ve eğlencesi ile ünlü Red Light District bölgesi sizleri bekliyor. Akşam şehir turundan sonra otelimize geçip dinleniyoruz. 

 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Amsterdam – Brüksel

9. gün Amsterdam – Brüksel

10:00 Otelde kahvaltı saatimizin ardından, valizlerimizi yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından otelden ayrılıyoruz.
10:30 Amsterdam şehir merkezine (Dam Meydanı) varıyoruz. Bir önceki gün kaldığımız yerden gezimize devam ediyoruz. Madame Tussauds Müzesi, Van Gogh Müzesi, Heineken Deneyimi, Anne Frank’in Evi ve Vondel Park gibi yerleri gezebilirsiniz. Ünlü patateslerini birbirinden farklı soslarla deneyebilirsiniz. (En Ünlüsü: Vlaams Friteshuis Vleminckx)
17:00 Amsterdam’dan ayrılıyor, Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’e doğru gidiyoruz.
20:00 Aynı anda Avrupa Birliği’ne, NATO’ya ve Belçika’ya başkentlik eden bir şehir Brüksel. Bu önemli sıfatları dolayısıyla birçok turistin uğrak yeri olmakla birlikte, şehir planlaması ve şehrin tarihi dokusu da oldukça ilgi çekici kılıyor bu şehri. Şehrin en görkemli meydanı olan Grand Place’e çıkıyor bütün yollar. Çevresindeki kafeler, alışveriş imkânı sunan mağazalar ve görkemli binalar süslüyor bu meydanı. Meydanın güzelliği o a kadar önemli ki, UNESCO dünya mirasları listesinde yer almakta. Brüksel’i tanınır yapan bir diğer unsur da “İşeyen Çocuk Heykeli” (Manneken-Pis) 1619’da yapılan bu eser hala korunmakta ve bu şehrin sembolü olarak kullanılmakta. Tişört baskılarından magnetler, çikolata kabartmalarına her yerde bu figürü görmek mümkün. Son zamanlarda “işeyen kadın heykeli” de oldukça popüler. Bu heykellerle birlikte, Grand Place çevresinde Hotel De Ville gotik mimari tarzıyla önümüzde belirecek. Öyle ki meydanın en göz alıcı binalarından Hotel De Ville. Ayrıca akşam eğlenmek için Delirium Bölgesini seçebilirsiniz.
01:30 Paris için yolculuk bizi bekliyor, Brüksel’den ayrılış vakti.

 

Brüksel – Paris

09:00 Avrupa Turumuzun belki de en keyifli uyanışlarından biri. Burası dünyanın en etkileyici şehirlerinden; modanın, kültürün ve sanatın en önemli merkezlerinden biri olan Paris ve önümüzde o muhteşem yapı Eyfel Kulesi var. Gözümüzü açtığımızda ya Eyfel’e doğru ilerliyoruz ya da tam altında olmanın verdiği şaşkınlık karşılıyor bizleri. Eyfel Kulesi’nin civarında küçük bir gezintiye çıktıktan sonra, dileyenler için koordinatörlerimiz hemen bir güzergah belirliyor. Yaklaşık 2 km uzunluğunda Paris’in dünyaca ünlü caddesi Şanzelize (Champ Elysees); caddenin bir ucunda Napolyon’dan kalma ve Fransızların ulusal sembolü olan Zafer Takı; bir diğer ucunda ise ülkenin ikinci en büyük meydanı olan Concorde Meydanı; meydandan yürüme mesafesinde bulunan ve dünyanın en büyük müzelerinden biri, Da Vinci’nin Mona Lisa tablolarına ev sahipliği yapan Louvre müzesi; daha sonra Paris’in tarihiyle özdeşleşmiş, Gotik mimarinin en önemli yapılarından Notre Dame Katedrali; yorulduğunuzda dinlenebileceğiniz, şehrin en ünlü parklarından Lüksemburg Bahçesi; Avrupa’nın en büyük sarayı Versay; müze severlerin uğrak adreslerinden Orsay ve Picasso müzeleri. Daha sonra Concorde Meydanı’na gidiyoruz. Paris bununla da bitmiyor tabii ki.  Paris gezimizin en güzel ve olmazsa olmaz kısımlarından biri de, şehrin en yüksek noktası olan Ressamlar Tepesi’ne varıp, Sacre Coeur’da Paris’i izlemek. Dileyenler Disneyland’a da gidebilirler tabi ki. Yemek konusunda da ünlü Fransız restoranlarını deneyimleyebilirsiniz.

20:00 Paris’e veda ediyoruz. Barcelona’ya olan yolculuğumuz başlıyor.

Paris - Barselona

12:00 Avrupa turumuzun en uzun yolculuğunun ardından Barcelona’ya, Gaudi’nin şehrine ulaşacağız. Barcelona’ya girişimizle birlikte öncelikle Nou Camp Stadyumunu ziyaret ediyoruz. Avrupanın en büyük stadını, Barcelona futbol takımının başarılarla dolu müzesini geziyoruz. Bundan sonra koordinatörümüzün belirlediği rotaya göre kısa bir gezinti yapıp otelimize geçiyoruz.

 19:00 Koordinatörlerimizden ulaşım veya gezi rotası konusunda bilgi alabilir ve Katalonya’nın başkenti Barcelona turunuza dilediğiniz gibi başlayabilirsiniz. Canlı caddeleri, eğlencesi, güzelliği, Picasso’su, Nou Camp’ı, Messi’si ve modern sanat akımına yön veren Gaudi’nin müthiş görsellikteki yapıları ile Akdeniz’in en güzel şehirlerinden olan Barcelona keşfedilmeyi bekliyor. Yüz yılı aşkın süredir yapımı devam eden ‘bitmeyen kilise’ La Sagrada Familia, şehrin sembolü ve gerçekten görülmeye değer bir yapı. Katalonya Meydanı ve meydandan güneye doğru inen o meşhur cadde La Rambla için şehrin kalbi diyebiliriz. La Rambla’nın sağında ve solunda bulunan aralardan sokaklardan şehrin içine dalarak Barcelona’nın güzel sokaklarını görmek ve büyülenmek isteyebilirsiniz. Ayrıca bu caddenin sağından ilerlerken karşınıza çıkacak olan meşhur kapalı Pazar La Boqueira’ya uğrayabilir, dilediğiniz deniz ürünlerinin, ister çiğ ister pişmiş olarak, tadına bakabilir ya da ayaküstü tropik meyvelerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca, masal diyarı gibi tasarlanmış olan, doğası ve ihtişamı ile sizi büyüleyecek olan Park Güell ve yine Gaudi’nin harika eserlerinden biri olan Casa Mila görülmeye değer yerlerden. Mimarisiyle büyüleneceğimiz Barcelona’da ulaşım kolaylığı ve sistemi oldukça ilgi çekici. Şehrin her noktasına metro ile ulaşım sağlayabiliyoruz. Tek ihtiyacımız olan bir harita. Geceleri oldukça hareketli ve renkli detayını da atlamamak lazım.

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Barcelona

10:30 Otelde kahvaltı saatimizin ardından valizleri araçlara yerleştirip check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından 11.00’de otelden ayrılıyoruz. Gaudi’nin şehrinde ilk durağımız Gaudi’nin ünlü eseri Sagrada Familia. Bitmeyen Kilise gerçekten uzun süredir yapımına devam ediliyor. Buradan sonra serbest zamanımız var. Tapas, Paella, Sangria gibi yöresel tatların deneyebilirsiniz. Barcelona sahillerinin tadını çıkarmak için yüzüp güneşlenebilirsiniz. Güzel olan şu ki, Barcelona yürümesi oldukça keyifli bir şehir. Nou Camp’tan Salvador Dali’nin hem evi hem müzesine, sokakları çevreleyen birçok gotik temalı eserden Montjuic Tepesine, görülmeye değer birçok yer Barcelona’da bizleri bekliyor.
23:00 Barcelona’ya veda ediyoruz; doğal güzelliğiyle Nice bizi bekliyor.

Nice - Monte Carlo

09:00 Eşsiz sahil şeridiyle, canlı sokakları ile Avrupa turunun en ferah şehirlerinden biri Nice’teyiz. French Riviera’nın en güzel şehri diyebiliriz Nice için. Plajları, sahil yolları, limanı ve güneşli havasıyla cıvıl cıvıl bir Akdeniz şehri burası. Dileyenler için sahil boyu büfelerde müthiş sandviçler bulunmakta. Sokaklarda lüks araçlar ve pahalı mağazalar görmek de mümkün. Eşsiz sahillerde birçok su sporu yapma imkânıyla birlikte deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir veya ara sokaklara dalıp şehir merkezinin tadını çıkarabilirsiniz. Şehirde büyük bir Barbaros Hayrettin Paşa hayranlığı var. Gezilecek yerler listenize ise Cours Saleya Pazarı, Nice Kalesi, Massena Meydanı, Marc Chagall Müzesi gibi yerleri ekleyebilirsiniz.

14:00'da Nice'i arkamızda bırakarak  Araçlarımızla Monaco-Ville’den sadece 900 metre uzaklıkta olan zenginliğin ve lüksün şehri Monte Carlo’ya doğru yol alıyor. Dileyen katılımcılarımız araçlarla, dileyen katılımcılarımız yürüyerek bu güzergâhta ilerleyebilir. Formula 1 yarışlarının efsane pistlerinden olan, Monaco GP’nin sahne aldığı sokaklarda önce otobüsümüzle yol alacağız, ardından bu piste ayak basacağız. Dünyanın en küçük 2. ülkesi olan Monako’nun bu zengin şehri için lüks en sıradan şeylerden biri. Şehirdeki en yaygın arabalar Ferrari, Masserati, Rolls Royce ve çok daha fazlası.

18:00'da Monte Carlo'dan ayrılarak Pisaya doğru yola çıkıp, otelimize 23:00'da giriş yapıyoruz. 

 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Pisa - Roma

09:30’da Pisa merkeze gidiyoruz. Buradaki iki saatlik vakitte, dünyanın her yerinden insanların gelip düzeltmeye çalıştığı o meşhur eğik kule Pisa’yı ziyaret ediyor ve ardından saat 11:00 gibi Roma’ya doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz.

17:00: 3000 yıllık aşıklar şehri Roma’dayız ve otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında isterseniz akşam Trastevere bölgesine gidip Roma’nın ünlü pizza, makarna ve İtalyan şaraplarını deneyebilir ya da Aşk Çeşmesi bölgesinde yemek yiyip, Piazza Navona’da Roma’nın sokak sanatçılarının etkileyici performanslarını görebilirsiniz.

 

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Roma-Vatikan

10:30 Otelden ayrıldıktan sonra uzunca bir rota bizi bekliyor. Roma’da en az 20.000 adım atmadan gezmiş sayılmazsınız. Rotamız; Kolezyum, Emanuel Anıtı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Pantheon, Ünlü Dondurmacı Gioletti, Novana Meydanı ve oradan Vatikan. Bu süreçte koordinatörlerimizke yürüyebilir, rota tavsiyesi alabilir ya da kendi rotanızı çizebilirsiniz. İspanyol Merdivenlerindeki ünlü tatlıcı Pompi’den Tiremisu yemeği unutmayın. Roma’da karşınıza çıkan herhangi bir bina 2000 yaşında olabilir, bu yüzden çevrenizdeki birçok yapının tarihi derinliği çok yüksek. Geçmişten bugüne tarihi dokusunu korumuş ve şehrin simgesi haline gelen Kolezyum; dünyanın her yerinden milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve dilek tutup bozuk para attığı Aşk Çeşmesi; çeşmeye yakın, yerel halkın buluşma noktası haline gelen ve oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz İspanyol Merdivenleri, Roma’daki en eski ve en iyi korunmuş yapılardan biri olan Pantheon, halkın eğlence merkezi olan Del Popolo ve Navona Meydanları, Cem Sultan’ın esir tutulduğu Sant’Angelo Kalesi ve Vatikan ile tam bir açık hava müzesi Roma.

00:00 Roma’dan ayrılıyor, bir diğer kanallar ve köprüler şehri olan Venedik yolculuğumuza başlıyoruz.

Venedik-Lübyana

09:00 Kanalları, gondolları, köprüleri ve meydanlarıyla gönüllerde taht kuran Venedik’e varıyoruz. Burası Rönesans’ın zenginliklerine açılan labirent şeklindeki sokakları, görkemli sarayları, kiliseleri, kanalları ve köprüleri ile tam bir masal şehri, dünyanın en ilginç şehirlerinden… Şehir efsanelerinden olan ok şeklinde dizilen Arnavut kaldırım taşlarını takip ederek şehrin en büyük meydanı San Marco’ya ulaşabilir ve Venedik’in simgesi haline gelen gondol ile güzel bir şehir turu atabilirsiniz. Maskeli partileriyle ünlü bu şehirde maskenizi alıp sokaklarda dolaşabilir, kendinizi sokak eğlencelerinin içinde bulabilirsiniz. Pizza ve makarnaları burada da deneyebilir, İtalyan Espresso’sunu ve Apeol Spritz’ini deneyebilirsiniz.

14:00 Venedik’in dar ve güzel sokaklarından ejderhalar şehri Lübyana’ya doğru yola çıkıyoruz.

17:00 Avrupa’nın bahçesi, Slovenya’dayız. Burası Avrupa’nın en yeşil ülkesi. Lübyana’ya varışımızda direkt olarak otelimize gidiyoruz. Yerleştikten sonra Lübyana’yı keşfetmeye başlayabiliriz. Lübyana Kalesi’nden şehrin eşsiz manzarasını izleme imkânınız olacak. Lübyana nehrinin taraflarını bağlayan efsane köprülerde dilek tutacak, nehir kenarlarında Lübyana akşamının tadını çıkarma fırsatı bulacaksınız. Şehrin en güzel noktası sayılan Preseren Meydanı ve burda bulunan göz alıcı Üçlü Köprü, girişinde Lübyana’nın simgesi olan ejderha heykeli bulunan Ejderha Köprüsü ve huzur dolu bir yer Tivoli Parkı. Burası, insanların sıcakkanlı, ulaşımın kolay ve yaşamın güvenilir olduğu bir şehir ve aklınızda bulunsun: buraya yerleşmek isteyeceksiniz… Her adım başında, hediyelik eşyalarda ve köprülerde ejderha ikonları görmek sizi şaşırtmamalı çünkü Lübyana ejderha şehri olarak geçiyor.

   Otel Konaklaması               

   Sabah Kahvaltısı

Lübyana - Bled - Zagreb

08:30 Ve her seferinde sabırsızlıkla beklediğimiz Bled için yola çıkıyoruz.
09:30 Yeşilliği ve doğal güzelliğiyle büyüleneceğiniz Lübyana sizlere keyifli bir gezinti imkanı sunuyor. Fakat gideceğimiz yer o kadar büyüleyici ki daha yola çıktığınız ilk anda bunu hissediyorsunuz. Alplerin güneşli yüzü Bled Gölü’ne 1 saatlik yolculuğun ardından varıyoruz. Buraya ilk ayak basmanızdan ayrılışınıza kadar sadece huzur var. Gölde yüzebilir, kayık kiralayabilir, bisiklete binebilirsiniz. Huzur bulacağınız her şeyi yapmak mümkün burada. Ayrıca gölün doğu yakasında bulunan Straza Adventure Parkı ise adrenalin severlere viral olmuş Instagram hikayelerindeki anları size yaşatacak türden. Saatler 14:00’ü gösterdiğinde ise kalbimizi Bled’de bırakıp Zagreb’e doğu yola çıkıyoruz.
17:00 Avrupa’nın en fazla yeşil alana sahip başkentlerinden Zagreb’e varıyoruz. Şehirde görmeniz gereken yerlerin çoğunun yakın olduğu Ban Jelacic Meydanı merkez olarak kabul ediliyor. Şehrin en önemli turistik yapısı olan Zagreb Katedrali oldukça ilgi çekici ve görülmeye değer. Özgün mimarisiyle St. Mark Kilisesi 13. Yüzyıldan kalma ve yine görmeye değer bir başka eser. Burada şehrin yerlilerinin akın ettiği açık hava pazarında hediyelik eşyadan yiyeceğe birçok alışveriş ihtiyacımızı karşılama fırsatımız olacak.
21:00 Zagreb’e veda zamanı. Sofya’ya gidiyoruz…

Zagreb - Sofya- İstanbul

10:00 Turun sonuna geldiğimizde ise komşumuza uğruyormuşçasına kısa bir gezimiz olacak Sofya sokaklarında. Sabah saatlerinde vardığımız Sofya’da otobüs bizi bir Mimar Sinan eseri olan Banyabşı Camii’nin önünde bizi bırakacak. Sofya’da Osmanlı’dan kalma birçok eser ile birlikte dünyanın en büyük Ortodoks kiliselerinden biri olan Alexsander Nevsky Katedrali’ni görme şansınız olacak. Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olma özelliği taşıyan Sofya’nın sokaklarında hem Osmanlı etkisini hem de geçmişte deneyimlenmiş Sosyalizm etkisine bizzat tanıklık edeceksiniz. Sofya’da alışverişin en popüler noktası olan Vitosha Bulvarı’nda zamanınızı değerlendirebilir ve dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz.
13:00 Yurda dönüşümüz için otobüs hareket ediyor, Bulgaristan ile birlikte Avrupa’yı arkamızda bırakıyoruz.
23:30 Turun sonundayız, artık rüya yolculuğumuzdan uyanma vakti. Yolculuk boyunca çok şeyi konuşuyoruz, anılarımızdan bahsediyoruz. 50 farklı genç ile her sabah farklı bir ülkede uyanarak devam eden yolculuğumuzun son bölümündeyiz. 550 kilometrelik yoldan ve 2 adet gümrük kapısından sonra saat 23.30 gibi Esenler Otogarında olmayı planlıyoruz.

ÖDEME PLANI

Katılmak istediğiniz turu seçin!
Daha Önce Katıldınız mı?
Ödeme Türü
Katılımcı Sayısı

Not: Grup indirim kodunuzu siz ve arkadaşlarınız 7 gün içinde Kullanabilrsiniz.
Kontenjanlarımızın %90'ı Mart ayında dolmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Eyobus Portal (Kullanıcı Paneli)

Bütün EYOBUS katılımcıları için özel kullanıcı paneli mevcut olup kısa sürede kayıt olabilirsiniz. Başvuru sürecinizi takip etmeniz ve tur seçiminiz yapmanızda yardımcı olacak bu sistem aynı zamanda vize sürecinizi de kolaylaştıracak, gerekli ve eksik evrakların takibini çok daha rahat yapabileceksiniz. Bu kullanıcı paneli sayesinde evraksal olarak da hiçbir aksaklıkla karşılaşmadan, ofis ile katılımcı arasındaki iletişimin sürekli aktif kılınmasına yardımcı olur. Ödeme planınızı bu panelden takip edebilir aynı zamanda ödeme bilgilerine kolayca bu panel üzerinden erişebilirsiniz.
Dinamik kur sistemi ile kredi kartıyla yada euro havale olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vize İşlemleri

Yolculuğumuz öncesi vize işlemleri hakkında hepinizin aklında soru işareti olan şeyler ile ilgili bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz. Eyobus programlarına katılabilmeniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Schengen Vizesi tek bir vize ile Avrupa şehirlerine giriş izni veren vizenin adıdır. Fakat Eyobus programında Schengen Bölgesine birden fazla giriş-çıkış olduğu için "Çok Girişli Schengen Vizesi (Multi)" sahibi olmalısınız.

Vize işlemlerine dilerseniz bireysel; dilerseniz ekip arkadaşlarımızla birlikte adım adım işlemleri tamamlayarak başvurabilirsiniz. Vize ücreti 220 EURO’dur.

Eyobus Vize Sigortası

Vize Reddi Korkusuna Son!

Eyobus güvencesi ile seyahatini garantiye alabilirsin. EVS, Eyobus'ın sunduğu yenilikçi bir hizmettir. Bu hizmet, vize başvuruları sırasında yaşanabilencek her durumunda sizi korur. Vize başvurunuz reddedilse bile, Eyobus EVS ile ödediğiniz tur ücretinde herhangi bir kesinti yapmaz, ödediğiniz tüm ücreti size geri iade eder. Böylece seyahatiniz için harcadığınız parayı kaybetme riski ortadan kalkar.
 

EVS Ücreti 
299 EURO'dur.
*Eyobus Vize Sigortası kişinin talebi doğrultusunda yapılmaktadır.

 

Kimler Katılamaz?

– 18-30 yaş aralığında olmayanlar
– Hayali olmayanlar
– Parasıyla değil mi tavrında olanlar
– Farklı organizasyonlarla karıştıranlar
– Seçilmek için araya birini sokanlar

Bavul ve Sırt Çantası Hakkında

Avrupa turunda bütün katılımcıların yanlarında 1 adet orta boy bavul(65*40*25*) ve araç içine 1 adet sırt çantası ya da benzer boyutta el çantası alma hakkı vardır. Sebebi ise tüm tur boyunca size yetecek kadar su alıyoruz, bu sayede 1 €, 2 € gibi fiyatlardan su almamanızı sağlıyoruz.
(3000 adet küçük su alıyoruz; 30 koli)

Fiyat Politikası

EYOBUS fiyat politikasını belirlerken hizmet, kalite ve fiyat değerlendirmesini göz önünde bulunduran bir yol izler. Karşılaştırmalı değerlendirmede en uygun fiyatı vaat eder.

EYOBUS 2013 yılından günümüze toplamda düzenlediği 65 farklı tarihte 90 otobüsümüz ve 4600’e yakın katılımcısının geri dönütlerinden edindiği tecrübe ile nitelikli Avrupa turları düzenlemeye devam etmektedir.

Kaçak acenta faaliyetlerinin karşısında olup, TÜRSAB belgeli ve TÜRSAB garantisi altında turlar düzenlemektedir. Belge Numarası: 9458

Otobüsle avrupa turu alanında en eski belge numarası ile, bu sektörde kurucu ve lider olduğunu göstermektedir. 

EYOBUS Turizm A.Ş. Türkiye seyahat acentalar birliği (TÜRSAB) bünyesinde bulunan, A grubu bir seyahat acentasıdır. EYOBUS aracı bir şirket değildir.

TÜRSAB zorunlu paket tur sigortası ve sözleşmesi ile turunuz ve tüm haklarınız güvence altındadır.

EYOBUS tur programı sırasında konaklama yapılacak otelleri özenle seçer. Katılımcıların rahat etmesi için 2 kişilik odalarda, şehir merkezine ulaşımın kolay olacağı konumları tercih eder.

2013’den bu yana aralıksız çalıştığımız otobüs firmamızla, EYOBUS’ün talep ettiği ve belirlediği şoförlerle çalışma geleneği sürdürülmektedir. Ayrıca tüm otobüslerimiz 2022 Model Mercedes-Tourismo modelidir.

EYOBUS katılımcılar için online platformda başvurular alır ve online ödeme sistemiyle sizi farklı yöntemlerle uğraştırmaz. Bilgileriniz kaydedilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Belli tarih aralıklarında belli kesintilerle koşulsuz iptal ve iade hakkı verilir. Sözleşme imzalayan katılımcının, imza gününden itibaren 7 gün cayma hakkı vardır ve ödemiş olduğu tüm ücret iade edilir.