Sizi Arayalım!
İNDİRİM İÇİN SON 30 GÜN
Galeri Katılımcı Yorumları Portal Giriş Hemen Başvur
S.S.S. İletişim Bankalar Neden Eyobus? Biz kimiz Destek Hattı: +90 0850 885 03 96

Otobüsle Yolculuk

Anlamı ve amacı yoksa her yolculuk yorucudur. Özgürlüğe yolculuğunuzda da mutlaka yorulacaksınız ama bunlar sizi çok yıpratmayan, tatlı yorgunluklar olarak kalacak. Tabiki size yorucu olmadığını söylemiyoruz, ama buna değeceğini söylüyoruz. Ayrıca otobüs yolculuğunu konforlu hale getiren en önemli öge elbette ki otobüstür. Şirket olarak 2022 Model Mercedes otobüslerle çalışıyoruz. Yolculuğumuzdaki ikinci önemli öge de bizce yollar. Gitmiş olduğumuz 18 ülkenin en az 15’inde çok rahat yollar ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Dinlenme tesisleri Avrupa ülkelerinde bizdeki olduğundan çok daha farklı ve konforlu. Yolculuğunuz boyunca birçok kere otobüste olduğunuzu bile unutacaksınız. Yolculuk sonrası ilk sabah koltuğunuzu özleyeceksiniz, olur mu öyle şey demeyin :) Bizden söylemesi, bu konuda yolcularımızda ilgili röportajlarımızı izlemelisiniz.

Koltuk numaranız kura ile belirlenmektedir. Arkadaşınız ile birlikte kuraya katılabilirsiniz, bu sayede birlikte oturabilirsiniz.

Hayır bu konuda sizden ücret talep etmiyoruz. Bu konuda tur sonuna kadar alabildiğimizin en fazlasını almaya çalışıyoruz. Bu yüzden orta boy valiz (65 40 25* cm; 70 litre) sınırı getirdik. Tüm tur boyunca size yetecek kadar su alıyoruz, bu sayede 1 €, 2 € gibi fiyatlardan su almamanızı sağlıyoruz. (3000 adet küçük su alıyoruz; 30 koli)

Avrupa Birliği standartlarına göre otobüslerimiz her 2 saat yolculukta en az 15 dakika, her 4 saatte bir ise aralıksız 1 saat mola vermesi gerekmektedir. Biz de bu sürelere bağlı kalarak bir mola organizasyonu yapıyoruz. Ayrıca ihtiyaç halinde ve acil durumlarda da mola verilmektedir. Bir şehre varmadan önce mutlaka son istasyonda ve bir şehirden ayrılırken ilk istasyonda mola veriyoruz.

Aracımız sadece yurt dışına çalışan iki tecrübeli şoför tarafından kontrol edilmektedir. Bu konuda yıllarca aynı ve tecrübeli şoförlerle çalışıyoruz.

2024’de çıkardığımız programa göre ortalama 10 bin km yol gideceğiz. Arada bu bilgiyle çekilişlerimizde hediye veriyoruz :)

En sık karşılaştığımız sorulardan biri budur. Bazen bir, iki dakikalık kullanımlar binlerce liralık faturalara çıkmaktadır. Bazı yüksek tarifeler günlük 150-200 TL gibi fiyatlara Türkiye’deki tarifenizi geçerli kılan imkanlar sunuyor.

İsterseniz yurt dışından tüm Avrupa’da geçerli bir sim kartı alabilirsiniz. Sadece internet paketli ve uygun fiyatlı hatlat mevcut. Fakat Avrupa’da birçok yerde (restoran, mola yerleri, şehir meydanları gibi yerler) ücretsiz internet bulabilirsiniz.

Maalesef her gün ülke değiştirdiğimiz için hiçbir firmada internet olması günümüz şartlarında mümkün değildir.